Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв Ви е Chain-a? Моля снимки!


Sieger

Recommended Posts

Ibanez S Custom Guitar

Aria Pro 2 MA 10 custom Guitar

Zakk Wylde Wah

Randall RG 100 SC

;)

Забравих да кажа,че връзвам и един Marshall Shred Master с не много гейн,който настъпвам върху драйва на Рандала когато свиря сола.Получава се много плътен и масивен тон и изкарва нивото напред!

Lead channel-a на Рандала го ползвам за по сух блусарски звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо подобно на китара--->Проел Уа-Уа---->Данелектро Пастрами овърдрайв---->колонки за компютър(полу-избушени)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guitar->GK2A->VG88->Fostex->AMP

И забражяте за проблем с ефекти и китари , звука идва като гръмотевица

а шумовете просто не съществуват. Може да пробвате :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Да раздвижим тази добра и полезна тема, отворете очите на старото невежо;

 

Прекрасна двуканална лампова главица със прати-върни, естествено.

Като начало и дори като край е ок, обаче човекът търси вариативност от звуци.

 

Ползвам засега един вехт процесор на АРТ SGX-2000 през сенд-ритърна за хорове, флейнджове, реверби и забавяници. Тоа самия процесор е и предусилвател с една ламБа; търся варианти, но драйвът му е драйф.

 

А тъжната новина е, че дори хубави камЬончета преди главата звучат като сапунерки в сравнение с Ламбовото дриве.

Засега състейнърите, които пробвам, също не задоволяват.

 

Разгърнете мощна дикусия.

Благодара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Washburn Wi14 -> Yamaha DG Stomp -> PC -> слушалки

 

Washburn Wi14 -> Yamaha DG Stomp -> PC -> музикална уредба Panasonic

 

:(

 

Washburn Wi14 -> BOSS GT-6 -> PC -> слушалки

 

Washburn Wi14 -> BOSS GT-6 -> PC -> музикална уредба Panasonic

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свиря у нас и ме мързи сега -

Китара--> Кубе (Randall 100 G2) драйва му е як, с EMG-тата става добре... а иначе наскоро взех 1 Digitech GNX 3, трябва да го поровя да видя какъв саунд може да изкара...ако не стават дистрите мисля да му ползвам само другите ефекти, а драйва да е от кубето, като Bypass-вам процесора, когато ползвам драйва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък доста поорязах chain-а, продадох дилея и хоруса, и оставих само фленджъра колкото да не остана изобщо без модулационни ефекти. Понеже често свирим в различни репетиционни, а и принципно в повечето такива има какво да се желае откъм китарна апаратура (особено ако групата е с 2-ма китариста), в момента минималистичния чейн, с който съм сигурен че ще имам приличен звук било в миксер или в нещо китарно е:

 

китара --> Boss TU-2 (tuner) --> Crybaby 535Q --> Hughes & Kettner Tubeman MKII

 

Иначе вкъщи ако не ме мързи си играя и с един Naudio S-Amp, Naudio Firesound и едно-две кубета :surprise: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да раздвижим тази добра и полезна тема, отворете очите на старото невежо;

 

Прекрасна двуканална лампова главица със прати-върни, естествено.

Като начало и дори като край е ок, обаче човекът търси вариативност от звуци.

 

Ползвам засега един вехт процесор на АРТ SGX-2000 през сенд-ритърна за хорове, флейнджове, реверби и забавяници. Тоа самия процесор е и предусилвател с една ламБа; търся варианти, но драйвът му е драйф.

 

А тъжната новина е, че дори хубави камЬончета преди главата звучат като сапунерки в сравнение с Ламбовото дриве.

Засега състейнърите, които пробвам, също не задоволяват.

 

Разгърнете мощна дикусия.

Благодара.

 

Re:

Ясно е, че каквато и дискусия да се заформи /само дето няма индикации за такЪва/, аз досега не успях да извадя задоволителен хай-гейн звук от камЬонче върху чистия лампов звук; дори в сравнение с драйв-канала на главата нещата като обем и т.н откъм ДАП-а /камЬонщините/не върът...

 

Ся, идеята да буча сякакви еквалайзери и прочее неща отпред не ме блазни, честно. Тъй и с неизбежните състейнъри... Фнимателно следих темата, рових, питах; дежурните отговори, че става с проби, са ясни. Другото, което ще ми спести ровене в англоезични сайтове, мнението на патили, свирили профи, и свирещи, ми е важно.

Стилът ми е шантаво-еклектичен, така че прекрасният чист и драйв саунд на лампата не изчерпва търсенето ми. Макар основата наистина да е повече от много добра!

 

Продължавам да ровя в нета; вие помагайте с менния; търся варианти от доста звуци.

П.П Много съм вчепатлен от звука и въобще експириънса на Асенчо от Hyperqube-тата; само дето тия семпли и ВСТ-та нещо не ги виждам през главата...

Макар че ползвам едни дигиталщини през сенд-ритърна.

Замислям се за някакви донаправяници на главата с още един канал, но това е вариант Б;

 

Да помислим заедновато, що ли.

 

Та чувствайте се поканени - хем по темата, хем по мен, с по една сопа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.