Jump to content
Българският форум за музиканти

стара акустична китара


Recommended Posts

Здравейте имам останала от дядо ми стара акустична китара с cutway дизайн и има две резонансни дупки и sunburst цвят.Дядо казва че я е взел втора ръка през 54та.Но годините са си казали думата лакът не прилича на но тва не е проблем имаше отлепена част на място кадето лицето се захваща с страничната част но със съседа я залепихме той е дърводелец и каза че е мн здраво лепилото.Та сложих нови ключове и сложих нови струни и хоп има страхотен звук но това което ме притеснява е че грифът типично за тези китари е без тръс род но е изключителноправ но когато обтягвам струните се чува някво леко пукане тва нормално ли е??? и също сложил съм струни 11ки не са ли твърде дебели за китара без тръс род??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей,ако тази китара е наистина от далечната 54та,задължително я снимаи от всеки ъгъл!Много ще е интересно и не само на мен да се види тази китара!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей,ако тази китара е наистина от далечната 54та,задължително я снимаи от всеки ъгъл!Много ще е интересно и не само на мен да се види тази китара!

Ами да даже отпреди това дядо ми казва че втора ръка я взел тогава ще я снимам сега я дадох на лютиер да и залепи грифа на едно място където се свързва с тялото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне http://www.trud.bg/Images/Cache/Image_269853_3.jpg

ето такава само дето грифа и не продължава към резонансната дупка и е с метални струни иначе същия цвят аа аз ппреди да я дам на лютиер направих един клип как свира на нея е сега ще го кача в youtube и ще дам линк....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен лично на Кремонка ми прилича.

 

Използвай "Нов отговор" - защото според правилата на Форума не трябва да цитираш предходния пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Не мисля, че въпроса ми е за тази тема, но от къде мога да намеря такива ключове? Извинявам се, ако въпроса ви се стори тъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Кремона съм купувал ключове от музикалния магазин в Малкия ЦУМ на ул. Пиротска (София). Нямам идея от къде си (Попълвайте си профилите!) така че огледай в най-близките музикални магазини.

Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте и аз като Аgi съм собственик на една доста стара китара от 60- те марка Harmony ,която няма тръс род и грифът не е перфектно прав, също така когато смених струните 5 и 6 струна звучаха доста странно, не плътен бас а като тенекия не знам как да го обясня по-добре, които след няколко месечно ползване взеха да звучат почти добре, при настройка пука в областа на нъта това нормално ли е ако може да каже някой с повече опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.