Jump to content
Българският форум за музиканти

Заслужава Ли Си Китарата Squier Bullet Strat


back_in_black

Recommended Posts

Здравейте на всички! Ходя на уроци по китара (класическа) от два-три месеца и се справям доста добре. Искам да си купя и електрическа китара, за да може музиката, която ми харесва да свиря, да звучи по-добре. От известно време обикалям музикалните сайтове и търся китара, която да ми хареса. Аз не разбирам много от китари (още повече от електрически), но се спрях на един модел на Fender: SQUIER BULLET STRAT. Ще ви помоля да споделите впечатленията си от тази китара, ако сте имали, имате или сте свирили на такава. Може също да препоръчате и някои други марки или модели, като имате впредвид, че свиренето ми е само хоби. Аз разполагам с усилватели, така че парите, които съм отделила са само за китарата (250-300лв). Благодаря предварително!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих точно такава съвсем наскоро и в идните дни ще кача клипче с нея и новия ми усилвател ( ако всичко върви по план ще си го взема в сряда - Fender Mustang 1 ) Моята е HSS обаче, ти предполагам ще си взимаш SSS. За съжаление не мога да дам квалитетно мнение, защото и аз като теб минавам от акустична на електронна и нещата са ми съвсем нови и малко неясни в момента. =)

Редактирано от BPEMETO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе като гледам напоследък ква е мания, почвам и аз да се замислям дали да не мина на електронна. Препоръчайте такава до 200-300 лева, по възможност с повече копчета нали!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих точно такава съвсем наскоро и в идните дни ще кача клипче с нея и новия ми усилвател ( ако всичко върви по план ще си го взема в сряда - Fender Mustang 1 ) Моята е HSS обаче, ти предполагам ще си взимаш SSS. За съжаление не мога да дам квалитетно мнение, защото и аз като теб минавам от акустична на електронна и нещата са ми съвсем нови и малко неясни в момента. =)

 

 

Може ли да ми разясниш как стоят нещата около тези HSS и SSS. Ако не се лъжа това означава съответно High Speed Steel и Slow Speed Steel. Как да реша кое е за мен (аз изобщо нямам представа какво е това). Зависи ли от стила на музиката, която ще свиря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих точно такава съвсем наскоро и в идните дни ще кача клипче с нея и новия ми усилвател ( ако всичко върви по план ще си го взема в сряда - Fender Mustang 1 ) Моята е HSS обаче, ти предполагам ще си взимаш SSS. За съжаление не мога да дам квалитетно мнение, защото и аз като теб минавам от акустична на електронна и нещата са ми съвсем нови и малко неясни в момента. =)

 

 

Може ли да ми разясниш как стоят нещата около тези HSS и SSS. Ако не се лъжа това означава съответно High Speed Steel и Slow Speed Steel. Как да реша кое е за мен (аз изобщо нямам представа какво е това). Зависи ли от стила на музиката, която ще свиря?

 

Не е ли HSS(humbucker (2x)single) и SSS [(3x)Single) ... ??? xD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих точно такава съвсем наскоро и в идните дни ще кача клипче с нея и новия ми усилвател ( ако всичко върви по план ще си го взема в сряда - Fender Mustang 1 ) Моята е HSS обаче, ти предполагам ще си взимаш SSS. За съжаление не мога да дам квалитетно мнение, защото и аз като теб минавам от акустична на електронна и нещата са ми съвсем нови и малко неясни в момента. =)

 

 

Може ли да ми разясниш как стоят нещата около тези HSS и SSS. Ако не се лъжа това означава съответно High Speed Steel и Slow Speed Steel. Как да реша кое е за мен (аз изобщо нямам представа какво е това). Зависи ли от стила на музиката, която ще свиря?

 

Не е ли HSS(humbucker (2x)single) и SSS [(3x)Single) ... ??? xD

 

Аз съм съвсем нова в занаята, така че се съгласявам с теб (доста по-логично звучи). Може ли малко повече информация за това? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема да се обадя, докато не те е нахокал някой по-изнервен от мен (и донякъде с право де). Вземи прочети това щом си начинаещ:

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/71080-eioidhiaoeeiiia-oaaia-ca-dhacaeaae-eeoadha/

 

Неможе да очакваш, че в темата ще ти се разяснява всеки въпрос след като има тонова информация във форума и в нета и добре структурирана при това ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема да се обадя, докато не те е нахокал някой по-изнервен от мен (и донякъде с право де). Вземи прочети това щом си начинаещ:

http://forum.muzikant.org/index.php?/topic/71080-eioidhiaoeeiiia-oaaia-ca-dhacaeaae-eeoadha/

 

Неможе да очакваш, че в темата ще ти се разяснява всеки въпрос след като има тонова информация във форума и в нета и добре структурирана при това ;)

 

Много ти благодаря. Ще разгледам темите и се надявам да ми стане по-ясно.

Редактирано от back_in_black
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тия пари (до 300 лв) можеш да си вземеш доста от скуайърите (и по добре вземи от тях отколкото стаг или ямаха)

 

 

опа и да , и аз искам да питам за тия електронни китари :greenangel:

Редактирано от hendrixxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Squier Bullet stratocaster, Не знам дали е от китарата (точно моята), защото съм я взел от един приятел, беше в мн добро състояние, но хич не ми харесва да ви кажа, мисля, че е просто 1 идея по-добра от Стаг. Моята ми закача на Ре (2-ра струна). Отделно екранизацията й я няма никаква. Изобщо моето предложение е съберете повече пари и си вземете някакъв Корт за 400 кинта или просто някаква китара среден клас, но поне да е от дърво, не от талашит, като скуайърите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А донякъде един по-свестен усилвател с добър басов тон не компенсира ли евтинката китарка да звукне по-така? По-басово и по плътно. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А донякъде един по-свестен усилвател с добър басов тон не компенсира ли евтинката китарка да звукне по-така? По-басово и по плътно. :unsure:

 

Не. Правилото shit in - shit out долу горе важи. Неможеш да очакваш усилвателя да ти оправя гадния звук на китарата. А това дали ти ще усетиш, че звука на китарата е гаден в сравнение с добра китара, вече е друг въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.