Jump to content
Българският форум за музиканти

Екстремен шум


Recommended Posts

горното звучи като майтап, но всъщност и аз съм го правил :) Лошото е, че в този случай няма много да му помогне и това.... Нещо друго има при него според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Какво точно трябва да изследвам като сложа това фолио на пода?

 

Пробата в коридора я направих като включих процесора във вътрешния коридор и излязох с китарата навънка ;) Пак шумеше :)

 

Това с кофата ми хареса :)

По-практивно ми се вижда да го вържа с парното ;)

 

Ще пробвам да ги заземя и ще видим кво ще стане.

Мерси за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А може ли да обясните като за идиот какво е утечка :)

 

Да, мисля че не е проблем със заземяването. Вече съм почти сигурен, че проблема идва от електро-магнитното поле, създавано от електрическата инсталация. НО не мога да си обясня защо при мен е така, а в други блокове не е!? :think: И как по-дяволите да се отърва от това поле!?

 

Ше си сложа тапети от фолио :)

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измери напрежението между заземяването на контакта и парното. Може и да се окаже, че има бая високо напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе никак не е смешно.И както гледам натам отиват нещата,само кофата опрафя положението.Има далеч по-трудни задачи от брума-например да се бориш с радио Хоризонт,което ти го излъчват през няколко етажа. :) Бил съм в такава сграда,така че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изследваш пода-да разбереш какво минава отдолу.Ако си например с подово отопление,просто

немам думи.Или съседите отгоре и отдолу кво са сложили.Ся,брадъра отгоре ако е включил радиатор - та-даа!!!Или ти да имаш наблизо хладилник,бойлер или нещо такова...

Фолиото,или една специална мрежа има, биха поспряли електромагнитните паразити. А коридора дето си се включил пак е част от твоята инсталация,която явно не бива.Ако и на друг етаж е така-не може да е от друго освен заземяването.Тва електромагнитно поле явно влияе на цялата инсталация.С батерия ако не млъкне,ебаси.Измери дали имаш 220 v в контакта.Ако кляка под 220v -е възможно да получиш брум от процесора.

Има и други фатки-филтриране на напрежението от адаптора към ефекта.Скоро правих такива филтри за прехвалените камиончета на Digitech.Пича наредил 5 педала на Digitech и глей кво става-не мой си чу китарата от модулации.Особено Digital delay и Digital chorus/тва за хоруса не съм сигурен дали така се казва,един син/какви мизерии правят...И тва става само в неговия апартамент.И ги вързал тези педали с едно захранване.Мале,мале...

5 филтъра за всеки педал и като настана една гробна тишина,просто не е истина.

 

Направи нещо още по-просто-сложи върху адаптерите алуминиева ламарина,непосредствено до струните, да видим ще млъкне ли.Ама широчка да е ,да покрива голяма площ.

 

Заземяването чрез парно не е ефективно.А и е опасно.Моето парно свети на фаза!!!Човекът горе много добре казва да мериш за наличие на напрежение.Хм,не е толкова лесно с парното.В нашия блок брадърите заземили пералните и печките,познай дали ще се включа в парното.Кофа,здравей!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

benedict, я кажи какви филтри си направил,дай схема там или обясни...как се спират модулации от дилей и хорус с филтри на захранването???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма напрежение между масата на контакта и парното, фаза:нула - 219V

Това с алуминия ще го пробвам :) , ма ламарина едва ли ще намеря, така че с фолио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съпротивлението може да лъже мултицета, ако тече ток през него. Затова знай занапред - първо проверяваш за напрежение - после мериш и съпротивление. Така ще избегнеш и риска да прецакаш омметъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно трябва да изследвам като сложа това фолио на пода?

 

Пробата в коридора я направих като включих процесора във вътрешния коридор и излязох с китарата навънка :) Пак шумеше :unsure:

 

Това с кофата ми хареса :)

По-практивно ми се вижда да го вържа с парното :(

 

Ще пробвам да ги заземя и ще видим кво ще стане.

Мерси за помощта.

Не е майтап за кофата. Има и вариант, в който в 1,5 м дълбоката яма се набива 1,5 м кол (купува се от енергото) и всички уреди се заземяват за него. И солената вода задължително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.