Jump to content
Българският форум за музиканти

Комбайнеро интелигентска


Victor94

Recommended Posts

Ето един кавър на една от класиките на Слави Трифонов. Искам само да вмъкна, че почти всички инструменти в записа (китара, саксофон, тромпет, пиано) са изсвирени и монтирани от мен. Само барабаните са от интернет по простата причина, че нямам барабани :D Аматьорски запис, но се надявам да ви хареса :)

 

http://soundcloud.com/viki941029/kombainero-inteligenstka/s-jm72p

Редактирано от Victor94
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изслушах първата минута. Да те питам, защо избра да правиш кавър именно на това? Чалгата меко казано не е на почит в този форум, така че не очаквай много положителни отзиви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми харесала ми е песента, изсвирил съм я и така. На който не му харесва, здраве да е, не може всички да слушаме едно и също. И все пак старите песни на Слави се различават много от съвременните чалги и не мисля, че са в точно този стил - чалга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то не може да се подмятам на 5 инструмента и накрая да се получи нещо. :D Тва е просто неуспешен експеримент :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1:57 чух два акорда които обогатиха моят репертоар от авандгардни акорди :hysterical:

Иначе ако оставим настрана че мелодията звучи с половин тон по ниско от хармонията и неритмичността не е толкова зле, поне свиренето на саксофона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то не може да се подмятам на 5 инструмента и накрая да се получи нещо. :D Тва е просто неуспешен експеримент :D

 

 

Aаа, може стига да си Mike Oldfield или Prince например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то не може да се подмятам на 5 инструмента и накрая да се получи нещо. :D Тва е просто неуспешен експеримент :D

 

 

Като не може, защо трябва да показваш на другите хора как не може...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то не може да се подмятам на 5 инструмента и накрая да се получи нещо. :D Тва е просто неуспешен експеримент :D

 

По принцип идеята на постването в тия форуми е да получиш критика, от която да се възползваш, за да правиш по-качествени неща в бъдеще. В смисъл, няма нужда да си търсиш оправдания, започва да изглежда малко обидно за колегите, отделили от времето си, за да ти чуят нещата. Поне за това, че хармонията през цялото време ти е в друга тоналност от мелодията оправдание няма (освен ако не си напълно глух, което може и да мине за оправдание; моля за извинение ако това е случая).

Ритмичността също ти куца и освен ако не си свирил два инструмента едновременно, в което дълбоко се съмнявам, най-вероятно си записвал трак по трак, което само по себе си изключва идеята за "подмятане". Ползва ли метроном поне за един от траковете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааааааааааааа :girl_cray2:

Предлагам да го пратиш на Слави Т., може и да станеш известен. Оная, Хасан-Кери, как стана номер едно... :greenangel:

Ама толкова е фалшиво, че чак не мога да определя кое от кое е по- фалшиво, изключих централно :hysterical: :hysterical:

----

Сериозно- пич, такава трагедия никога не бях слушал, честно. :surprise:

Направо изхвърляй чукалата в контейнера и не се занимавай никога повече с това, както и да го наричаш. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми звучи упорито на Шонберг. Или късен Стравински. Или Прокофиев в мензис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Престраших се да бръкна тук най-после, изслушах го цялото (!) като в хипнотичен транс, сега не знам на кой свят съм..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.