Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с грифа


velit

Recommended Posts

Здравейте. Купих си вчера китара, но струните и бяха леко високи и исках да ги сваля. Наврях ключа в грифа грътнах на ляво на дясно докато не го нагласих, но след това флажолетите почнаха да фалшивеят..... някаква идея как да го оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е сложно да напишеш в чичо гугъл guitar setup или да се поразровиш из форума търсейки теми за интониране на китара ... сума пъти е коментирано!

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи забелязвам от едно известно време едно особено поведение на обществото : Определена безумна прибързаност, припряност и самонадеяност. Незнам колко масово е ,но се забелязва често във всички сфери на живота. Определено много неща се правят на импулс - на моментно настроение - без да се вкарава и грам обмисляне и логика. И накрая се случва и резултатите да са плачевни. Не знам каква е терапията ама в такива случаи човек не чука ами наковалнята трябва да го удари по главата, че друг път преди да прави нещо да се замисля.

Очаквам следващата тема : "Олабиха ми се струните" Ами олабиха ми се струните и оставих китарата малко във ваната с топла вода - да се раздуе дървото , че да се обтегнат. Поне баща ми така като прави с бъчвата и обрачите и става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам следващата тема : "Олабиха ми се струните" Ами олабиха ми се струните и оставих китарата малко във ваната с топла вода - да се раздуе дървото , че да се обтегнат. Поне баща ми така като прави с бъчвата и обрачите и става.

 

:hysterical: :hysterical:

 

Иначе подрепям поста ти.

 

И по темата - бутането на тръс рода е последното място от където трябва да се регулира височината на струните, а даже и не му е това основната идея. Ама ако наистина си постигнал желания резултат, good for you. За флажолетите търси в гуглето - guitar intunation setup, а също прегледай постовете на колегата Тотев. Домързя ме да ги погледна, ама той по принцип хубави работи дава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък бих се радвал и на такава тема,стига това олабване на струните да е в резултат на тежки рифове :rocker:

 

Изобщо похвално е,че все повече челяд си купува китарки, за да свири метъл, вместо да гледа канал Планета,така че нека не се подиграваме,ШОУ САМ РИСПЕКТ,ГАЙС!!! :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времето и енергията, които се отделят, да се порицае и по възможност да се подиграе питащия, може да се пренасочат в отговор на въпроса или в подминаване към нещо по интересно и смислено .

Не разбирам при положение , че теми от този род ви се струват глупави , защо сте толкова активни в тях ? :)

Всеки си знае подбудите ( надявам се ) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Времето и енергията, които се отделят, да се порицае и по възможност да се подиграе питащия, може да се пренасочат в отговор на въпроса или в подминаване към нещо по интересно и смислено .

Не разбирам при положение , че теми от този род ви се струват глупави , защо сте толкова активни в тях ? :)

Всеки си знае подбудите ( надявам се ) :)

Да колега,и аз това се чудя,при положение,че по едно време феновете на здравия рок бехме на изчезване в чалгарския потоп,който заля нацията,та вместо да си подаваме ръка,ние сякаш се натискаме по главите отгоре,за да се удавим по-бързо един-друг :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина всички са много активни да показват колко незнаещ е автора, а някои и глупости говорят :)

Mairomaster, бутането на тръс рода изобщо не е последното място, откъдето трябва да се регулира височината на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mairomaster, бутането на тръс рода изобщо не е последното място, откъдето трябва да се регулира височината на струните.

 

Точно последното си е, защото това не му е замисъла. И не имам предвид последното подред, преносно говорех. Най напред на една китара се настройва тръсрода, така че грифът да има минамална дъга назад и след това вече височината на струните се регулира от бриджа, а евентуално ако идват високи струните на първите прагчета, се коригира нъта. Вече ако левелинга на прагчетата не е добър и има бръждене на 5-12 прагче, се прави корекция от тръсрода, така че да не закачат струните, или поне не повече от колкото на 1-5 и от 12 прагче нагоре.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Колега, сам си вкарваш автогол, хем казваш, че тръс рода е последното място дето да бърникаш, хем не е ;) Не го казвам с лоши чувства! Но първо се бърника бриджа (какъвто и да е), после финната настройка (intonation) и след това се гледа грифа накъде се е изметнал, настройва се и стъпките се повтярят до умопобъркване и достигане на желания резултат :)

 

Без да ме биете!

Герги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе, не си ме разбрал. Аз се опитах да поясня, ама явно не е станало много ясно. Говорех преносно и нямах предвид, последно като ред настройка, а че не му е това предназначението на тръсрода т.е. да регулира височината на струните.

 

А преди тебе, колкото хора има за бой, недей се притеснява :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това хич не го схванах. Да вземем да не спамим повече темата ли, какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.