Jump to content
Българският форум за музиканти

Латенция и ASIO драйвери


Black Bird

Recommended Posts

За Крейтива или оригиналния АСИО драйвер или този в кХ драйверите.

За М-Аудио - тези от сайта им.

 

П.П. При всяка смяна на драйвери, пък дори и на един производител е добре да се почисти ЯКО. Първо ънинстал от Контрол панела, а след това под Safe Mode - Driver Cleaner Pro!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ти казах че не бива да се прекалява с намаляването на закъснението.

 

Амм, аз точно казах, че не е проблем с намаляването. Или поне няма нищо общо с пукането, което се чува, при прекалено избичена латенция. Просто звука който се чува от семпълите е един много дистортнат и специфичен... Както и да е. Имам идея от кво може да е и като се прибера в нас ще пробвам. Пък и ще взема да изпробвам Кюбейс, да видя за какво става въпрос. Щом може да бачка с рефилите на Рийзън... Благодаря, пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гадна работа!!! :greenball:

Пробемът е при cubase, когато дам плей на проекта има закъснение около половин секунда и тогава тръгва, при тестовете на асио-то ми дава загуба на синхронизация. Мислех че е от това е от оригиналния диск с драйвъри към картата на който има драйвъри само за win 98, ME и NT, но като изтеглих от сайта на M-Audio драйвъри за XP пак същата работа.

Дава ми някакво съобщение още при инсталирането на драйвъра че не бил тестван на XP. Toва го дава и със драйвърите които изтеглих за XP, а най големият парадокс е, че допреди да преинсталирам Windows си ми вървеше идеално дори със драйвърите за NT, като пак си ми даваше същата грешка при инсталацията и си вървеше като пушка. :greenangel:

 

Дайте някакъв акъл моля ви направо съм се видял в чудо, и най новте драйвъри от сайта на M-Audio пробвах и по-старите,

все същото :-(

 

P.S. Съжалявам че съм го написал като идиот, но просто исках да кажа всички подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е шанса да си забравил да смениш драйвера в Device Setup на Cubase-a и в момента да върви с "ASIO Multimedia Driver" или "ASIO DirectX Full Duplex Driver" вместо "M-Audio Delta ASIO"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма такъв шанс как ли не го мених какво ли не правих все същата работа.

Вече съм направо без думи моля ви предлагайте, казвайте какво да пробвам.

Порових мако в настройките на асиото и сега пак има разминаване в синхронизацията но не е както беше преди 25-30 %, а 1-5 горе долу дори понякога теста излиза успешен но не е стабилен драйвъра като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползваш ли с някаква друга програма същият драйвер и саундкартата...не говоря за уинамп..а за по тежка,.. примерно Reason, Wavelab - нещо различно от Cubase SX, има ли го пак тоя проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ползвам със Samplitude, WaveLab, Reason, Sonar... Няма проблеми.

А иначе не си сбъркал, че си взел тази карта, според мен аз съм объркал нещо при преинсталацията.

Някой да прдложи какв може да е, моля.. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ползвам със Samplitude, WaveLab, Reason, Sonar... Няма проблеми.

А иначе не си сбъркал, че си взел тази карта, според мен аз съм объркал нещо при преинсталацията.

Някой да прдложи какв може да е, моля.. :)

 

 

Здравей, аз съм с такава карта и съм много доволен :) като за мойте цели .

Опитай във MAudio Control Panel a- на таб-а Hardware settings да си пойграеш с настройката за MultiTrack Driver Devices!

За дрруго не се сещам в момента.

А за съобщението дето ти го дава, че драйвера не е тестван под Windows XP и аз го имам и е нормално да не ти прави впечатление :greenangel:

това не пречи на работата на картата.

 

Дано съм помогнал.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвалх още вчера - никаква промяна. :):D

 

А дали може просто за да не се замазва така асиото да си има някакъв ред на качване да речем: първо Кюбейс после драйвърите на картата или обратното, в смисъл дали има шанс да се оправи с един прост преинтал :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оправих се някак и аз не разбрах точно как ,но преинсталирах уиндоус-а сички рпограми качих един върху дръг драйвърите за НТ и ХР, и зе че тръгна ок накрая изобщо не разбрах как, но не смятам и да опитвам да разбера поне докато работи както трябва.:unsure:

Много блягодаря на всички за отделеното внимание, съветите и всичко друго!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега и аз да се изкажа високопарно:

Започвам все повече да се разочаровам от M-Audio по ред причини и последната от тях е, че при мен се получава същия проблем макар и със съвсем друг модел (FireWire Audiophile) и друга ОС, а пък днеска направо спря да свири и изобщо нямам идея къде е проблема, щото направих един куп тестове и преинсталации на драйвери на два компютъра и пак нищо...

По принцип доста хора са ми казвали, че драйверите на M-Audio по default правят големи поразии и изобщо не се държат прилично, но кой купувАл - купувАл...тва е положението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.