Jump to content
Българският форум за музиканти

Mini amps


zdravko0o

Recommended Posts

Да, ама не може да свири на батерии :) Хубаво е, да имаш нещо, дето лесно се пренася и няма нужда да се включва в електрическата мрежа (ако искаш да свириш в гората :) ), но за свирене вкъщи и аз предпочитам нещо, което звучи по-добре. От мини усилвателчетата, аз имам Marshall MS-2 и според мен звучи ужасно (което може да се очаква от 7-сантиметровото говорителче), но поради някаква причина в онлайн ревютата го хвалят. Сигурно е заради надписа Marshall :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото хората сме различни, ти все въртиш около твоята си гледна точка.

Нямам нищо против Бугерата, но ако има Дядо Мраз и дойде и ми каже имаш

избор за коледен подарък - Ролан мини кюб или мини лампова бугера В5,а

з ще взема Роланда. Не че на теб ще ти свърши работа, ти си вземи бугерата,

аз искам роландчето(защото не мен ще ми свърши повече работа).

 

Има и още мини добри алтернативи. Аз не съм особен фен на Блекстар, Гъската Джи не ми хареса

особено как звучи с тях, китариста на Таря също ги ползва, правят се на модерни.Но все пак, който иска да е"модерен"

едно лампово мини за тези, като Малин-

Blackstar-HT-1-R-Combo_219045.jpg

 

И нещо ново, като алтернатива на роланчето -

 

home-amp.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам транзисторен китайски амп ,взел съм го за няма и 100лв нов,на батерии 9в Акумулиращи държи по няколко часа и на доста силно свирене,естествено,ако искаш читав звук дижитек-аут на миксер! за да звучи нормално,аре разходи се из джем раздела да видиш с какви простотии съм записвал и пак става,но нищо няма да ми промени гледната точка,че лампата си е лампа..но,като нямам добър микрофон използвам симулации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Са като се замисля-,ми аз съм дрънчал по малки кръчми с амплъг на вокс,не ми се мъкне 25 кг английско Лейни комбо,въпроса е да имаш монитор,а такива няма по дупките обикновено,та затова си нося малкия амп..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно по-хайгеин звук amplug-a (metal и lead версиите) звучи добре, не само за парите си, а и по принцип. Харесвам го повече от roland-a и от Vox mini-то. Недостатъкът е, че дори да имаш някакви ефекти нямаш никакъв контрол върху тях. Новия amplug2 metal има delаy, chorus и reverb, но с фиксирани стойности, иначе си звучат добре.

Пред yamaha-та бих избрал процесор, sans amp или някаква друга дивотия в формат на педал + кабинетна симулация и hifi усилвател за по-малко пари. За мен Yamaha-та е неоправдано скъпа. Иначе има много евтини камиончета тип "усилватели в кутишка", които звучат прилично (не ми се изброяват модели разни мързи ме да ги търся сега).

Roland-a нов също е скъп обаче периодично изпадат страшни оферти на старо. Има и Roland Street Cube, който е по-голям (2 пъти на ширина) и е с два говорителя и също изпада евтино на старо.

Blackstar-a на мен ми е ок, дори транзисторните им изпълнения. Имат и малък модел на батерии - Blackstar FLY 3.

Обобщено аз не бих си купил нещо, което общо да излезе над 200лв. За устройство на батерии говоря.

Бих си купил по-евтино digitech или zoom процесор или amplug, който да вържа към пулт, кола, радио на батерии, портативна колонка и тн, защото имат кабинетни симулации и звучат достатъчно добре.Ако става въпрос за допълнителни ефекти - digitech имат всичко + whammy + акустик симулатор. За zoom към днешна дата не знам.

Но когато свиря на вън долни пънкарии в несвяст и не мога да се занимавам да блъскам с крака по некФи бутони е ефекти - еми Vox amplug.

А относно малките Marshall, Fender и Orange усилвателчета на батерии - еми всичките според мен пърдят отвратително дори през по-голям говорител.

Идеята за мен е следната:

1. говорим за "транзисторен" или симулиран DSP звук на батерии

2. има някакво допустимо качество, което целим

3. няма нужда да се дават тройно повече пари от това, което е достатъчно за моите портативни цели

4. човек в горичката няма зор да е като на сцената

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.