Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос За Камиончетата На Zvex


urgent

Recommended Posts

Здравейте интересувам се от тази марка и по-конкретно от ZVex Vexter Box of Rock (

) предлагат ли се изобщо в търговската мрежа в България? Защото поразрових и из google, но не открих нищо по темата?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз точно това забелязах из нет-а пише, че конкретния ефект е 200, двеста и няколко евро :) Но въпреки всичко

това е звукът, който ме кефи и търся като фен на AC/DC звучи доста cool Редактирано от urgent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези ефекти няма никакви магии, но за сметка на това пък цените им са меко казано скандални.

В нета вече има доста от схемите, така че препоръчвам да си похарчите еврото за нещо по-полезно.

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези ефекти няма никакви магии, но за сметка на това пък цените им са меко казано скандални.

В нета вече има доста от схемите, така че препоръчвам да си похарчите еврото за нещо по-полезно.

 

Тука има нещо верно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм смятал, че най-важното за настъпи кутийките е ампа след тях.Покупка на такива бутикови педали има смисъл ако си вадиш хляба с музика или имаш доста излишни пари.В противен случай можеш да постигнеш доста близки резултати и с комерсиалните педали, а ако нямаш набито ухо може и да не намериш разлика.От тази гледна точка инвестирай парите си в добър усилвател и/или китара.

 

От на Zvex нещата аз лично съм най-впечетлен от това:

Редактирано от bratmito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А когато най важното е налично, следват по малко важните неща :) . Истина е , че много хора биха могли да не намери разлика между бутиков педал и Бос (примерно), но точно по същата логика, много хора не откриват разлики и между Гибсън и Епифон. На мен педалите са ми особено интересни и намирам разлики между всички мои, както и продължавам да си купувам още. Но наистина, строго погледнато, ампът е по важен.

 

По темата

Не харесвам този педал по принцип, но за феновете на саунда му Zvex имат и по евтина версия, която на всичкото отгоре (според мен) е и не по лоша като саунд- Z.Vex Distortron.

 

п.п. bratmito

 

Имах ампа в къщи, взех от един оказион за доста малко пари (в сравнение с нечовешката му цена), но го върнах (собственика му ми е добър познат и често вземам неща с уговорката да ги пробвам), това е просто скъпа играчка и далеч не е толкова впечатляваща, колкото си мислех. Но наистина е адски малък и лампите също са микро (много забавни)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То Кольо е прав за ефектите,като имаш установени амп и китара,които знаеш как реагират- бутиковите са кеф.

Ако не мъкнеш амп по репетиционни и дупки (клубове)наличните усилватели там предполагат различна реакция с драйвовете,аз обикновено мъкна една раница с камиончета и което звукне,примерно оплютия Берингер модела 911 звукна чудесно през скапан транзисторен Фронтмен 65 на Фендър,в Плекси не звучи добре,Босовете ДС1 и СД1 са според зависи в Роланд или Маршъл,на хай-гейн усилватели се чудиш как да им изкараш крънч тон,става де..

Звука е в главата и пръстите основно - както си го направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кубето ми не никак лошо като за моето ниво поне в момента Crate V18 112 http://www.musicworld.bg/bg/c_426/i_22403/Crate_V18_112.html .

Може би отнисно китарата има какво още да се желае http://www.musicworld.bg/bg/c_362/i_20036/ESP_EC_50_BCH.html макар, че като за първа китара също не е зле, но за напред най-вероятно ще направя всичко възможно да си купя Епифон или Гибсън.

А относно ефектите не съм такъв специалист може би наистина да има и по-евтини начини за постигане на подобен звук, но това определено ми направи добро впечатление... Има един пич в Youtube - sgmanfromjapan - та именно той има доста добри неща на AC/DC с въпросния Zvex

Ето и каналът му: http://www.youtube.com/user/sgmanfromjapan

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Щом задаваш въпроса, дали да си купя или не по-вероятният отговор е не. Ако беше узрял, нямаше да питаш.

Говоря обощено, не толкова конкретно, дет се вика, думам дъще, сещай се снахо. Демек сещайте се всички питащи занапред.

Конкртно urgent ще ти кажа защо в точка 2

2. Ампа ти е добре, идеален домашен (или клуб ( по-малък)) блус амп. Не е върха на сладоледа, но може да го ползваш и години напред.

Тази китара не е твоята. На момента може да я продадеш и да вземеш Епифон СГ400 (може би малко ще додадеш).

Или да мислиш за Гибсън СГ - спешъл, стендърд или Енгъс Янг ( за който едва ли ще надиплиш).

Като собственик на Гибсън СГ стендърд - изкарва много, много приличен AC/DC звук, китарата направо в Маршал JTM30 или 60,

или какъв да е лампов Маршал.За концерт и запис най-добре е да се вземе конкретнят винтидж модел... ама няма да изпадаме в такива залитания.

Даже няма нужда и от бустер, примерно за Зак е добре да се бустне малко, за ДиСи -не.

Китара, амп и си ти.

3. За Бутиковите ефекти. Скъпи били, еми скъпи са. Обсъждат и в американскте форуми защо така. Та даже и производител се намеси да им обяснявя

какви са разходите, приходите и накрая се окзва, че не може да си купи розов кадилак, а успява да преживява горе -долу прилично.

Накрая обощи, че може да отиде в някоя фирма за повече пари, но предпочита сам да си е работодател за по-малко.

А цените определят, освен вложените средства, труд и ноухау и търсенето на пазара. Има го т.н. хайп - пораждене на иключителен интерес към дадена марка.

ЗиВекс, може би не са чак толкова търсени, колкото бяха преди няклко години, но това не значи, че ще паднат драстично.

Определящо е дали купувача има нужда от конкретното нещо и е узрял да го заплати. Е, може да се пазарува и от гъзарийка.

В смисъл, раздел фукня ми говори, че се хвърлят и доста пари, само някой да се похвали.

 

Като имаш хубава китара и амп, почваш да мислиш за ефект, дали бутиков или не, по добре това да зависи от каква работа ти върши.

Зи Векс не съм имал. Но пък съм имал други, примерно два съм си оставил, които знам, че наистина ми вършат работа(за моите цели), останалите са отишли я в docc, я в друг съфорумник.

Затова има и "продажби". Та трябва да си го извъриш пътя повече сам.

А може да кажеш едно МЕРСИ, все пак акъл на готово и за без пари, който може да ти спести време и средства е прекрасен подарък, не мислиш ли?

Парният Валяк както винаги е прав. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.