Jump to content
Българският форум за музиканти

Любими басисти


assoass

Recommended Posts

Не разбрах това за гаджето и Уутън каква беше връзката, ама ти що не си гледаш флейтата ами все на бас темите налиташ. Като сме кофти музиканти си говори с истинските музиканти (самият факт че определяш всички изпълнители на цял един инструмент като "кофти" си казва достатъчно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като любими басисти ще се метна да кажа нещо за няколко човека, които всички познаваме и на мен са ми много любими като басисти и приятели. Това, че ги подреждам, не значи, че има ред в предпочитанията ми.

 

NikiFena - Едно много симпатично дете, което свири много яко на бас китара :band1: Любим ми е, защото умее да радва публиката, освен че свири технично.

 

KAE - Басистът, който ни е познат като Калата :) При него нещата са на принципа "Фюжън да става!". Голям човек и много добър басист.

 

Разбойник - Терцата майорна на минорния ни форум. Много свири на много къстъм ;) Прекрасен музикант и много як човек.

 

vhcs - Сашо е басистът с темперамент. Много свири, голям образ е и е много добър приятел.

 

rudibass - Гого е машина за свирене. Ако всеки влага толкова емоция повреме на свирене, ще трябва да пие много тройни кафета с шепа валерян. Доста ме е инспирирал с хъса, който има и излъчва.

 

MDFk - Искрен е роботче с бас в ръка. Един от големите примери как един китарист става невероятен басист. Много ми е гот да слушам негови изпълнения. Хвала на текиви граждани!

 

Няма само за чужденци да пишем, я!

 

А за флейтиста, който се отбеляза леко по-нагоре. Всичко е въпрос на личен вкус, друже, но недей да бъдеш нихилист и да слагаш квалификации на известни и можещи, действащи музиканти от този клас. Виктор Уутън е скромен човек, който експериментира с уменията си, прави интересни и интелигентни неща. Когато хванеш бас и успееш да го задминеш, моля, пак драсни един ред и дай линк към твой концерт на който хората стоят прави в зала с места само за седящи и танцуват на тесните седалки, както правят на неговите концерти. Само тогава мога да приема критерия ти за обективен и моля ако не си позитивно настроен, отиди навън, разходи се, успокой се и ако пак не можеш да се впишеш в атмосферата на този форум, недей да влизаш повече тук. Не ми отговаряй на казаното, а го считай за лека форма на предупреждение, защото съдейки по този ти тон на писане, ще имаме още срещи с триене на коментари от твоите писания. Успехи с флейтата.

 

П.П. Моля, недейте да се връзвате и продължете темата за любими басисти. Няма нужда от излишни нерви!

 

Поздрави,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че е срамота да не се спомене Jean Baudin. От тоя човек ми настръхва козината!!! Направо ти попилява представата за свирене на бас. 12 стунен бас!!!

 

http://www.myspace.com/jeanbaudin

 

http://www.chromatic-fantasy.com/2003-09-2...it/Dsc02776.jpg

Редактирано от NIKOCHIM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и един от мойте любимци - Роман Паткольо ( не съм сигурен в изписването на Български как трябва да е ) : http://www.youtube.com/watch?v=qeNKiilwpdk

Най-любимия Басист ми е Tommy Shannon , разбира се има и други като Adam NItti които също ме кефят доста :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Не знам дали някой е споменавал вече, но трябва да отбележим и Les Claypool!

http://www.youtube.com/watch?v=xAkvBqp8R8E...feature=related

Ооо...да и той е мега добър. Кефи ме какво прави в "Primus" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.