Jump to content
Българският форум за музиканти

По какво да различим фалшивите китари


Recommended Posts

  • Отговори 384
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Страшни ментаци.На мен ми свалиха обява понеже бях писал че е копие на едикво си.Докладвах тая обява на уж оригиналния Фендер ама никой нищо не направи.Знам че няма смисъл тука да обсъждаме неща от други базари,обаче може и някой да се излъже, ако не разбира много.

Този също е добър

91807580_4_585x461_prodavam-fender-strat

91807580_3_585x461_prodavam-fender-strat

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ами какво да е ...

цвят, подпис, скалопиране... дори са му сложили и допълнително прагче(за "нуждаещите" се)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема страшно,новото поколение няма да ги различава ..леле ,пипнах един китайски стратокастър - е,това звучи по зле от имам един скуайър булет ,заеби..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Не коментирам качествата на инструмента, но обявен като FENDER Stratocaster от 70те Vintage Relic, е повече от некоректно.
Има множество неточности и признаци, които категорично го различават от оригинал.

По скоро това е японска реплика с различни интервенции и "подобрения", вероятно наистина датираща от '70/80-те.

 

http://bazar.muzikant.org/fender-stratocaster-%D0%BE%D1%82-70%D1%82%D0%B5-vintage-relic,219780.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И аз го видях и се зачудих как е оставена такава обява в базара.Доста разлики има от 70-тарски фендер.

Главите на 70тарските са големи.Тази е малка и като гледам е от две парчета дърво поне.Стикера да не говорим колко е зле.Такива държачи за струните не съм виждал на никакъв фендер (string tree)Ключовете са като на първия ми скуаер.Металната плочка отзад която държи грифа с 4 винта е като от кремона или орфей.Тремолото е на вид като скуаерско,а зад него има странно пространство.Пластмасовата платка която покрива пружините е със супер остри ръбове.Въобще не бих дал 300 лв за тая китара, а е обявена за 2000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че Фендер слагат тремоло Lo Pro Edge на Ibanez - разгледайте и тази обява, пак от нашия базар :

 

http://bazar.muzikant.org/fender-stratocaster-usa-2001%D0%B3-%D0%9B%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%8F,219599.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича според мен на една от модели Musima; ето вижте - http://www.strat-talk.com/threads/latest-acquisition-a-musima-made-in-gdr.115286/

анкера е съвсем съща конструкция, форма на грифа и други неща 

 

тази обява е разчитана на съвсем някакъв 146% селянин, ама въпреки не мисля че някой слеп и глух купувач да има 2000лв. Доста е глупаво да се вземе подобно много грубо направено условно-копие да правиш подобна оферта. С модифициран и пренаправен Fernandes спагетти или камък-лого щеше да стане по-убедително.

 

Поздрави и внимавайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата обява е свалена.

 

Втората, аз разбирам, че той си го е слагал този флойд роуз, както и адаптерите. Но съм я смъкнал ще го помоля да уточни какво точно е пипал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Отговорено (Редактирано)

http://bazar.muzikant.org/Японска-китара-greco-les-paul-model,223315.html

 

нямам представа кой е бил това от началото, но греко никога не са произвеждали такъв модел, нито в 70ти, нито в 80ти, и дори сега. Имаше леко подобна Ари Про 2 РЕ, но тя е много висок клас на инструмент, и само от далеч прилича като форма.

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Много малко вероятно това да  е японско Греко (има корейски и китай). Нека автора на обявата снима адаптерите от вътрешната страна, тъй като твърди, че са оригиналните (японските имат специфично обозначение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не не, корейски греко също нямали толкова адски форми като тази китара. Абсолютно, по никакъв начин.

 

 

и японски адаптери в повече случаи нямат никакви обозначения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.