Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ?


phoebe

Recommended Posts

Проблема е следния-свиря или по-точно се опитвам да свиря на китара от година и нещо обаче не ми се получава. Ходя на уроци, но не съм доволна от учителя ми, а в нашия град друг няма. Не знам почти нищо на теория, не знам всички акорди, а на уроците свиря неща които сама трябва да си намирам и повечето са много трудни за мен и са неща на различни групи и музиканти, които харесвам и някои неща на ноти, но почти нищо не успявам да свиря добре. Свиря много, но на сляпо. Наистина много искам да се науча, но всеки път като се опитвам да свиря някоя песен изобщо не се получава, гледам клипове в youtube но пак нищо не разбирам, накрая се отчайвам и вече съм на път да се откажа, а музиката е единственото нещо което харесвам. В мен ли е проблема или какво? Вече незнам какво да правя, няма кой да ми обясни, хвърлям си парите на вятъра...чудех се дали да не си взема някакви книги по въпроса, обаче незнам дали това ще помогне. Всякакви съвети ще са от полза, благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо примерно не запишеш няколко неща които си свирила повечко и мислиш, че знаеш по-добре, че по нагледно да видят хората на какво ниво си и как така "изобщо не се получава". И ебати учителя ще е, че да не може да прецени къде ти е проблема и да те посъветва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо примерно не запишеш няколко неща които си свирила повечко и мислиш, че знаеш по-добре, че по нагледно да видят хората на какво ниво си и как така "изобщо не се получава". И ебати учителя ще е, че да не може да прецени къде ти е проблема и да те посъветва.

 

в момента няма как да запиша нищо за съжаление, но съм зле наистина, не мога да уцелвам ритъма добре и си свиря общо взето каквото ми дойде да не говорим че си нямам грам идея от прогресии, скали и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

че си нямам грам идея от прогресии, скали и т.н
Епа и аз съм така,хвани си 3 акорда и ги върти ,като си тактуваш с крак,ако нямаш метроном,доколкото разбирам основния проблем ти е в ритмиката.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти прогресиите, скалите и "всичките акорди" не са ти толкова проблем че не ги знаеш, те се учат, за тях не бери толкова грижа. А за ритъма - упражнения с метроном правиш ли примерно и как ти се получават ако правиш. Дай повече информация как точно не уцелваш ритъма.

 

EDIT: Hillbilly малко ме изпревари хехе.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не не правя такива упражнения, какво по-точно представляват? А иначе за ритъма, проблема ми е че не мога да си обясня как примерно да изсвиря акорда, да речем два пъти нагоре и надолу или само нагоре/надолу, не знам как да го обясня точно, в клиповете в youtube го наричат struming pattern, не знам как се превежда на български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си един метроном или намери един в интернет и се упражнявай с него.Той доста ще ти помогне и ще ти подобри ритъма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влизаш в чичко google и пишеш "metronome",избираш си един и си нагласяш някакво темпо,като се стремиш да не изоставаш или да не избързваш.Отначало свири акордите бавно , на четвъртинки(надявам се познаваш нотните стойности),тоест на всяко цъкане на метронома изсвирвай акорда и само с удари надолу - най-лесно е , докато лявата ти ръка не стане по-сигурна в хватките и не започнеш да можеш да мислиш и за някакъв "по-разчупен" ритъм.И що за човек е този , който за година и половина не ти е обяснил как да свириш акорди ... :mellow::mellow::mellow:

Редактирано от djoko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този е готин http://simple.bestmetronome.com/ Този също. Разгледай и гругите неща на сайта. Има скали, акорди и квото се сетиш http://www.all-guita...m/metronome.php Този ти визуализира бийтовете http://www.webmetronome.com/ Преди две години като почнах да свиря след 10 че и повече години прекъсване ми идеше всеки ден да хвана китарата и да я прасна в земята. Сега се радвам че не съм го направил. Кати ти иде такава идея, оставяш я настрани правиш едно кръгче и после пак :thumbs_up: Уесно нема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесна работа приятел .. трябва да си купиш тази книга http://www.book.store.bg/p30803/da-se-nauchim-da-svirim-na-kitara-cd-fil-kapone.html мисля че ще ти свърши работа .. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички, ще пробвам с метронима и ще си купя книгата пък дано започна да напредвам, защото наистина не искам да се отказвам.

Редактирано от phoebe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На времето давах уроци на няколко младежа които искаха да се научат да свирят и се оказа според мен че двама от тях нямаха никакъв шанс, и аз им го казах директно за да не им вземам парите на вятъра.После тези същите опитаха и при други колеги но след 2...3 пъти ходене на урок са ги посъветвали да се откажат.Мисълта ми е че твоят учител трябва да ти каже в очите какво мисли по въпроса за да може и ти да си наясно със себеси, а не да гледа на теб като лесни пари. Има хора които не са музикални и това не е по тяхна вина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

учителя ми каза, че напредвам бързо със нещата, а и аз мисля така, но въпроса е че аз не знам какво да свиря, и над какво да се упражнявам, а той не ми дава материал.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да пробваш песни на групи, които ти харесва. По този начин ще имаш амбиция да ги изкараш както трябва, а няма да свириш неща, които не те кефят на сила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е казал така значи сега всичко зависи от теб.....Първо прецени на какво ниво си в момента а после разбери защо учителя ти не ти помага с потходящ за теб материал.Моя съвет е следния иди поне веднъж при друг учител, дори и в друг град за да направиш някякво сравнение.Ако се окаже че при другият се получават нещата ходи при него.....дори и два пъти месечно ще ти е повече от полза отколкото трипъти седмично без полза.Тук го има и другият аспект от нещата, а именно учителят ти може да е добър и да иска да навлизаш плавно и сигурно в материала както и трябва да става, но ти да искаш това да става бързо и така да не обръщаш внимание на важни неща .Когато аз учех преди много луни три години се молех на даскала да ме научи да свиря хеви метъл а той все повтаряше че е рано, бил е прав но това го разбрах по късно.Ако искаш напредък свири при всяка свободна минута ,дори и тогава когато ти е писнало, а такива моменти ще има.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.