Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за закупуване на китара


ares98

Recommended Posts

Здравейте колеги, събрах пари за нова китара  (600 лв) и съм се ориентирал към 

Esp Ltd Mh-250 Fr или Schecter Omen extreme 6

Чувал съм добри отзиви и за 2те китари, според вас коя е по надеждна? 

За метъл и шредване естествено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете са надеждни за метъл! Най-добре прецени сам!!! 

Китарите са с доста сходни параметри и няма да има особена разлика в звука (особено ако не ползваш скъп усилвател). Но като комфорт(усещане) при свирене са доста различни. Затова ти препоръчах личната ти преценка да е последна, естествено след проба. Аз лично предпочитам ESP LTD пред Schecter, за мен грифа им е по-удобен (а и не само това). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще избираш китарка между двете преди всичко трябва да пробваш и двете. Имай предвид, че двете марки имат различни концепции за китаростроене. Грифовете има са различни и някой може и да не ти е съвсем удобен.

Притежавал съм предшественика на шектър омен-а, който споменаваш. Модела е Schecter Sunset - изключително приятен инструмент.

 

Личнията ми опит с китарите - установих, че поради малката ми ръка са ми по-удобни тънките грифове. Установих го след като в ръцете ми попадна един креймър страйкър. После имах и други марки и модели, но в крайна сметка се върнах на креймърите. Свиря в СИ стандарт тежки и шредърски неща и олд скул в нисък строй. 

 

И те така пробвай, кое ще ти е по-удобно.

 

Иначе в момента ми се налага да си продам единият креймър, че синковеца ми троши коли и сега требе да плащам. Както и да е ако се заинтересуваш ще ти пратя снимки и за китарата може да питаш майстора Атанас Шишков той има възможност да се запознае и да я пипне. Има един адаптер и флойд роуз 24 прага и 25,5" мензура

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Acei правилно ти дава насока и за друго решение, при избора на китара.

За този бюджет, може да намериш, втора ръка, по-висок клас инструмент, в много добро състояние! 

Гореспоменатият креймър е много интересна китара и ако я имах в колекцията си, трудно бих се разделил  снея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно този модел е наследника на Сънсет моделя, който не произвеждат вече шектър

 

това е нисък клас китара, но пък шектър явно имат добра концепция и драдиции и тези китари са много прилични

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.