Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland

Sound Forge

Recommended Posts

Бих ти помогнал, но как се свързва клавир и как работи програмата с него, за саължение не знам. Когато работя с клавир използвам Сонар. За съжаление и аз не съм запознат много с работата на Sound Forge. Използвам я за запис, но дори не мога и качеството на звука да оправя. Добре, че програмата има някакви филтри и оправя горе-долу качеството. Търсих много в нета, но за съйаление не можах да намеря, това което ми трябва. Много съжалявам, че не мога да помогна.

здравейте,свалих си програмата, обаче не мога да намеря дали има опция за записване върху инструментал.Пробвах и инструменталът се изтри,а на негово място се появи гласа ми.Има ли начин да пусна инструментала и да се запиша върху него? Версията която свалих е 8.0 . мерси предварително. Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарен.Ако иска всеки може да ми пише на скайп : samohvalko

Soundforge е монтажна а не мултитакова пограма и съвсем не е ориентирана за работата, която се оптиваш да свършиш.

За тази цел има стотици програми. Разучи някоя и ще се справиш.

Напиши в google "multitrack recording", или нещо от сорта и действай.

Edited by Reckless

Или по-вкоро в Уикипедиа търси DAW (Digital Audio Workstation). Има ги изредени всичките такива, заедно с подробно инфо за всяка една. Успех! :greenangel:

много ви благодаря,но не мога да намеря нищо.Много ще съм благодарен,ако някой който разбира от такива програми и знае как се работи с тях, да ми помогне като ми пише на моя скайп и ми каже някоя конкретна програма и как се работи с нея ;) .Скайп: samohvalko

Това, как се работи с дадена програма, няма кой да те научи с един пост в скайп.

Най-добре е някой който знае, да ти показва, да работи и да гледаш.

Плюс това си иска доста време, за да разучиш добре дадена аудио програма.

Избери си една и си намери видео туториали от нета. Примерно за Ableton Live!, Cubase, Logic Pro има такива и то много готини. С 3-4 гледания и проби научаваш едва ли не всичко!!!

Някой ако може да ми помогне!Има ли саунд форч с бг меню?Ако няма как може да се направи на бг?Пишете!!!

Някой ако може да ми помогне!Има ли саунд форч с бг меню?Ако няма как може да се направи на бг?Пишете!!!

Виждал съм го с руско меню

по полезно е да се учат/използват програмите на оригиналните им езици. Особено за руските преводи, не винаги саточни, а и повечето символи и понятия са си стандарт в цифровия аудиомонтаж. Става дума за не повечеот 100 думи на английски!!!!

А някой знае ли как е възможно по време на записване да се чуват останалите канали?(За Sound Forge говоря)

Пример:имам 2 канала ритъм и искам докато записвам други канали тези 2 ритъм канала да звучат. :unsure:

Edited by Дейвид Гатев

За запис по-добре използвай нещо от класа на Nuendo, Cubase, Sonar и т.н.

А някой знае ли как е възможно по време на записване да се чуват останалите канали?(За Sound Forge говоря)

Пример:имам 2 канала ритъм и искам докато записвам други канали тези 2 ритъм канала да звучат. :)

SF е еднопистова,но двуканална(ляв-десен) програма,затова няма да ти се получи.Потърси многопистови програми,моя препоръка-Adobe Audition.

Може да погледнеш и REAPER.