Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez или Fender?


maegril

Recommended Posts

Аки искаш на всяка сена тежък звук - ибанез. Ако пък искаш да можеш да жулиш метъл, а от друга страна, да имаш възможност да свириш и приятни чисти партии, или блус, то тогава си вземи стратокастер, със двоен адаптер при моста, и два единични откъм грифа. Ако може да е и с 22 прагчета. Това, според мен е оптималния вариант, а и ще е по-евтиничък от ибанеца. Както казаха колегите, обаче - въпрос на вкус е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Това е поредната безсмислена тема. По би имало смисъл ако сравнявахме конкретни модели на двете фирми, а не така обобщено. Освен това трябва да се има впредвид и за какъв тип звучене или стил става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аки искаш на всяка сена тежък звук - ибанез. Ако пък искаш да можеш да жулиш метъл, а от друга страна, да имаш възможност да свириш и приятни чисти партии, или блус, то тогава си вземи стратокастер, със двоен адаптер при моста, и два единични откъм грифа. Ако може да е и с 22 прагчета. Това, според мен е оптималния вариант, а и ще е по-евтиничък от ибанеца. Както казаха колегите, обаче - въпрос на вкус е.

ако искаш по тежък звук избери по тежката :)

в килограми говоря .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серийни са.Тая най вдясно е модел 70-те.Сравнението верно е безсмислено.

Я пак си помисли...

За жокер: През кои години се е наложил Floyd Rose? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като марка никой не може да ти даде еднозначен отговор. Все пак си е въпрос на вкус. (все едно да питаш с какъв цвят пуловер да изляза, син или зелен). Виж ако дадеш по един конкретен модел и от двете марки тогава нещата ще стоят по-различно.

... иначе успех с главоблъсканицата :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серийни са.Тая най вдясно е модел 70-те.Сравнението верно е безсмислено.

Я пак си помисли...

За жокер: През кои години се е наложил Floyd Rose? :cheers:

Първата е Тalon V,2 и 4 са ясни,третата ми заприлича на Standart Fat Strat с Флойд роуз,но може и да бъркам.Първия Фендер с флойд май беше Ричи Самбора модел,преди 10-ина години и повече.Всъщност на третата май само грифа е фендерски..спиме нещо..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега от форума ми донесе един Ibanez JEM, за туийк-ване. Като посвирих на него, с учудване установих, че той няма нищо общо с това, което повечето хора имат предвид под "китара за яка жица". Напротив, китарата беше точно за меки сола, и топли чисти партии. В сравнение с пълдина ми, например, китарата звучеше някак по-меко(пълдина има възможно най-злобния наострен ритъм звук). Това не прави нито една от китарите лоша, но те просто са твърде различни. Това още повече доказва аргумента на колегите, че трябва да говорим за МОДЕЛИ, а не за фирмите като цяло.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една малка добавка - понеже под Фендер, повечето хора разбират тип стратокастър, а под Ибанец - китара с 2 хъмбъкера, 1 сингъл-коил, флойд роуз, и заключване - относно тези 2 типа китари - според мен, и доста хора, които съм питал - на стратокастъра като че ли се свири малко по-лесно, може би поради това, че струните са на малко по-ниско от тялото. Това не е задължително, и е строго индивидуално, но като че ли има някаква такава тенденция. Като друг пример, ще дам че Гибсън бридж-а(като на Les Paul) обикновено е най-неудобен на повечето хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.