Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на саксофон!


Recommended Posts

Здравейте форумци!!!!Аз съм флейтистка ,но имам голямо желание да свиря на сакс от много време!!!Ето,че момента настъпи и ще си поръчвам сакс!Казвам поръчвам,защото един преподавател в академията ми каза,че е по-добре да си го поръчам от интернет!Препоръча ми сайта thomann.de!Обаче пък там алт саксофоните (понеже искам алт да си взимам) са доста скъпи.Иначе преподавателя ми препочува Yamaha,но в този сайт струва 869 евро.....Има 2 които са по-евтини ,но изобщо не знам дали са хубави,вероятно са китайски.Ето единия http://www.thomann.d...altsaxophon.htm ,ето и другия

http://www.thomann.d...mann_tas150.htm Според мен не са особено добри,но не разбирам много от саксофони......Та ,ако някой от вас може да ме посъветва от къде да търся такъв алтов саксофон до 1200 лева!!!Да е що годе хубав,но не боклук!!!!Смятам ,че за тези пари може да се намери?Мерси предварително!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тия пари можеш да си намериш страхотен саксофон ,и то френски...Не купувай китайски боклуци...Ако искаш-пиши на лични..ще видим какво можем да направим..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е, да кажа на флейтистката, при избиране /закупуване/ на нов /стар/ саксофон да води със себе си човек, който разбира от тези работи. И на който може да му има доверие! Като при избора на флейта. Да се намери такъв не е лесно: трябва да е саксофонист с дългогодишна практика, пък и да е поне малко познат...

Саксофон "Ямаха" с подобна цена е ученическо изпълнение. Подобни са и останалите марки в ценови диапазон под 1000 евро. Купувачът предпочита по-евтиното, музикантът /специалистът/ - по-доброто. :yes: Труден избор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тия пари можеш да си намериш страхотен саксофон ,и то френски...Не купувай китайски боклуци...Ако искаш-пиши на лични..ще видим какво можем да направим..

Колега, можеш и да дадеш малко яснота какъв ще да е този страхотен френски саксофон, който ще е до 1200 лв, както описа колежката???

 

Най-добре е, да кажа на флейтистката, при избиране /закупуване/ на нов /стар/ саксофон да води със себе си човек, който разбира от тези работи. И на който може да му има доверие! Като при избора на флейта. Да се намери такъв не е лесно: трябва да е саксофонист с дългогодишна практика, пък и да е поне малко познат...

Саксофон "Ямаха" с подобна цена е ученическо изпълнение. Подобни са и останалите марки в ценови диапазон под 1000 евро. Купувачът предпочита по-евтиното, музикантът /специалистът/ - по-доброто. :yes: Труден избор!

Абсолютно съм съгласен.

 

Сега към колежката, флейтистка: Преди 2 години и половина си купих първия сакс по интернер, тук от БГ. Беше нов, имаше снимки, цената му беше 800 лева и ме устройваше, защото нямах повече. По онова време нищо не разбирах от саксофони (само от кларнети :D). Поръчах го и го платих. Това се оказа най-голямата грешка, която съм правил, що се отнася за муз. интрументи. Китайско изпълнение със страшно фалшива интонация и с тон, като преграхнало магаре. Ако си прочела текста внимателно, мисля, че си ме разбрала.

Духовите инструмети са много особена материя и изискват задължителна проба, независимо дали става въпрос за цена от 500 лева или 5000 евро. Това е моето мнение.

 

Надявам се да съм бил полезен, пък пиши ако имаш въпроси. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди година взех на приятел Бюфе на цена 1200 лв :yahoo:

ак такова

http://cgi.ebay.com/Buffet-Crampon-Evette-Alto-Sax-Saxophone-instrument-WOW-/290541431431?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43a59e6a87

а за колежката--ето саксофон на супер цена с шипинг до България..

http://cgi.ebay.com/Sweet-Buffet-Crampon-Evette-Alto-Saxophone-w-Extras-/380324195654?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item588d16ad46

Редактирано от jordanil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се присъединя към съветите на колегите, като купуваш саксофон, непременно го избери с някой, който свири и разбира, иначе много рискуваш. Добър инструмент не може да се вземе за по малко 2000 и то на старо. Ученическите Ямахи са добри за парите си, но все пак са предназначени за начинаещи, доброто, което може да се очаква от тях е, да не са отявлено фалшиви или да ти се разпаднат в ръцете след няколко месеца (както става с много китайски). Иначе професионалните им модели започват от около 3000 евро и имат много добро съотношение цена / качество.

 

При закупуването на стар саксофон е хубаво да се знае, че вероятно ще има нужда от смяна на падушки, коркове и евентуално разни други ремонти. Това е доста скъпо, а квалифицирани хора, които да вършат тези услуги има твърде малко. В такива случаи е особено важно, инструмента да се пробва от някой , който разбира, иначе рискуваш да си хвърлиш парите напразно.

 

п.п. Саксофона от по горе е ученически модел правен в Китай, не непременно лош, но Ямахата би била по добра (и разбира се е по скъпа)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е много ниска

Саксофона е много нов

Марката би трябвало да е Evette and Schaeffer и да пише made in France (като на всеки френски саксофон, производителите държат на това, а също и купувачите им), ако пише само Evette (като в случая) е китайски сакс и в този случай

пише ROC (Repusblic of China) под серийния номер (в случая продавача услужливо не го показва).

 

Източник Гугъл, въобще не съм запознат с тези саксофони пряко, просто мога да чета, а и с тези цени на които ги продават е съвсем очевидно, че са китайски. Най евтината ученическа Ямаха е по скъпа.

 

Между другото в Гугъл пише много и за всичко, а има и снимки, сигурен съм, че който иска да намери информация за нещо от този род няма да има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди година взех на приятел Бюфе на цена 1200 лв :yahoo:

ак такова

http://cgi.ebay.com/Buffet-Crampon-Evette-Alto-Sax-Saxophone-instrument-WOW-/290541431431?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43a59e6a87

а за колежката--ето саксофон на супер цена с шипинг до България..

http://cgi.ebay.com/Sweet-Buffet-Crampon-Evette-Alto-Saxophone-w-Extras-/380324195654?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item588d16ad46

Колега, разбирам радостта ти, но цената, на която казваш, че си взел въпросното Бюфе е леко съмнителна. Ако може да утониш за алто или тенор става въпрос. Ако е алто и наистина е Бюфе, то най-вероятно е от серията 100, която няма нищо общо със старите Бюфета. Ако пък е тенор, по-добре да не коментирам... Все пак чакам още малко пояснение от твоя страна.

 

А от линковете и 2-та сакса са еднакво китайски. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.