Jump to content
Българският форум за музиканти

Екстремен шум


Recommended Posts

Като си направиш клипса за батерията, провери първо каква е полярността на жака с мултицет, да не я обърнеш наопаки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Току що направих преходника за батерийката, обаче се оказа че е много слаба, за да захрани ефекта. Ако не намеря нещо, дето фабрично да има опция за батерия, ще пробвам с две 9V вързани последователно.

 

@ Евтим - едва ли ще намеря такъв монитор ;) пък и това нищо няма да докаже.

 

@ Роко - кво значи да не използвам контактите :blink: И какво ако не е заземена инсталацията?

 

@ Феникс - мхм

 

@ дитроникс - не е от кабела, като го извадя и остава един съвсем лек шум, който си е нормален

 

 

 

Като гледам е 99% сигурно, че шума идва от ел. инсталацията. Не мога да разбера обаче защо :blink: Ясно ми е, че променливият ток създава електро-магнитно поле, ама защо у нас то да е толкова силно, че китарата ми да шуми дори в коридора на блока :ph34r: , а другаде да няма проблеми!?!?!? Едва ли като си с активни адаптери, трябва да свириш на 20-30 метра от всякакви ел.инсталации и разклонители. Щото като си представя как изглежда една сцена и колко захранващи кабели я опасват от всякъде...

Та някой може ли да ми го обясни това!? И ЕВЕНТУАЛНО да даде идея как да се отърва от тая напаст без да строя блока наново.

 

 

Благодаря на всички, които се блъскат заедно с мен по тоя проблем, за разлика от така наречения "съпорт" на EMG, който се изрази в 2 лаконични отговора стил "не свири пред компютъра или близо до усилвателя" <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както бях писал по-рано -качеството на адаптерите е паднало доста.

Предлагам да замериш двойките намотки на адаптерите.Ако имаш разлика по-голяма от 200-300 ома-никакъв шанс нема. Или нещо там по свързването-последователно и противофазно трябва да е.

Други акъли-залепи парче някакъв изолир между изводите на шукото преди да го вкараш в контакта.

Изследвай пода.

Окъси всички корпуси/маси/ на всички ел.уреди в стаята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r:

 

Пич, адаптерите ми са запечатани. И проблема според мен изобщо не е в тях.

 

Други акъли-залепи парче някакъв изолир между изводите на шукото преди да го вкараш в контакта.

Не разбрах какво точно да направя. И за какво да ги изолирам? То ако имаше късо, отдавна да си е проличало :green: Освен това ефекта ми е с адаптер, който предполагам е галванично разделен от мрежата, така че...не мисля че проблема може да е от там.

 

Изследвай пода.

Моля? :wow:

 

Окъси всички корпуси/маси/ на всички ел.уреди в стаята.

Като се замисля - по принцип е възможно някой уред да е със зафазен корпус и от там да идват електро-магнитните лъчения, обаче шума го има дори в коридора на блока <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето предложение вероятно ще звучи тъпо защото не мога да го обосновя...и все пак - пробвай да включиш ефекта си в едно от онези малки черни пластмасови разклонителчета (такова май имаше в рептиционната на Пламен). Не мога да открия логиката но моите проблеми с интерференция изчезнаха...може да погледнеш:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=8412&st=0

 

(и все пак, твоя шум е по-различен, все едно държиш жака на кабела върху металната пластина до жака на китарата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това няма да помогне при мен. Пак казвам че ефекта ми е с адаптер, който е галванично разделен от мрежата и дори няма клеми за заземяване (като всички адаптери междувпрочем).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обърни щепсела и виж дали пак шуми :P

 

абе каква е тази стая дето живеете в нея с тези електромагнитни лъчения.......сигурно са ви окапали космите на ръцете вече :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми стана ясно пробва ли вече с батерия и ако да-има ли ефект?Потърси КВАЛИФИЦИРАН електротехник да ти провери инсталацията,защото със съвети,давани така по нета най-малкото нищо няма да разбереш.Най-много да стане някоя инфекция.Изолири,замасявания-всичко това е важно,но по-важно е ДА ЗНАЕШ КАК ДА ГО НАПРАВИШ!Хоп,ще питам пак с риск да стана досаден-когато си пробвал китарата на друго място,със същия адаптер ли захранваш ефекта?Сещам се,че има адаптери,предназначени за разни машинки с моторчета(епилатори например),които са с изправителен блок,но НЯМАТ ФИЛТРИРАЩИ КОНДЕНЗАТОРИ!!!Ако това е проблемът,с батерия ще МЛЪКНЕ!

Редактирано от ditronix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да пробвам с батерията, понеже се оказа много слаба за ефекта. В понеделник ще си взема още един клипс и ще вържа две батерийки последователно - дано стане.

 

А китарата като я пробвах другаде не беше с моя ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако познаваш някой с активни адаптери, можеш да го помолиш да мине през вас да видиш дали ефекта е същия... На теория би трябвало. Така поне 100% ще знаеш че е от инсталацията (по-лесно отколкото да мъкнеш монитор със специална тръба... :bravo: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

 

Пич, адаптерите ми са запечатани. И проблема според мен изобщо не е в тях.

 

Други акъли-залепи парче някакъв изолир между изводите на шукото преди да го вкараш в контакта.

Не разбрах какво точно да направя. И за какво да ги изолирам? То ако имаше късо, отдавна да си е проличало :green: Освен това ефекта ми е с адаптер, който предполагам е галванично разделен от мрежата, така че...не мисля че проблема може да е от там.

 

Изследвай пода.

Моля? :wow:

 

Окъси всички корпуси/маси/ на всички ел.уреди в стаята.

Като се замисля - по принцип е възможно някой уред да е със зафазен корпус и от там да идват електро-магнитните лъчения, обаче шума го има дори в коридора на блока :metalist:

Не става въпрос за изолация на шукото.А за един неписан трик-пробвал съм както са ме съветвали-една лепенка между изводите-тва е.

Перфектно знам как изглеждат ЕМГ,но защо си мисля,че отдолу на адаптерите съм виждал 5 извода-4 активни и маса?Точно на ЕМГ.

Закарай една китара с noiseless pickups у вас и ако има грижи -ще мислим нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, ама съм тъп и пак не разбрах къде да я слагам тая лепенка :think: Да не искаш да кажеш да изолирам заземяването? Ако е това, както казах по-горе, ефекта бачка с адаптер, който няма заземяване.

 

А EMG-тата са само с 3 извода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е ясно,че проблема не е в адаптера,но ЕMG би трябвало да се справят сравнително добре.То тва е идеята на humbucking.

Точно така-изследвай пода.Застилаш го с метално фолио,което свързваш на маса.

Вие да нямате контакт в коридора,нали си включен в стаята си?

Окъсяваш всички маси-ако масата на жака на процесора е изолирана от масата на металния корпус

на процесора-окъсяваш ги!Със зачистен проводник.Този проводник да продължи през масата на пода

и металния корпус на компютъра и т.н.

Ако и това не помогне-копаеш пред блока дупка 1.50м,вкарваш там една метална кофа със сол и вода,

прекарваш зачистен кабел от кофата до контакта си и си правиш заземяване.Ако ти се занимава-прекарваш тва заземяване

през всичките си контакти и го вързваш НА МАСА.Заравяш щателно кофата.

Understand,пич?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.