Jump to content
Българският форум за музиканти

Алумиево табло (pickguard)


Recommended Posts

Здравейте,

 

Въпросът сигурно е леко глупав, но удачно ли е да поръчам да ми резнат от дебеличък алуминиев лист нов pickguard, по кройката на оригиналния пластмасов и да го дам на прахово боядисване? Идеята е, че алуминиевото табло може да ми служи и като екран за гнусни брумове малко от малко (след като го заземя със съответния проводник, разбира се). Също така, интересувам се живо от качествена карантия (потенциометри и 5-позиционни превключватели) за Strat. Някой може ли да ме светне от опит на какъв производител да се спра?

 

Благодаря предварително! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Карантията оригинална можеш да я вземеш от РФ.

 

Там гледах оригинална, Fender-ска (надявам се). Говорим за нещо по-бутиково. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл никакъв. Ако имаше, големите щяха да го направят с екран. Някъде за целта лепят фолио. Аз съм с гард на Guitar Tech целия фолиран, капчица шум няма. Аз съм на страта и с ЕМГ-та, хъм канселинг, ама все пак... да не говорим и за разликата в цената. aluminium>>>>>plastic

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл никакъв. Ако имаше, големите щяха да го направят с екран. Някъде за целта лепят фолио. Аз съм с гард на Guitar Tech целия фолиран, капчица шум няма. Аз съм на страта и с ЕМГ-та, хъм канселинг, ама все пак... да не говорим и за разликата в цената. aluminium>>>>>plastic

 

А може и да го правят големите. B) Разликата в цената не ме бърка. Искам да стане естетично и да има някаква полза от него, ако действително екранира като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естетично?Ква е разликата с пластмасата като го минеш на прахово?Рамка на байк си виждал (за алу говоря)-същото е,а ако го оставиш натурал алу-то потъмнява,остави че лесно се драска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полза от екраниране винаги има. При силно замърсения ефир от компютри, ключови захранвания, Wireless, WI-FI, GSM и още много други причинители на широкоспектърен шум, колкото е по-добра екранизацията, толкова по-добре. А ако се направи с добър дизайн - още по-добре.

При елоксиране/ оксидиране на алуминий се получава твърд повърхностен слой, който е устойчив на надраскване, макар, че нашего брата и с него ще се справи...

Има и вариант с полирана неръждаема стомана (неръждавейка). Тя по-принцип не е магнитна, така че не би влияла на работата на струните и адаптерите.

Не знам дали пък някой феромагнитен материал няма да има положително/отрицателно влияние - някой дали е правил експерименти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих го хромирал или направо от полирана неръждавейка - като огледало да стане :)

 

Hillbilly, разликата е в това, че се получава здраво табло (сегашното ми се гъне като юфка) с метален отблясък. И се връзва симпатично, поне както аз си го представям, с отблясъка от лака на китарата (след като се лакира и таблото, разбира се). Знам, че алуминият веднага се окислява и потъмнява и после седи грозно такъв. Предполага се, че боята и лака ще му служат като защитен слой срещу драскотини, а и няма какво да му се окисли след боята. Освен това, винаги може да мине през оксидация (без боядисване), за да стане "naturally black". ;) И да се полира до огледална гладкост. Ако използвам стомана ... хмм ... 2мм стоманен лист спрямо 2мм алуминиев такъв, при едно и също лице на повърхнината ... кое ли ще тежи повече? :) Плюс т'ва, стоманата е магнитна и ще влияе на струните, според мене. Не само откъм "магнитно придръпване", но може и да действа като намотка на късо, като я заземя. Такъв як shield ще е, че даже и звук ме мо'е пробие през нея! Грам шум няма да има! :rolleyes: О, още нещо - пластмасата старее, моята вече е понапукана и в процепите веч' е пожълтяла, покафевяла, поръждяла (около винтовете), погрозняла и поговняла. Бих си сложил дървен гард, в интерес на истината, но трябва да го фолирам после от вътрешната страна, а не ми се занимава да търся медни листи и т.н. Не, че няма да стане и със станиол от шоколад, ама ми писна да ям шоколади като улав, само и само да имам матрял за екран на китарата. :hysterical:

 

Всъщност, най-вече ми е интересно дали някой е правил врътката с пикгарда, за да сподели преки впечатления. Защото тук сега сме се събрали само да гадаем. :) Дълбоко ценя мненията ви, но нека някой с опит да хвърли светлина по мъчното ми начинание, моля. Да не забравяме и въпроса с карантиите - не искам stock replacement, искам нещо в клас aftermarket tuning. ;) За евтин Squier, да. :thumbs_up:

 

Използвам възможността да БЛАГОДАРЯ БЕЗКРАЙНО на колегата Overdrive, който ми даде страшно готини и полезни насоки в тунинга.

Редактирано от Rammkopf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само пикгард можеш да направиш из тия рекламните фирмици, режат на лазар по шаблон/файл. След това с някое фолио...

Аз купих от Томан един алуминиев самозалепващ се лист, но не пишеше размерите. Като пристигна се оказа може би 1/3 от нужното за китара с пикгард. ;)

Мисля да се опитам да го сложа на баса (там кухините са малки). Той има проводима боя, ама нещо не се държи ОК. По тоз въпрос - виждал съм Ibanez Prestige облицован с медно фолио и шумеше по-малко от моята китарка, която също е Ibanez Prestige и никога не бих казал, че шуми. Просто онази придоби шум -0 (минус нула)!

Алуминиев пикгард не ми се вижда лоша идея, но докато не се пробва... Все пак трябва да се екранира И останалото в кухината, а не само пикгарда да е със станиол, защото екрана трябва да е отвсякъде и да не пуска навлеци тип Шумчо, Брумчо и братовчед им Микрофонийчо. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само пикгард можеш да направиш из тия рекламните фирмици, режат на лазар по шаблон/файл. След това с някое фолио...

Аз купих от Томан един алуминиев самозалепващ се лист, но не пишеше размерите. Като пристигна се оказа може би 1/3 от нужното за китара с пикгард. :hysterical:

Мисля да се опитам да го сложа на баса (там кухините са малки). Той има проводима боя, ама нещо не се държи ОК. По тоз въпрос - виждал съм Ibanez Prestige облицован с медно фолио и шумеше по-малко от моята китарка, която също е Ibanez Prestige и никога не бих казал, че шуми. Просто онази придоби шум -0 (минус нула)!

Алуминиев пикгард не ми се вижда лоша идея, но докато не се пробва... Все пак трябва да се екранира И останалото в кухината, а не само пикгарда да е със станиол, защото екрана трябва да е отвсякъде и да не пуска навлеци тип Шумчо, Брумчо и братовчед им Микрофонийчо. :thumbdown:

 

За кухините в китарата, май, ще отиде фолиото от шоколадите ... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е алуминиев пикгард, по-добре да е меден :hysterical: сигурно ще излезне няяяколко пъти по-скъпо, ама бъди гъзар! ;)

 

 

Най-добре наистина с неръждавейка -цена/качество, ама се цапа адски лесно и седи грозно с отпечатъци на пръсти.

 

Имай предвид, че лазерното рязане на алуминий е скъпо. неръждавейката и тя не е много евтина, но се режи лесно на лазер -тоест лазера е евтин.

 

И ако си решил да го мацаш прахово го направи от черна ламарина - най-евтино ще ти дойде.

 

 

Според мен най-добре си го остави с пласмасата отпред :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е алуминиев пикгард, по-добре да е меден ;) сигурно ще излезне няяяколко пъти по-скъпо, ама бъди гъзар! ;)

 

 

Най-добре наистина с неръждавейка -цена/качество, ама се цапа адски лесно и седи грозно с отпечатъци на пръсти.

 

Имай предвид, че лазерното рязане на алуминий е скъпо. неръждавейката и тя не е много евтина, но се режи лесно на лазер -тоест лазера е евтин.

 

И ако си решил да го мацаш прахово го направи от черна ламарина - най-евтино ще ти дойде.

 

 

Според мен най-добре си го остави с пласмасата отпред ;)

 

Ей, ма'а му стара! :( Надявах се на позитивна развръзка. Идеята ми беше да не тежи много и да е различно от пластмасовия shit. Значи ще си търся оригинален, Fender-ски гард. Май на американските Fender Strat-ове им е по-дебело и кораво табълцето, отколкото на Squier Strat-овете. С такова впечатление съм останал. А вече е за смяна, пущината. 8 години ми е в ръцете и вече забелязвам как се е понацепило и пооцветило.

 

Ники, щом е за гъзарията, аз мо'ем и от руско злато да си го напрайм, да го ева! То нали червенее от медните примеси ... :D

 

Ше го измислим. Има време още. Засега само сондирам мнения на препатили и досетливи. :)

 

Благодаря ви още веднъж!

 

Поздрави,

Калоян

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На стария бас си бях сложил от неръждавейка.Лазерно ортязана по чаблон. Тя е магнитно неактивна и не влияе на адаптерите. На неръждавейка май не може да се запоява или трябва скъпа техника. За това използвах медна пластинка подпъхната под ламарината за да я заземя.Шумът намаля драстично. Друг е въпроса , че не ме кефише. Приличаше на баса на орк. кристал или нещо подобно. Може би ако се боядиса е по-добра идея

А! И ламарина 2 мм е много дебела...най-малкото трябва да и се направи фасет по ръбовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.