Jump to content
Българският форум за музиканти

Mid Scooping


  

57 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Преди малко се зачудих защо по дяволите хората,които искат да свирят нещо по-тежко,намаляват средните си до безобразно ниво :wallbash:? И само аз ли съм против това деяние? :curse: Досега на какъвто и усилвател да съм сядал,не съм намалявал средните и пак съм получавал хубав звук за тежко,а не ми се говори в YouTube какво ми става като видя някой с хубаво изрисуван Dean...и като почне звука те жулне една смес от високи и ниски ,наподобяваща стържене на нокти по черна дъска...

Извинете, трябваше да споделя това мнение:thx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От среди до среди има голяма разлика. Има "благородно" звучащи честоти, полезни за звука в микса, но има и такива, които с радост орязвам. Има едно златно правило, че ако искаш да замаскираш "евтино" звучаща китара, резваш около 800-те херца, разбира се с мярка и малко Q, щото иначе отива "тялото" на звука. Не че върши чудеса, но понякога помага. Друго важно правило - добре звучаща самостоятелно китара не винаги означава добре звучаща в микс китара. Но това се учи с опит и трениране на ухото, така че винаги ще има младежи в периода "джъджът джъджът". Мен не ме дразни това "деяние", нек'се учат децата. Дразни ме като сочат Даймбег като пример за скупнат звук, а пък точно той свиреше с много среди, ама от готините. Не може да напълниш звук като на Пантера само с една китара с орязани среди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя въпрос ми прилича на все едно да излезе някой блусар и да каже "Момчета, за какво ви е толкова много гейн? Що не го свирите тоя дет метъл по-лекичко."

 

С други думи всеки стил си има някакви определени звукови характеристики, които кефят феновете му и тези дето го свирят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за стила ясно,обаче като махнат младите метъли средите и набримчат метъл зоната и викат"Не ми се чува китара"Ами той я смъкнал с 2-3 тона и махнал средите и баса и барабаните го покриват и се чуди що не се чува,пък като си свири вкъщи или сам се чува.Ей за това съм да си има среди може и малко да са,но да има дифиниция китарата и да се чува в групата иначе не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го и момента че си е до китара.

С моята група свирим трашодет, така че сме точно в сферата на "джът-джът", обаче досега не ми се е случвало да намаля среди. Напротив, даже се налага да ги увелича и да си орежа басите, защото иначе се замазваме на едно място с баса и касата. Но си е истина, че за тая работа трябва малко да поуврат неразбиращите от звука, все още, хлапета. Никой не се е родил научен и не виждам смисъл да се възмущаваме от този факт.

П.С. Винаги вместо да се прави забележка, по-умното е да се даде насока. Силно препоръчително е да се мине през темата горе - "За какво са EQ контролите на ампа" - много начални стъпи са положени там. :)

ЕДИТ: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=32299 - намерих я в листа с важните теми.

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБе най-лошото в случая,че не са само младежите,ами и доста обиграни метъли(групари и технично свирещи) не са стигнали до това прозрение!И след лайфове си тръгваме с надути кратуни-вместо кеф от лайва-ухобол и ушна кал.Казвам го защото на мен ми се разболяват ушите от високи децибели.

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря дет метъл и средите са ми колкото и високите(по потовете на ампа), а звука си е точно дет-ски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

не ми се говори в YouTube какво ми става като видя някой с хубаво изрисуван Dean...и като почне звука те жулне една смес от високи и ниски ,наподобяваща стържене на нокти по черна дъска...

Извинете, трябваше да споделя това мнение:thx:

 

хахаха :D абсолютно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.С. Винаги вместо да се прави забележка, по-умното е да се даде насока. Силно препоръчително е да се мине през темата горе - "За какво са EQ контролите на ампа" - много начални стъпи са положени там. :)

ЕДИТ: http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=32299 - намерих я в листа с важните теми.

 

Тя е хубава тая тема, ама 3 врътки на ампа са малко недостатъчни. Би било хубаво някой с познания да обясни какво се постига примерно с 6-бандов EQ и от колко до колко херца какво точно се случва и с какво може да се застъпи в цялостния звук на групата. Нещо от сорта на това за 800-те херца, както някой нагоре спомена. Или пък за 200-те, за които съм чувал, че вкарвали усещането за разпуснат бас и при изрязване се постига стягане.

Редактирано от Yves
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, абсолютно са си достатъчни. Може да си отрежеш средите или да си ги буустнеш. Ако не можеш да се оправиш с 3 - няма да се оправиш и с 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.