Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Вчера си взех едни хибридки между 10ки солови и 11ки басови.Искам да ги пробвам да видя как ще е :greenangel: По принцип свиря с 10ки и са ми перфект ама трябва да се експериментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже ми писна да опъвам ластици, последно си сложих на китарата D'Addario 11-49. Направо заспа с тях, така че повече май няма да сменям размера на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисти 13ки (13-56 с намотка на 3та) Д'Адарио. Харесва ми че стоят стегнато. И Дънлоп съм пробвал, но само в краен случай, когато в РФ няма Д'Адарио.

Иначе настройката е C.

Редактирано от chris_barnes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би малко идиотски въпрос задавам, но....само на моята Ария ли успях да й изкривя грифа с 11ки в "ми" или на всяка китара би станало?

Питам за да знам дали да кълна себе си или китарата :thumbup:

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не обичам да давам много акъл по форумите, но тъй-като скоро сложих за пръв път струни Elixir, трябва да кажа, че никога не съм използвал нещо по-добро.

Неприятното е, че са 2 до 3 пъти по скъпи от всички останали. Знам, че вкуса е като гъза – всеки си го има, но съм свирил със всякакви жици, като започнах през 1978г :girl_witch: с едни странни глухи Кремонски струни, после се „родих” със струните на баба Гашевска, после дойде „демокрацията” , и струни да искаш, чак да не знаеш какво да си купиш!?!

Един добър начин да си избереш струни е да прочетеш в нета с какви точно свири китариста който те кефи като саунд, въпреки, че това е адски относително, защото свирнята е най-малко от струните. Впечатлен съм от Elixir, най-вече от това, че не ръждясват и са изключително гладки (хлъзгави). От всички изброени по горе във форума струни, най-гадни според мен са фендерските. Когато си купувах Страт, ми направи впечатление, че за чисто нова китара струните са доста ръждясали. Реших да ги сменя веднага и какво друго да си купиш за Фендер освен струни Фендер?!? Да ама не, скапаха се точно за 1 седмица. Така гадно ръждясаха, че имах чувство, че ще ми порежат пръстите. Това разбира се това си е мое мнение и ако някой го кефат всичко е ОК. Както споменах по-горе вкуса е като гъза – всеки си го има. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елексир са много яки струни, да.

Трябва да се има предвид, обаче, че дори струните да не ръждясат, пак го има момента "умора на материала".

Аз лично не мисля, че след около 30-40 часа свирене с много бендове има струна, която да звучи съвсем като нова.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наблюденията ми върху Еlixir са ( а аз свиря само с такива) , че носят на няколко месеца сериозно свирене, като през първия, Ре, Ла и Ми, не губят почти нищо, саунда е сравним с на Дадарио на 2 часа свирене примерно, а тънките не изфалшивяват. За сверка, по моя преценка, след максимум една седмица сериозно свирене, нормалните струни вече са за смяна.

 

Като слаба страна им се явява склонността на 1ва да се къса много лесно. Нямам идея на какво се дължи, но взех вече да слагам други първи, защото оригиналната, често не издържа и един гиг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Yves - ако китарата ти е била сетната за 9ки и си сложил 11ки в нормален строй без да нагласиш тръс род-а... Да знаеш за другия път :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам две условия:

1. Да не са от БГ.

2. Да имат покритие.

 

Ползвам Elixir 09-42 на китара с "флойд" настроена в Е. По мое мнение са около 3 пъти по-добри от всички останали. :)

 

Двете условия - абсолютно верни!

 

Аз карам на всички китари с Elixir 9-46 и благодаря на Бейби Томас, че е все така добър да ме снабдява и не се налага да плащам излишни пътни или да излизам от София за да се зареждам.

Наложи се веднъж да перкам пак с Д'Адарио и ...не... повече не се връщам. За 1 месец смених 2 чифта, а с Еликсирите карам месеци БЕЗ промяна нито в тона, нито в усещането.. (или докато не я скъсам с екстремно ползване на тремоло).

 

Абе жестоки струни!

 

Поздрави! :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, за комплектите струни ако обобщим, че има хибридни и "стандартни", като съотношение, ще използвам темата да попитам какво е по-добро за китара с двойно заключване: хибрид 9-46 или 10 - 46?

Деветки не желая да слагам, защото свириме основно в РЕ тоналност и десетките са ми най-удобни.

 

Като обощение на въпросът ми, когато китарата не е с фиксиран бридж, а с флойд проблем ли е да се сложат хибридни струни, заради съпротивлението на пружините от двата края на бриджа.

 

Колеги,

китара със заключване съм имал и преди, но беше много отдавна 98-99 година.

Тогава свирехме предимно в МИ тоналност и не съм имал нужда от по-дебели струни.

Сега картинката е по-различна, а и китарата ми е истинска :girl_witch:

Като я взех беше настроена в МИ и трябваше да сетъпна флойда да стои хоризонтален в РЕ деветки.

Сега всичко е наред, но искам следващите струни да са десетки, затова се интересувам хората с такъв опит да ме посъветват в каква конфигурация струни и тоналност флойда има най-стабилно поведение?

 

Сигурен съм, че сред нас има много хора, които са ползвали хибриди с "флойд"- китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз от доста време вече съм с флойд и свиря с настроена по-ниско китара, в Ре, да бъда точен.

 

Имаше един доста дълъг период в който свирих с 10-52 струни (10ки + 12ки, така да се каже). Сега свиря със стандартни 11ки Еликсир. По моя преценка сега със стандартния комлект е малко по-стабилно, въпреки, че сумарното напрежение върху флойда и грифа е почти едно и също. Иначе за мен има и други "недостатъци" на хибридните струни, но те се отнасят до свиренето и усещането и нямат общо с предишното :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.