Jump to content
Българският форум за музиканти

Dire Straits / Brothers In Arms Acoustic VErsion


jabs

Recommended Posts

Момчета, тука нали е за споделяне :)

Та искам да споделя финалния миксиран вариант на Brothers In Arms.

Може би утре или вдругиден ще го пипна тука таме като баланс още малко, на свежа глава... токущо Ванката даде едни насоки за солокитарата :)

Но като цяло - това е.

 

Защо го пускам? Първо, защото ме кефи наистина, получи се точно това което исках, и поне за момента представлява пика на всичките ми възможности 

(на китарист, доколкото съм такъв, на записвач, и на нещо като студиен инДжEнер :) )

 

Второ, което е по-важното, защото по микса даде сериозни насоки и беше страхотен коректив един много можещ и знаещ форумен член.

Въпреки моженето си и въпреки факта че не се познаваме, търпеливо изслуша няколко версии и ми посочи кривиците.

Това е истинския професионализъм и истинското можене, то се споделя без надуване или задни сметки !

Не му споменавам нарочно името, но той си знае !

:)

 

Дано ви допадне и ако да, приятно слушане.

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/brothers-master-v2

 

IMG_3627_1.jpg

 

ПиЕс: Понеже ме пита един приятел токущо в чата: всичко е свирено тук, пианото е от Будапеща, тарамбуките са SSL4 и LoopMash :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Несъмнено много добре, браво! Въпреки всичко, аз като устойчив фен на тази песен предпочитам бавния вариант на интрото както е в оригинала. Още един път поздравления за добрия звук и майсторското свирене!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря момчета за добрите думи.

sardaesox, в началото почнахме с вокал и както си е... но бързо разбрахме че не може да се изпее и изсвири адекватно Марк Нопфлър.

Затова решихме да опитаме с различен аранжимент, а не да повтаряме нещо което е недостижимо :)

Каквото това, сега като го слушам си чувам грешките, но се накефихме здраво :)

Аз изкарах казармата с тая песен и ми беше голям мерак да я направя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готин аранжимент! Поздравления за чудесното парче и чакам още със същото качество.

Редактирано от разбойник
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво ! Много добро ! При това на песен, която е изключително трудна за качествена интерпретация. Най-много ми допадна съчетанието на акустичната китара и пианото - перфектен баланс. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра работа! 
Чувам някакъв плъгин имитиращ припукване  от грамофонна плоча-звучи ми малко неестествено лично на мен.
Изключително много ме изкефи  идеята за  ударните , която започва на 1:16 и придава  леко R&B звучене (в модерния  смисъл). Бих  го продължил и нататък...


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Искрено благодаря за добрия отзив !

 

Аз работя само в Cubase и напоследък съм зарибен сериозно от техния LoopMash.

Идеята на приложението е страхотна: можеш да избираш произволни къси звукови файлове и да ги комбинираш в една библиотека.

Оттам програмата ги селектира по няколко алгоритъма в ги миксира в някаква ритмична последователност.

 

https://youtu.be/sdsS2ThLFw0

 

Ето как звучи част от подложката барабани + LoopMash + бас.

Получават се интересни неща при наслагване на LoopMash с класически барабани.

 

https://soundcloud.com/darth_jabs/brothers-drum-n-bass

 

P.S.: няма някакъв особен плъгин, вероятно припукването е някакъв ефект при комбинацията на различните инструменти... къде го чуваш, имам предвид към коя минута?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахаа извини ме.... сега като ги пусна отделно (drum n bas), го различих като  част  от семплите , които си лупнал. Просто в микса ми прозвуча като  " винил поп саунд"(или както там е названието на този ефект)  и точно заради равномерната цикличност ми прозвуча неестествено.

Супер си   е  ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.