Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко Често Си Сменяте Струните?


blr

  

113 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Подтикнат от една наша дискусия със Свилен преди време относно вносителите на струни, реших да пусна анкета за честотата на смяна на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не им се изгуби тоналноста и почнат да ме дразнят. (Веднъж на 2-3 месеца)

Планирам смяна с D'Addario EXL165,добри ли са?

Редактирано от golfabitch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От грапавите струни на D'addario никога не съм оставал особено очарован. Сменил съм няколко комплекта и при всички, Е звучеше малко по-приглушено от останалите (говорим за 4-струнни комплекти).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам! не ми се е случвало :girl_cray2:

едит пиаф: ае май всъщност веднъж ми се случи - размених струните на баса, дето ми даде свилен, с тия на моя, май още си седят така

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 път годишно някъде. Преварявам ги когато ми дойде музата и айде пак.

Последно бях очарован от дънлоп стейнлес. Много фънки звучат хехе :)

Трябва пак да си взема такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втора Басистка Теорема на Мефистофел гласи, че честотата на смяна струните е в пряка зависимост от броя на притежаваните басове и финансовата независимост и осигуреност на притежателя! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Всеки месец.В най-лошия случай-2 месеца.(но аз говоря за поне 120 часа свирене на месец).

Относно вида струни-не останах очарован от Еликсир-а,допира е различен,плъзгането на ръката по струната е различно,а за тона да не говорим.

Като млад ползвах Д'адарио,защото за други не бях чувал.

Сега свиря с Ди Ар-и и не смятам поне в обозримото бъдеще да ги сменя.

P.S. Бай дъ уей,четох и темата за батериите-моят TRB

http://www.buzzillions.com/reviews/yamaha-trb5-amber-5-string-bass-reviews

яде доста бързо батерията,затова реших,че най-добрият вариант за мен е зарядна.

По-точно 6 батерии,които сменям всяка вечер(джъст ин кейс,както казват някои хора).

А за прането и чистенето на струни-и това е вариант.Помня времето,когато повече перях отколкото свирех(хе-хе),а сега прани струни пазя за екстрени ситуации(които всъщност не са чак толкова редки)и евентуално спасявам положението като сменям скъсана струна с прана(от подходящ комплект,разбира се).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две години съм с DR Hi Beam - страшно ми харесват! За съжаление ги сменям рядко - трудно се намират, не са евтини (в момента имам 3 баса, бяха и повече). Хwбавото е, че дори когато остареят тонът им е готин B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя въпрос ми се вижда доста странен. Отговорът на човек, който свири сериозно всеки ден е различен от този, който свири за удоволствие от време на време. Да не говорим, че по-скъпите комплекти издържат по-дълго време. Тъй нареченото "пране" на струните може да има известен козметичен ефект (вряща вода и сода за хляб), но не може да компенсира разтягането на струните след време. Замислете се има ли смисъл от подобна операция след като по магазините съм попадал на комплекти за 10-12 лв. В момента в магазина в сутерена на Халите в София има италиански комплекти по 16-17 лв. Нещо друго ми прави впечатление - никой не споменава как и с какво бърше струните след свирене, едно изключително важно действие, особено след свирене на открито, което преполага чудна комбинация от потни ръце и прах във въздуха.

Някой отвори дума и за батериите на "активните" инструменти. Ако се разтърсите в разни тематични форуми, ще прочетете, че използването на акумулатори отдавна е отречено (липса на надежност след известна употреба, никога не знаеш кога ще "падне", освен това дават напрежение по-малко от 9 V). Няма нищо по-добро от хубава батерия от доказан производител, както и наличието на резервна в джоба на калъфа. Някой тутакси ще каже, че хубавите батерии са скъпи - съжалявам, но лекомислието да се купуват активни басове, щото така било модерно, трябва да се наказва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.