Jump to content
Българският форум за музиканти

Roland JC-40 or Roland BC - Stage


DANEV

Recommended Posts

 Здравейте!
  Искам да си взема транзисторен усилвател и се колебая между тези два.. Нямам възможност да ги пробвам, затова питам тук ако някой има впечатления.. Това, което знам, а и съм чувал от демата е, че "мръсния" канал на Jazz chorus-а не е добър.. а на BC - 40, поне от това, което съм чул ми звучи доста добре.. Основния ми въпрос ми е дали клийн канала на Blues кубето е добър, колкото на Jazz Chorus-a и как се "отнасят" към ефектите двата усилвателя.. 
Благодаря ви предварително! 

Редактирано от DANEV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се редих на дълга опашка, заради едни джинджърбредки.

Беше ми заръчано, да купя само такива и никакви други.

Тези усилватели са точно определени, за какво стават.

40 ватовият  джаз коръс е същата схема, като 120 ватовият, но само с един говорител...

Чистият канал е легендарен за транзисторен чист, знам още един амп на Фендер с толкова добър клийн.

Ампа е за фънк, реге, джаз, блус, метъл клийн китари. Ако имаш  Boss драйвчета ,ще ги приеме добре ( и други от това ниво).

Ако искаш да праскаш с бутикови драйвове ок, но може би е по-добре да се насочиш към лампов амп с хубав клийн.

Драйв канала на този амп става само за някои джаз китаристи, такъв е модела.

 

Блус кубето на Роланд е ясно, то първо не е транзисторно, а е хибридна технология.

И е прекрасно за блус, като алтернатива на Фендер Блус Джуниър примерно.

Джинджърбредки. Точно определени са и двата ампа.

 

Ако искаш да свири всичко, сега са модерни Босс Катана моделиращи ампове.

Не казвам да са лоши, но не са и върха.

Един идиот, преди седмица -две ми излиза фронтално...Как съм смеел да искам повече за моят Line6 Axys 212 ( страхотни симулации на известни ампове, като само за Джаз Коръс симулацията си заслужава цената) спрямо цената на нова

Катана ( ампа с един говорител) ( иска ми се тук да сложа гифче, как Парният Валяк имитира подобните бг разбирачи с претенции)

Ако си е некадърен човек и с 100 ватов Джон Сър амп, пак ще звучи хамалски. Ако има усет, винаги ще разбере, защо Аксиса е по-добър от Катаната.

И между другото,  виж един  3 канален Атакс 80, който продавам, може да покрие доста граунд ( чист клийн ала джаз коръс, блусарски драйв и яко метъл).

 

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Месата остана далеч от мен поради принудително прибиране заради обстоятелствата, а се очертава да правя записи и единственото кубе, което ми остана е Bugera 333XL 2x12, а за Роланда отпреди съм се канил заради по-лесната подръжка на транзисторните усилватели.. Като работен усилвател.. а месата да остане за по-"бутикови свирни" :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.