Jump to content
Българският форум за музиканти

viktor.velikov

Gibson 2016 Les Paul T проблем с микрофония

Recommended Posts

Здравейте!

Наскоро закупих чисто нов Gibson 2016 Les Paul T. Проблемът е следният:

Искам да получа хубав фийдбек (или поне някакъв) , съответно усилвам Gain-а или Volumе-то. Но се получава много гадна микрофония. Другата ми китара (Framus Diablo) беше точно така, но след като извадих адаптерите и ги парафинирах се получи точно ефектът, който аз искам. Възможно ли е въпреки, че за gibson-а пише, че са парафинирани адаптерите, те да не са или пък да е направено некачествено?!?!

Ми виж ги,обикновено са парафинирани,а лека ли е китарата?

От сайта:

>>Burst Bucker Pro Pickups

Еми, какво друго очакваш от този адаптер, това е паф-вариация с доста силна микрофония.

В отговор на Hillbilly : Да, лека е Китарата.

А епифонеца ми е с gibson500t на бридж-а, и прави страхотен фийдбек, а до колкото знам той е по-силен от тези адаптери.

Аз имах по едно време от тия с камерите,много лека,но не си спомням да е микрофонирала,ама и не ползвам много драйв,та си помислих да не е от конструкцията-като пуснеш полуакустична китара с дист ще се скъса да пищи,е тая не е точно такава.

Обери високите малко-помага.

Тези адаптери на са направени за толкова много гейн. Ако искаш фийдбек, свири с по малко гейн и усили ампа повече

• Like 3

относно конструкция на гибсон: от края 1970ти до 2013 всеки ЛП има дупки вътре. 

Edited by Jim-ph

^ По принцип да, но на някои са дупки ( Swiss Cheese ) , други са с камери ( chambered ). След  2006/2007 са с камери.

От това е основната разлика в звука и теглото.

И моята е с бърстбъкъри и наистина не са за много гейн, послушай съвета на kolio_k

Понякога микрофонията се получава не заради непарафинирани адаптери, а кофти допир между капачката на даптера и самия адаптер. Имаш два варианта:

1. Махаш капачките (променя звука)

2. Слагаш демпфер между капачката и адаптера. 

Може също да се ползва силикон върхи хартиено тиксо(за да може да се маха ако се наложи) 

Burstbucker адаптери нямат капачки, доколко знам

имат

Аз съм с Busrtbuckers I и II и имат капачки. Pro също са с капачки. 

С бърстбъкърите не съм имал микрофония, но преди това бях с 490 и 498, 490-ката микрофонираше макар и да беше парафинирана. Оказа се точно от капачката проблема.

Най-простия тест е да се махне капачката и да се пробва с "гол" адаптер, ако няма микрофония, то проблема е в капачката.

Чета из интеренет, че хората слагат и дунапрен под адаптерите в кухините на китара. При мен имаше нулев ефект това.

Тези адаптери (BB Pro) не би трябвало да са парафинирани.