Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на барабани.


Recommended Posts

Разбира се ;)

 

Супер! Ще пиша на ЛС като му дойде времето.

 

"Дървото трябва да бъде достатъчно дебели, че да не се деформира при натиск, но достатъчно тънки за да бъде подходящо. Използват три нишки Брезов шперплат, 0.5 mm единична съответно = 1,5 мм на лист. Шперплат е добре да се използва, тъй като е крос ламиниран, което му дава допълнителна якост. При това положение не е нужно да се използва дървесина мекота или нищо подобно."

 

Това го прочетох от един форум, идеята е че дървото трябва да бъде, меко (да вибрира) за да има добра акустика но също така и здраво. Там казват, че твърдия материал не е за предпочитане. Не знам ама брезов шперплат ми звучи малко, като евтино дърводелско изпълнение. Но все пак се произвеждат от него тон колони, тъй че има логика до някъде. ;)

 

Шперплатът е продукт, получен при слепване на 3 или повече листове развиван фурнир при взаимноперпендикулярно разположение на направленията на дървесните влакна. Използваната като лепилна връзка фенолформалдехидна смола прави слепването на фурнирните листи високоустойчиво на атмосферни влияния, микроорганизми, студена и гореща вода. Взаимноперпендикулярното разположение на влакната на отделните фурнирни листи гарантира изключително добрите механични качества на шперплатния панел като: здравина и стабилност, висока устойчивост на удари, вибрация и напрежение.

 

Това го видях от друг сайт, съответно не е чак толкоз зле. Има наличие на истинско дърво.

 

Дебелина, mm: 4; 6; 8; 10; 12; 14; 15; 16; 18; 21; 24; 25; 27; 28; 30.

 

Това вече е проблем!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има така наречен огъваем шперплат. при него слоевете не са кръстосани, а са в едно направление и може да се огъва доста по-лесно.

не знам дали ще стане за барабани само казвам идея.

може да погледнеш тук:

 

http://www.bulfurniture.com/php/statiq.html?id=11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е хубава идея, но естествения фурнир си е дърво, според мен най-добре ще стане от него.

 

Колеги трябва ми точен размер на барабанче 14 инча, външен. По мои изчисления е 35,5 см., но все пак може да се бяга в милиметрите.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.