Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е проблема на липовото (basswood) тяло?


Jorko_Beliata

Recommended Posts

Ето ясно:

И моята китарка е липова и си я харесвам, и няма нищо общо с другата, ама дървото си се чува 'е пич.

И аз свиря с боклуци и се правя на интерсен да лъжа хората после ама не в т'ва въпроса.

Ако редиш 3 метълзони и 6 дилея за по-кораво тогава и адаптерите са без значение.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз на теб ти казах слагам те с гръб и няма да раличиш нищо, ако искаш ще се обзаложим и ще направим демото, и така ще научиш че чуваш толкова добре а и не знаеш. Що се отнася до фирмите 1987 г имах Weston-ИЗЦЯЛО ОТ МЕТАЛ с един адаптер който се местеше по две релси към избраната от теб позиция и звучеше убийствено поради якия адаптер. Трябва още време да отделиш ако искаш да научиш повече от фантазия!

 

Не си в позиция да ми казваш каквото и да било!

 

Моделът, който си имал се състоеше от рамка, а доколкото си спомням имаше и малко дървения в конструкцията (не съм съвсем сигурен, де). Опитът за такава конструкция (евтиничка и "всеобхватна") се оказа неуспешен за пореден път (още през 50-те има експерименти за монтиране на адаптер на рамчица) - за теб може и да е било убийствено - нямам нищо против. Но същественото е, че в случая изобщо не става въпрос за наличие на корпус и не може, да се обсъждат съответни звукови характеристики!

 

И без твоята препоръка отделям време, да понаучавам по нещо ново. За твое успокоение обещавам, да продължавам с това занимание, но за твое съжаление ще посоча, че ти си доста, доста далеко от някакво познание по въпросите за характерностите при китарните (вкл. солидбоди) конструкции и по този въпрос нищо не може да се научи от теб.

 

 

... накратко - бЕгай на опашката за хляб!

Май пак не знаеш -по въпросния модел нямаше грам дървения и ако за теб 2000 долара са евтино значи си успял музикант.По добре започни да свириш вместо да се занимаваш с неща които не разбираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Docc!-Вземи и тренирай с гръб към инструмента-хвани някой да ти свири и да ги менка липа , махагон , дъб , ясен, явор, елша и учи разликите, че после като се изпитваме да не се изложиш , че ще сложим по 100 евра облог и я сбъркаш цялата наука ще иде боклука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе може ли такова нещо - като малките китаристчета от детската градина се джавкате. Дайте му на човека едно хубаво научно обяснение как се образува тонът на китарата и коя част по какъв начин влияе. Ама НАУЧНО обяснение. После да го сложим най-отгоре и да се спре с философстването. Щото, според мен, никой от писалите в темата не може да обясни както трябва целия процес - от затрептяването на струната до пристигането на звуковите вълни до ушенцето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аматьор съм, нямам да си дам мнението по темата, но си се наслаждавам на нея, интересна тема е. Не е хубаво, че много заяждания взеха да стават. Не е ли добра идея да се пуснат няколко sample-чета от защитниците на съответния вид теза, че да се прегледат по-нагледно ( наслушно :greenangel: ) ситуациите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Docc!-Вземи и тренирай с гръб към инструмента-хвани някой да ти свири и да ги менка липа , махагон , дъб , ясен, явор, елша и учи разликите, че после като се изпитваме да не се изложиш , че ще сложим по 100 евра облог и я сбъркаш цялата наука ще иде боклука.

 

 

Пак не каза нищо за модела!

Може пък, да не си спомняш!

 

Аз ще пробвам, да споделя нещо по въпроса!

 

На мен лично ми е известен един модел на Westone с описаната конструкция (разбира се може да има и още "нещо специално" - ще се радвам, да науча за него! Ти си, Жоре!). Това е моделът 'Rail'. Има го във вариант на китара и бас. Конструкцията е еднотипна (при китарата и баса). Ето как изглеждат: (при баса има описание на конструкцията, а и цена на която се предлага в периода на производство - средата на 80-те).

http://www.westone.info/railbass.html

http://www.westone.info/rail.html

 

 

.... Абе, Жорка - 27г. трудова слава, изследователска дейност и трупани знания .... и накрая 100 Евро!!!

Я виж тука една офертичка! Ще ти дам една книжка и неопределен срок ( е, не повече от 27г., все пак), да я прочетеш. После ще те изпитам и ако успееш, да възпроизведеш около 1/3 от фактологическия мат'риал, ще ти дам 100 Евро!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегите, които четат тази тема ще разкажа, че преди 15 г. беше открадната цигулка Страдивариус от една японска цигуларка. След като я намират следствието назначава акустична експертиза за да се докаже че това е истинската цигулка страдивариус а не копие-самата цигуларка не може да познае дали това е копие или не и то при акустичен инструмент на сумати години-само акустичната експертиза и химическата са успели да докажат автентичноста на цигулката а не ухо. Представете си че има разлика между звука на две китари от един модел , а как може да твърдят някои хора че могат да познаят от какво дърво в е пред вид че има и различни адаптери на различните модели-ами нека ми говорят в херци тогава-това дърво -тези и тези честотни характеристи-тези и тези херци при тези и тези адаптери , излиза това и това и че характеристиката на дървото ще промени характеристиката на адаптера и тои от допустими високи да речем ще изкара повече от тях.Това са глупости!!!-ако на един микрофон си орязал високите-те няма да излезнат-така е и с адаптерите-те имат изходно ниво и честотна характеристика-другото е струна-сустеин(от пружините на флойда да речем), и колкото е по-дебела струната-толкова по добре звучи(напрежението е по голямо- а рока е напрежение).Митове много благодарение на тях се продават китарите, но истината трябва да се казва.Най-много се печели от слабостите на хората и от незнанието-помислете(Наркотици, врачки,лекарства, вируси).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

камбарев(jororock),моля те!!!!!!!!спри!!!

имам молба-пусни твои записи,да чуят хората на какво ти се базират мненията!!!аз сьм запознат.и не си прави труда да ме плюеш-всички тука знаят че сьм тьпан и не чаткам нищо...мен заеби-лошото е че не знаеш с кои други спориш...

много от ценните кадри вьв форума спряха да пишат заради такива като тебе.

аиде бакальм и да сме живи и здрави, и ти покраи нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То само в български форум може да се пишат такива отявлни мъдрости, само не разбирам DOCC и Евтим защо си губят времето. То в този форум отдавна е доказано че на един китайски Скуаиър като му туриш 3 Сиймърчета (може и 2, той средния за какво) и трепе 60тарските Фендери наред. Само няколко пича с въображение , не могат да чуят, ама те ( и аз там)свирят отскоро(няма и 27 години ) и са прости, че не им харесва някой превъзходен инструмент с готин Флойд и благородния саунд на туба за вино с адаптери. Леле, леле...не е истина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Docc!-Вземи и тренирай с гръб към инструмента-хвани някой да ти свири и да ги менка липа , махагон , дъб , ясен, явор, елша и учи разликите, че после като се изпитваме да не се изложиш , че ще сложим по 100 евра облог и я сбъркаш цялата наука ще иде боклука.

 

 

Пак не каза нищо за модела!

Може пък, да не си спомняш!

 

Аз ще пробвам, да споделя нещо по въпроса!

 

На мен лично ми е известен един модел на Westone с описаната конструкция (разбира се може да има и още "нещо специално" - ще се радвам, да науча за него! Ти си, Жоре!). Това е моделът 'Rail'. Има го във вариант на китара и бас. Конструкцията е еднотипна (при китарата и баса). Ето как изглеждат: (при баса има описание на конструкцията, а и цена на която се предлага в периода на производство - средата на 80-те).

http://www.westone.info/railbass.html

http://www.westone.info/rail.html

 

 

.... Абе, Жорка - 27г. трудова слава, изследователска дейност и трупани знания .... и накрая 100 Евро!!!

Я виж тука една офертичка! Ще ти дам една книжка и неопределен срок ( е, не повече от 27г., все пак), да я прочетеш. После ще те изпитам и ако успееш, да възпроизведеш около 1/3 от фактологическия мат'риал, ще ти дам 100 Евро!

 

... и недей, да ходиш за хляб! Колкото и много, да изядеш, май няма да има полза. Тя работата - ясна!

На прав път си-доближаваш се, само че казах че имах китара а не бас!-но принципа е същия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

камбарев(jororock),моля те!!!!!!!!спри!!!

имам молба-пусни твои записи,да чуят хората на какво ти се базират мненията!!!аз сьм запознат.и не си прави труда да ме плюеш-всички тука знаят че сьм тьпан и не чаткам нищо...мен заеби-лошото е че не знаеш с кои други спориш...

много от ценните кадри вьв форума спряха да пишат заради такива като тебе.

аиде бакальм и да сме живи и здрави, и ти покраи нас!

Да сме живи и здрави Дика , ама не разбрах къде съм те плюл?-ако може да ми кажеш щото ще е ново за мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам модераторите да изтрият последните няколко страници офтопик от тази тема. Ако на някой му е интересно има ли значение дървото за звука (колкото и да е безсмислен въпроса) може да си отвори нова тема, м'кей?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегите, които четат тази тема ще разкажа, че преди 15 г. беше открадната цигулка Страдивариус от една японска цигуларка. След като я намират следствието назначава акустична експертиза за да се докаже че това е истинската цигулка страдивариус а не копие-самата цигуларка не може да познае дали това е копие или не и то при акустичен инструмент на сумати години-само акустичната експертиза и химическата са успели да докажат автентичноста на цигулката а не ухо. ....

 

Колко интересна, вълнуваща и поучителна история! Жоре, разкажи още нещо покъртително и мъдро!

 

А най- най- общо по възникналите въпроси:

" Звукови вълни. Възникване и разпространение"

"Интерференция и дифракция"

"Резонанс"

Тези темички са някъде от средния курс по обща Физика.

 

Повечко и по-интересни неща има в специализираните пособия по Акустика.

 

Жорка, всички опитни постановки, които претендират, да имат възможно най-висока степен на обективност и достоверност отговарят на определени условия, и се провеждат според установени принципи (знам, че това за теб е меко казано "тъмна Индия").

Ще те насоча накратко и най общо (колкото и да е безнадеждно)! А именно - Всички условия; параметри; попказатели; взаимодействия; взаимоотношения ... освен изследваните (обекта на опитната постановка) трябва, да са константни за целия период на провеждане на опита! Използваните материали; уреди; устройства; манипулации.... трябва, да са на нивото на референти! И това, Жоре, не съм го измислил/формулирал аз. (тука усещам как "тъмна Индия" прераства в "тъмен Индокитай").

 

... и имаш поставени въпроси, на които не си отговорил! (само ако имаш желание, де! Сакън, да не кажеш, че те насилвам!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.