Jump to content
Българският форум за музиканти

G.A.S.- Gear Acqusition Syndrome


cecob

Recommended Posts

В клуба съм само че не с Фендери - за съжаление. Освен една всичко друго е втора ръка. Май трябва да спра да харча и да взема един приличен инструмент и прилично комбо - обаче не знам как ще стане ...

Както и да е и мен много ме "благославят" аверите обаче аз съм си аз :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали няма обратна зависимост между количеството свирене и интензивността на синдрома:

1. Колкото повече свиря на някоя китара, толкова повече я заобичвам и по-малко мисля за други

2. Дали не очакваме някакви вълшебни инструменти да ни решат проблемите с тона, техниката и т.н. Значи пак недостатъчно свирене.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е обратното, колкото повече свиря на някой бас толкова повече искам още нещо от него- интонация нагоре по грифа, обертонове, повече тяга, малко growl, по-натурален тон на моменти и т.н. И уви, май няма да се намери инструмент, който да обединява всичко. Чудя се как в соц лозунгите липсва "НА ВСЕКИ УДАРНИК ЕКСКУРЗИЯ ДО ВЛАДИВОСТОК, НА ВСЕКИ БАСИСТ ПО 6 БАСА!!!"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета темата, смея се, забавно ми е, но в един момент се замислих и... Къде да се запиша??? За басист, който не свири на сцена съм доста голям наглец що се отнася до покупки на инструменти и гиър. :) Чакам едно Stiletto Studio 6 сега и нямам идея дали ще е последния бас, защото замятам поглед към едни Warwick продукти, които... Тази мания дали се лекува с колекциониране на капачки от бира? Някак по-евтино ми се вижда...

При мен този синдром се появява когато искам да запълня звученето си с липсващ тон или просто искам да видя какво ще стане ако си купя и този бас и дали ще е по-добър от предходния. Да не дава оня горе да съм в депресия, че тогава става страшно. Друг проблем е ако се зачета в ревюта за дървесини на басове, електроники и монтажи. Тогава се започва едно ужасно ровене, гледане на видеота, търсене и за жалост намиране на това, което ми трябва. :) При мен новият инструмент, ефект или джаджа е като меренето на обувки. Израдва ли ме, мое е и не си тръгва лесно от вкъщи след като е веднъж "разтъпкано" и докато не му видя сметката. :)

 

П.П. Единственото успокоение е, че басистите сме една идея по-добре откъм "джуфки", които да ни въвлекат в синдром на "музикалната фльорца" от китаристите. Драги ми тънкострунни приятели, вие можете да направите един чейн от 15 метра камиончета, педалиери и експрешън педали по сцената и да намерите за какво да ги настъпите всички. Ето това ме държи в душевен баланс когато посмея да отворя следващото ревю за някаква благинка, която ми е грабнала окото на момента. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ти се чудя как свириш на твоя бас без нойс редуктор, компрессор, Whammy, CryBaby,(октавер, хармонайзър .. ) дисторшън, фленджър, хорус,

2 броя дилеи и един рак 6U с процесори основно за реверберации :)

А на десния канал с басс Миди конвертор плъгнат естествено в Motif rack.

 

--------------

Та по темата

Веднъж се оправдах на жената, че синтезатора, който домъкнах е за детето .. малкия таман беше навършил един месец ;)

Друг път се опитвах да обясня на жената, че трите ми сънбърст squier-a, въпреки че изглеждат еднакво всъщност са съвсем различни и неподражаеми.. и са ми много необходими.. и т.н. и т.н.

 

Ако темата е само за Бас то тогава това е "колекцията" на НЕбасиста.

 

1. 3 струнен Орфей - единия ключ замина случайно . Обещавам скоро да го направя 4 стр. за да може Свилен да е единствения със 3 стр. :)

2. 4 струнен Хонер хедлес

3. 4 струнен Стагг

4. 5 струнен Стагг

5. 6 струнен Фактор

6. 6 струнен Ibаnez SR506

Редактирано от programista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

...ще ме прощавате че се намешвам в темат басистка...ама и аз до скоро само купувах/разпродавах разни китаристки неща...и все нещо не ми беше като хората...и все нещо липсваше...и така до следващата простотия...обаче не щеш ли за беда срещнах едно невероятно женско същество дето ми завъртя кухата кратуна...и сега съм го е*ал и гиъра...свиря си с това което имам и хич не ми дреме...най-сетне мога да се съсредоточа в правенето на музика вместо в закупуването на инструментариум...в крайна сметка е важно човек да има приличен инструмент и всичкото останало е музициране...и още нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влюбен- загубен :cheers2:

В общи линии си прав,но човек все търси,аз смених маса варианти на Фендер,докато не намерих един стар Стратокастър и вече не ми трябва друг,а напоследък минах на Леспол и фендерчето си седи в куфара (то и гибсънчето,щото съм в траур и не ми се свири въобще)

А ампове и ефекти се сменят непрекъснато,някой ден пак ще те прихване крастата. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да кротна докато не си взема по едно от всичко- 51P, 54P, 57P, 59P, 62P, 62J и 64J. A, и 70тарски Telecaster бас. Друго май не ми трябва в тоя живот :girl_cray2:

А кво ще кажеш за един 66J сънбърст с блокчета и биндинг.

А кво ще кажеш за един 76J натурален аш+мейпъл+бели блокчета....

А.....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А кво ще кажеш за един 76J натурален аш+мейпъл+бели блокчета....

А.....?

 

Може, ама ти ще го носиш + аз пари за 70-ташки Fender-и не давам.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Що така,вярно ,че темата е за бас китари,а аз имам 70-тарски стратокастър,тяло лайт аш,но едва ли разликата в производството на китари и бас е голяма - стария трепе като тон и състейн новото производство,имах и ам. стандарт 90-тарски..стига с митовете,че си-би-ес ерата е кофти продукция,или само аз съм попаднал на добра бройка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Баце, не помня кога за последен път написа нещо, различно от това, че я имаш тая китара :D

Супер е, съгласен съм, ама не са всички отговори в нея ;)

 

:cheers2:

Редактирано от Свилен Бас
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Баце, не помня кога за последен път написа нещо, различно от това, че я имаш тая китара :D

Супер е, съгласен съм, ама не са всички отговори в нея ;)

 

:cheers2:

Баце,тук нюанса не е на какво имам и нямам,а че седемсетарската продукция на Фендер несправедливо я обвиняват за лоша,както знаеш не съм им рекламен агент и основно дрънча на очукан евтин модел на основните им конкуренти :cheers2:

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.