Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

img3472copy21.jpg

 

От около половин година сетъпа е редуциран до минимум: Меса Марк 4 + Дилей ... и това е :)

 

Основните ми китари са Strat, Tele и Les Paul Custom.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе :) Какво те накара да стигнеш до такова решение? Имам спомен, че беше постнал преди време една снимка с цяла "щайга" рак ефекти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек помъдрява с времето :) и рабира, че най-доброто решение почти винаги е и е най-просто :) Пътят на щайгите го минах, оставям го сега за младите :))) Аз намерих каквото търся :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и щайгите тежат... с годинките на човек му писва да мъкне...

Виж, при мен търсенето най-вероятно няма да приключи никога...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сър-а е страхотен, а и добра инвестиция също. Но определено не ми е основна китара и няма шанс засега да стане поради много причини. Основната китара трябва да е нещо, което звучи и носи на бой, много бой (и не ти е жал да го биеш) :))) Сър-а е по-скоро екзотика! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гиъра на Данчо показва края на един естествен процес.

Той е базиран на можене, опит и мъдрост добита с годините.

Казано е: Less is more.

Всичко друго е от лукаваго :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено това правило не трябва да се взема на абсолютизъм :) Ако целта ти е в един гиг да репродуцираш с точност 20-30 различни звука на кавъри, които правиш, нормално е да имаш един гардероб техника. Но за собствения "най-добър" звук наистина съм забелязал някаква тенденция към минимализъм от страна на всички китаристи, които познавам, пък и в себе си :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната китара трябва да е нещо, което звучи и носи на бой, много бой (и не ти е жал да го биеш) :))) Сър-а е по-скоро екзотика! ;)

 

Зависи от гледната точка... Сър може да бъде и китара за бой. особено S, C и М Pro сериите, които не са толкова претенциозни, както са къстъмите.

Всичко обаче е въпрос на вкус и виждане за нещата. Всеки стига до изводите за себе си. За един е едно, за друг е друго... :)

Но за едно мисля, че всички стигаме до един извод - колкото по семпло, толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха visiondann е много прав, че най-доброто е и най-просто. и аз като него съм си намерил каквото ми трябва, че дори е още по-компактно

 

пожелавам на всеки да си намери каквото му трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто започнаха да ме дразнят "ефектите" от добавяне на периферия по веригата. Само едно уа да закача - и осезаемо спъва апартурата. Звучи ми по-заоблено, направо спънато. Наистина ме дразни. Да не говорим ако добавя хоруси, уамита ...Понеже познавам добре апаратурата и това, което може - си е направо кощунство да я караш като спънат кон ... :) По-малко е повече, наистина! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам уа педал и някои ефекти, но всичко което не е тру байпас е в лупове, така когато не ги ползвам не променят звука ми. Чейна не е дълъг, така че няма спад в нивото на сигнала.

Уами педалите се славят с това, че прецакват значително тона (от собствен опит). Виж когато записвам, обикновено китарата е директно в усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вчера се сетих да щракна борда докато бях на репетиция.

Това е в момента, скоро ще претърпи промени - два други драйва и два дилея. И уа педала ще бъде сменен с друг.

 

8232167838_14e1f438aa_b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старият беше зле, но лек, но пък доста неудобен:

 

ebc5ccfbbf35f0c35f089601cd605c04.jpg

 

Новият е тежък, но пък удобен:

 

3f80664916e6804cb6a682c111d1ea22.jpg

 

 

 

 

EP Boost (always on)> Maxon SD9> LOOPER> Diamond Marquis GE Boost (always on)> Ernie Ball VP jr > Amp

 

Looper send> Subdecay Proteus>Diamond Compressor> Deltalab Chorus> EHX Freeze> Dunlop CAE Bradshaw Wah> TC Electronic Nova Modulator> EHX DMB> looper return

 

TC polytune е в сенд на волюм педала.

 

Mogami 2524 cable

 

Switchcraft и GLS жакове

 

Cioks DC10 Power Supply

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.