Jump to content
Българският форум за музиканти

Флойдът стои на две различни позиции :ph34r:


Recommended Posts

Досега не съм имал никакви проблеми с разстройване от флойда. Наскоро обаче забелязах, че като го побутна малко надолу или като го дръпна леко нагоре, застава на две различни позиции. Просто като понижа тона с флойда и след това пусна ръчката, тонът се връща на една височина. Обаче като го повиша с флойда и пусна ръчката, тонът застава на друга височина - по-висок. Реших, че струните са си загубили еластичността и затова не го връщат обратно на точно определената позиция. Само че ги смених - и никаква промяна. Единственият разумен отговор изглежда е загуба на еластичността на пружините.

 

Вие сблъсквали ли сте се с такъв проблем? Пружините ли са причината според вас и има ли начин да тествам дали е от тях? Ако проблемът е в тях - откъде мога да намеря други и как да разбера с каква твърдост са сегашните ми (за да знам какви да си купя)?

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пружините да загубят еластичността си, не става лесно.

 

Има вероятност да са се изтъпили ножовете,

 

Това е по-разумно обяснение. Каква марка ти е китарата? Като начало можеш да пробваш да сложиш грес/вазелин на ножовете и да видип дали ще почне да вижи по-добре. За целта ще трябва да свалиш флойда. При това може и да погледнеш дали не изглеждат захъбени ножовете. А ако не помогне смазването ще трябва да се заточат ножовете, ама не е за неопитен човек процедурата. Също провери дали ти стои в успоредно на тялото положение флойда, когато не го бараш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за затъпени ножове или натрупване на мръсотия или и двете.

Принципно звучи като проблем на контакта между флойда и стъдовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ли неща може да научи човек четейки този форум и проблеми възникнали при другите.

 

И аз никога не съм разглобявал Floyd. Какво е в същност ? - Floyda се люлеле на тези ножове ли ? Уравновесен от пружините от едната и струните от другата страна - и ако са затъпени - няма връх и не застава на "кантар", а взима страна в която за последно е бил наклонен с ръчката. ??? Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Общо взето - да.

@автора, пробвай накрая да направиш леко вибрато с флойда и виж дали няма да е вече сравнително както трябва. Ако е - така всеки път, ако не...грес или масло можеш да сложиш и без да сваляш флойда разбира се, но надали ще помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко ли неща може да научи човек четейки този форум и проблеми възникнали при другите.

 

И аз никога не съм разглобявал Floyd. Какво е в същност ? - Floyda се люлеле на тези ножове ли ? Уравновесен от пружините от едната и струните от другата страна - и ако са затъпени - няма връх и не застава на "кантар", а взима страна в която за последно е бил наклонен с ръчката. ??? Благодаря предварително !

 

Долу горе ти е ясно представата. Като се затъпят ножовете и флойда започва и да приплъзва на остриетата, а не само да се клати върху тях, опирайки се на една и съща точка винаги. Така се появява сила на триене, която пречи на острието, след като е приплъзнало, да се върне в първоначалното си положение. Не съм 100% сигурен, че това е причината, ама със знанията си по физика и малко логика това ми хрумна. Затова при по-слабо захабяване върши работа смазването, но като станат много тъпи остриетата и смазване не помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички. Разрових се, но така и не успях да разбера на кое викате ножове и къде са им остриетата. Можете ли да ми кажете коя част са на ето тази схема?

 

tremolo_ibanez_rg_lo_pro_edge.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.