Jump to content
Българският форум за музиканти

Екстремен шум


Recommended Posts

И солената вода задължително...

Аххаха, не е задължително :) Просто колегите енергетици го правят, когато трябва да докарат съпротивлението на заземителя под 4 ома, при периодичните проверки :) Може и на се изпикаеш отгоре, ефекта е също толкова добър. За жалост краткотраен, освен ако не е близо до някоя квартална кръчма :(

 

АХЕ това за нулевото съпротивление между парното и нулата на контакта ти при нормални обстоятелства е леко невероятно. :) Просто няма начин да е по-малко от 10тина ома. Нооо... ако няокй твой комшия ползва същата стара изпитана схема за заземяване към радиатора ии ако нещото, което заземява вкарва достатъчно много смущения :) това би обяснило доста неща. А не е невъзможно парното да не е заземено, ако е с собствен котел в мазата на блока :unsure: Ако си в панелка можеш да пробваш да ползваш за заземяване арматурата на панела (не питай как :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами толкова показва мултицета. И аз се сетих, че може да има някой друг "майстор" като мене :D

 

Но като цяло не мисля, че заземяването ще ми реши проблема :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неведоми са 50-те херца.

За кофата ясно, че като идват от енергото да замерват, тогава се полива. Спомняте ли си на "Черна Котка Бял Котарак" дебелата циганка като говореше по телефона, а малката поливаше вода на стълба?

"- Сега чувам идеално - 'се едно си ми в стаята"

Случая е подобен. Примерно преди 6,7 години когато И-нета стигна до Ивайловград - само по телефона вървеше и ако вали има нет, ако не вали нема и т'ва е. Щото тел. мрежата и радиоточката беше полагана мнго преди да се пръкна и азе.

Т'ва с кола съм го правил когато строихме кабелната в Кънтрито, тоя брум на телевизор излиза като една доста широка по тъмна линия която пълзи бавно по екрана отдолу нагоре или обратно. Точно техническите понятия не са ми дип ясни ама знам, че става. Сега се сещам че бяхме заземили и цялата станция + комповете. И пак сега се сещам че преди да построим офиса с истинското земно бяхме в един блок на 3-я етаж и връзвахме земното за тръбите на банята.

 

Друго важно е всички уреди да са наврени в един кръг. Не ме питайте к'во означава, само някак подсъзнателно го разбирам (ама не съм сигурен). Мисля си че заземяването отвежда някъде разни тоци, които връщат други домакински уреди включени в същата мрежа ли, инсталация ли...

 

Брумът и тая черта са ми толкова до болка набити в тиквата, че ми се доревава.

Заради тия работи свиря с 1 камионче на батерия и задължиделно с хъмбъкъри. Просто ми писна да не знам откъде идва брума и всеки път да предполагам нек'ви физични закони, а не са ми ясни.

А за активните адаптери не съм мн. сигурен ама си мисля, че с тия батерии просто засилват вече идуцирания брум. За кривоча на 100% знам че го прави. Нали т'ва му е коцепцията така да се каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по и ималко извън темата. АХЕ, тоя брум го имаше и предишната ти китара, с моя ефект... ако си спомяш. имам MT2кa и с батерия няма никакъв шум от него, но си спомям че като е бил в АХЕ и той все ми разправяше че и с батерийка си бучи... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, ама беше доста по-слабо, понеже беше с пасивни адаптери. Току що пробвах ефекта с батерийка, като спрях тока на целия етаж( :) ) и...

 

:) :wow: :) СЪЩАТА РАБОТА!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Вече на целия блок не се наемам да спирам тока и просто се отказвам. Нямам думи просто, баси инсталацията, баси смущенията, баси майката :-X

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да имаш клетка на глобул от едната страна на блока и на Мтел от другата? Щото един приятел живее в един такъв блок и никога няма мрежа в стаята си :) . Ма той не е музикант, тъй че се оплаква от микрофония...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GSM клетките са през 2 блока от моя, така че ги отписваме.

Не четеш :)

Абе аз го прочетох но го забравих.

И все пак не знам защо ги отписваме. Ти у вас си имаш ГСМ, което значи, че сигналът от клетката стига през тия два блока :)

Не се заяждам, просто се чудя от какво може да е. Някакви други предаватели наоколо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е едва ли навсякъде, където има GSM покритие, не може да се свири с активни адаптери :)

 

Има някъв "сателит" за нета на покрива, ама е малък пък и аз съм на 5тия от 8 етажен блок. Друго не се сещам :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AXE,ошашавен съм :) Питах те когато си пробвал китарата не у вас,другаде,СЪС СЪЩИЯТ КАБЕЛ ЛИ БЕШЕ,същият,с който си у вас :)Ако си бил с друг-вземай го и опитай пак.Просто пробите у вас и на другото място трябва да се направят с АБСОЛЮТНО същата конфигурация "китара-кабел-ефект-усилвател" .Иначе търси някой да ти измери полето у вас,защото това НЕ Е НОРМАЛНО!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе не е от кабела. С друг кабел пак е така. А и това че като се завъртя в различни положения шума се променя по точно определен начин няма как да е от кабела :D

 

И аз съм ошашавен. Не знам как се измерва поле :) Но ще ми е интересно ХЕИ да го направят и да кажат това дали са нормални условия за живеене :think:

 

Странното е, че китарата шуми най-много когато е обърната към някоя от вътрешните стени, и най-малко когато е обърната към/с гръб към прозореца или тавана. Т.е. нещото не идва отвънка или от другите етажи. А аз спрях тока на целия етаж и нямаше ефект :)

Освен да извадя тия пръчки уран от тайника в стената и да изгоня извънземните :)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Малко уточнение по темата. Оказа се, че съм дал малко грешна информация. Полето все пак явно е доста силно, щом прониква през екранировката на адаптерите, обаче... Оказа се че шума всъщност е доста слаб, но понеже активните адаптери са с много голяма компресия и когато не свиря го повдигат до максималното ниво. Като засвиря обаче, индукцията от струните е по-силна и шума реално не се чува. Не че това променя нещата особено, ама да уточня :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.