Jump to content
Българският форум за музиканти

Cakewalk Sonar


Glacierise

Recommended Posts

Много интересно........във форума няма нищо за SONAR V-STUDIO 700 .....ok разбирам.....струва 10000 бона и няма много български потребители,но Cakewalk продават само софтуер-а SONAR 8 Studio (който го има по торентите кракнат)

Някой ползувал ли го??Казват нямало кой да го бутне в момента на пазара.Аз лично съм използувал от продуктите на Cakewalk само SONAR 4,но беше доста одавна....като цяло не ми се стори беден,но тъкмо бях свикнал вече с CUBASE и не ми се разучаваше,но сега определено ще се заровя в него.Дайте някакви коментари,ако някой го е ползувал.Впечатления??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно работеща система. В наши дни май разликите между отделните DAW май се свеждат повече до лични предпочитания, отколкото до функции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно работеща система. В наши дни май разликите между отделните DAW май се свеждат повече до лични предпочитания, отколкото до функции.

 

Ха..! ХА...Ха.. сега се разтърсих за теми свързани с DAW във форума --->такава не успях да намеря!Нима сме толкоз далеч от тези неща?Като цяло аз нямам голяма практика с DAW системите,но мога да твърдя че съм добре запознат със тях,веднъж на няколко седмици ходя на гости на едни приятели в Пловдив които е доста добре екипирани .Заседяваме се по един уикенд там.

Насочих се главно към V-STUDIO 700 не защото е DАW->държа да отбележа! Сега DAW са хит на пазара и всяка компания се опитва да изкара нещо,дори малко оприличаващо се на DAW.Преди V-STUDIO 700, Роланд бяха изкарвали конзолни с-ми (да не кажа 1:1) със 700,на мен главно ми хареса идеята,че в този случай Роланд направиха конзолата,а кейкуалк софтуера..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно работеща система. В наши дни май разликите между отделните DAW май се свеждат повече до лични предпочитания, отколкото до функции.

 

Ха..! ХА...Ха.. сега се разтърсих за теми свързани с DAW във форума --->такава не успях да намеря!Нима сме толкоз далеч от тези неща?Като цяло аз нямам голяма практика с DAW системите,но мога да твърдя че съм добре запознат със тях,веднъж на няколко седмици ходя на гости на едни приятели в Пловдив които е доста добре екипирани .Заседяваме се по един уикенд там.

Насочих се главно към V-STUDIO 700 не защото е DАW->държа да отбележа! Сега DAW са хит на пазара и всяка компания се опитва да изкара нещо,дори малко оприличаващо се на DAW.Преди V-STUDIO 700, Роланд бяха изкарвали конзолни с-ми (да не кажа 1:1) със 700,на мен главно ми хареса идеята,че в този случай Роланд направиха конзолата,а кейкуалк софтуера..

 

DAW означава Digital Audio Workstation! Това включва на практика всичко което се намира в едно звукозаписно или мастеринг студио - целия хардуер ака самият компютър обурудван с аудио интерфейс(и), контролни тела били те дигитални или аналогови миксери или просто контролери за виртуални (софтуерни) такива, озвучителни тела ака активни или пасивни мониторни говорители, звукови процесори за различните инструменти отново в хардуерен рак-вариант или все по- популяризиращият се софтуерен такъв във вид на DSP карти (Pro ToolsHD Accel, UAD, Solid State Logic Duende, TC Electronics и прочие!), самият софтуер какъвто и да било той (обикновено макар и не винаги закономерно цената му говори доста за качеството и способностите му!!!!), инструменти (според типа музика който се продуцира в съответното студио, често се работи изключително с MIDI контролери особено в наши дни и в по-ниско бюджетни или домашни студия!) и накрая се приключва с по-прозаични неща като акустично третиране на помещението и самите кабели, адаптери и конвертори които се ползват!!!

В този форум в по-голяма или по-малка степен е засяган (и то не веднъж!) почти всеки един от тези под аспекти тъй като пазарът в наши дни расте буквално с дни и асортиментът от продукти също! Форумът е разделен на подсекции тази тук засяга само теми свързани с работа и проблеми със софтуер, ако се интересуваш от други такива свързани с науката DAW бих те посъветвал да разгледаш също секциите свързани с хардуер -> http://forum.muzikant.org/index.php?showforum=12

също и секцията наречена Друго където попадат теми с по-различна тематика -> http://forum.muzikant.org/index.php?showforum=15 ! Теми или подраздели наименувани просто DAW се съмнявам че ще намериш това би било почти необятна тема :) !

Успех и поздрави :)!

 

П.С. : Извинявам се за офтопика!

Редактирано от abstract iv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам Сонар 8 продюсър едишън :-(, но нямам база за сравнение с други подобни, пък и нямам кой знае какъв опит в композирането. работи, не е особено интуитивен, ртфм правилото важи.;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Когато вкарам каквото и да е видео в Сонар, програмата започва да реагира по-бавно. И нямам предвид, че аудиото пука или дропва - просто за всяко действие почва да се бави. Кликна с мишката на някаква позиция - минават коло 2 секунди, преди да премести брояча. Давам соло на някой канал - 2 секунди преди да го направи. Натисна play - 2 секунди преди да тръгне... дори в най-проста конфигурация с два-три трака, (eq може би все пак и и с един-два ефекта.). Т.е. убеден съм, че не е от претоварване на процесора, паметта и т.н.

 

Отделно и видеото от време на мреме прескача.

 

Говоря за лаптоп. Сега, разбирам, че видеокартата не е от най-великите. Само че правя същото нещо в Reaper и - всичко тече нормално! Значи можело. Та дали нещо не е настроено както трябва в Sonar? Или в самите кодеци за видеото, които използва?

 

Уточнявам, че слагам видео в Сонар чисто и просто за референция, когато се налага. Но се забавят и най-простите операции. Та, откъде тази нелепост?

Редактирано от Roevers
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

V-STUDIO 700, Роланд не е чак толкова скъп като се има предвид че, последния Мак G-5 струва 6500 лв аз лично бих избрал това ...а колкото за разликата между Сонар 8 и 7 няма абсолютно никава разлика с изкл на 2- 3 плъгина и няколко виртуални инструмента... които за мен са абсолютно излишни ако си от доста време потребител на Сонар..подобни ВСТ има и в предишните версии.Ако разполагаш с цифров миксер или дори звукова карта която може да използваш като контролер а дори и клавиатура с АКт контрол.. но, определено ако имаш пари и си решил си заслужава.Предполагам че подобна станция няма проблеми каквито има едно ПиСи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ползвал съм 6 продюсър и 7 студио и продюсър. Не много сериозно, макар че 6цата доста съм го човъркал. Дори преди 4 седмици имаше промоция тука от един музикален магазин за 7 студио за 50тина евро някъде и съжалявах, че нямам тогава парите, но сега се радвам. Винаги съм го намирал за доста неинтуитивен, дори за най-основни команди и примерно да отрежа една част от трак ми трябват поне 1 или 2 повече команди, отколкото ми се струва нормално. А тези малки неща като се съберат, могат да бъдат доста уморяващи.

 

Откакто има Reaper 3, прочетох и го пробвах и не ми трябва друго. А той си е 45 евро лицензирана и мисля да си го взема така, идеята винаги ме е блазнела ;) Не мисля, че отстъпва на Сонара по нищо, докато последният е пълен с какви ли не глупости, които сигурно само товарят. Почти всички встта са безсмислени за мен (кой уважаващ себе си човек, който прави музика дори като хоби би ползвал Session Drummera? не е далече от GMa, a има и други безплатни освен GM Syntha)

 

Та освен да благодаря на Kurt Uvash, че спомена за Reaper 3.0 :thumbup: , туй са моите 2 стишки :wub: В крайна сметка - въпрос на предпочитания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте!

Днес докато се занимавах с работния файл на една песен, изчезна звука. При другите работни файлове всичко е ок, но тук нещо се омаза. Дори ако пробвам да експортна отделните канали, waves излизат с големина 4 кб.

Някаква идея ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При така зададен въпрос, освен да хванем по една шепа боб и да почваме гадаенето...

На какво е изчезнал звука? На записан трак или на ВСТ инструмент? Какъв е тоя работен файл и кои са другите?

В правилно зададения въпрос е половината отговор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички записани аудио тракове. Също така и vst нямат звук във въпросния проект.

Това е просто работен файл на една песен. Първо си помислих, че се е прецакал сонара или някой драйвър, но като отворя друг работен файл, има звук и всичко при него е ок (аудио, вст).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

погледни настройките на аудиото за въпросния проект. Тъй като Сонара "помни" настройките в аудио частта на всеки проект поотделно - възможно е да си пратил изходите на друг канал или на друг интерфейс. Сравни ги с настройките на друг проект - по-специално в аудио изходите на отделните тракове.

Друга възможност е да е трито/местено/преименувано нещо в папката, където са аудиофайловете на въпросния проект. Пробвай да ги импортнеш наново от съответната папка.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте,отскоро започнах да ползвам Фл.Студио,а днес изтеглих Сонар 8.Има ли някой,който да бъде така любезен да ми обясни,някои основни неща?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.