Jump to content
Българският форум за музиканти

Чертежи на кабинети (cab) 2x12, 4x12.


Recommended Posts

... Благодаря колега за компетентния, отговор. :punk_guitar:

Ама на мен ми трябват чертежи на кабинети, а не лекция. Това което обясняваш, толкова сложно, касае съвсем друг тип материя от това което искам аз. Аз няма да правя HI-FI системи.

 

 

Моля, колега (за благодарностите), ама моето включване не касае зорът ти за чертежи, а твоите кавички!

Това, което обяснявам не е никак сложно, нито е лекция (ако ти изглежда така - причината не е при мен), а е съвсем бегло обобщение.

 

И ако наистина смяташ, че касае/се отнася за Hi Fi продукти - ще трябва да се използва друго обръщение, когато кореспондираме.

 

П.с. Чертежи на инструментални кабинети нямам. Имам кабинети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

orangea.png

 

Така, сега по темата. Та послушах колегата, който даде идеята, че в http://www.thomann.de има размери на артикулите. Та взех размерите от там (53 x 78 x 38cm.), като височината (53) е на 50 защото има крака от долу. Вкарах снимките в мащаба, който са дали от томан. Предната рамка е 4см + 18мм (дебелината на шперплата. От друго место прочетох, че материала за този кабинет е 18мм и е брезов шперплат. Говорители Celestion Vintage 30. Трейснах логото на ORANGE, ако на някой му трябва във вектор да пише. Изграждането на кабинета е на същия принцип, както видеото, което съм сложил от началото.

Надявам се да съм бил полезен на някои колеги, които наистина имат интерес по темата. Също така моля за на пред да пишат хора, които наистина се интересуват от чертежи, има теми за акустика във форума, има и теми за :punk_guitar: та моля по същество! Нека един път поне да направим тема, в която да се пише по темата !чертежи!

Кожа!

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега хайде стига вече, нали ти благодарих, много на вътре взимаш кавичките. Не съм на зор и идеята за сложността ми беше, че си обяснил много сложно нещо което се обяснява с 3 изречения. Престанете вече всеки, който е VIP тук, трябва да сподели нещо :punk_guitar::cheers2: Като нямаш виждане по въпроса не пиши. Виждаш ли колко е просто решението! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега хайде стига вече, нали ти благодарих, много на вътре взимаш кавичките. Не съм на зор и идеята за сложността ми беше, че си обяснил много сложно нещо което се обяснява с 3 изречения. Престанете вече всеки, който е VIP тук, трябва да сподели нещо :thumbs_up::offtopic-001: Като нямаш виждане по въпроса не пиши. Виждаш ли колко е просто решението! :greenangel:

 

Просто и лесно ще (ти) е, ако избягваш допълнителните коментари, които прилагаш всеки път. Казано по друг начин, като ти се вижда сложно, или питай, или си трай (щом си наясно) и сковавай.

 

Светло бъдеще ти желая .... и пази пръстите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега хайде стига вече, нали ти благодарих, много на вътре взимаш кавичките. Не съм на зор и идеята за сложността ми беше, че си обяснил много сложно нещо което се обяснява с 3 изречения. Престанете вече всеки, който е VIP тук, трябва да сподели нещо :thumbs_up::offtopic-001: Като нямаш виждане по въпроса не пиши. Виждаш ли колко е просто решението! :greenangel:

 

Просто и лесно ще (ти) е, ако избягваш допълнителните коментари, които прилагаш всеки път. Казано по друг начин, като ти се вижда сложно, или питай, или си трай (щом си наясно) и сковавай.

 

Светло бъдеще ти желая .... и пази пръстите!

 

Колега, търся си чертежи, а ти явно някой с който да си попишеш. Не мога да схвана от де този голям интерес, (да ми даваш насоки) за неща, които не ме интересуват и да пишеш в тема, която явно теб не те интересува. Хайде по същество Моля. :greenball:

Жив и здрав бъди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, търся си чертежи, а ти явно някой с който да си попишеш. Не мога да схвана от де този голям интерес, (да ми даваш насоки) за неща, които не ме интересуват и да пишеш в тема, която явно теб не те интересува. Хайде по същество Моля. :thumbs_up:

Жив и здрав бъди.

 

..... ,

1. Освен, че си търсиш чертежи, правиш и квалификации.

2. В темата, освен за чертежи стана въпрос и за други неща.

Това са причините за моите коментари.

Схващаш ли сега?

 

Насоки не ти давам (пази Боже!). Само ти пожелавам, да си пазиш ,пръстите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, търся си чертежи, а ти явно някой с който да си попишеш. Не мога да схвана от де този голям интерес, (да ми даваш насоки) за неща, които не ме интересуват и да пишеш в тема, която явно теб не те интересува. Хайде по същество Моля. :offtopic-001:

Жив и здрав бъди.

 

..... ,

1. Освен, че си търсиш чертежи, правиш и квалификации.

2. В темата, освен за чертежи стана въпрос и за други неща.

Това са причините за моите коментари.

Схващаш ли сега?

 

Насоки не ти давам (пази Боже!). Само ти пожелавам, да си пазиш ,пръстите!

 

Квалификации не съм правил за никой конкретно. Просто споменах, че има хора всякакви, това вече ти как си го разбрал е друга работа. Темата се върти около чертежа и изработката, а не около кавичките които спомена няколко пъти и акустиката за която писа.

1. Поздрави.

2. Много ми харесва, колко систематизирано се изказваш.

3. :thumbs_up:

 

По темата; Някой колега знае ли от къде може да се открие плата, който покрива, предната част на кабинета (говорителите).

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квалификации не съм правил за никой конкретно. Просто споменах, че има хора всякакви, това вече ти как си го разбрал е друга работа. Темата се върти около чертежа и изработката, а не около кавичките които спомена няколко пъти и акустиката за която писа.

1. Поздрави.

2. Много ми харесва, колко систематизирано се изказваш.

3. :surprise:

 

По темата; Някой колега знае ли от къде може да се открие плата, който покрива, предната част на кабинета (говорителите).

Благодаря.

 

Правиш вмятания съдържащи определения по повод на конкретни изказвания, т.е. - правиш насочени квалификации.

Около каквото и да се върти темата, в нея стана въпрос и за други работи, освен чертежите.

 

1. Много здраве

2. Пожелавам възторгът да ти донесе положителен тласък

3. Дано е на узряване! (...че само зеленясване ...)

 

Grill cloth - да се намери в БГ не е много лесна работа. Аз преглеждам за такъв тип материи от време на време, но досега (10-на години) съм намерил за удачно (и то доста компромисно) да използвам само два вида тъкани, които така и не срещнах втори път в търговската мрежа. Преди време из Форума имаше данни за някакви наличности на grill cloth в Сф., но освен, че нямаше избор останах с впечатление че количеството е ограничено и няма да се подновява.

Затова си доставям тези неща от чужбина - удобни (за обработка и работа); качествени; функционални и естетични. Подробности и "лекции" (т.е. - повече от 3 изречения )- на ЛС!

Така, че според моите преживявания - по-регулярни проверки из места, където се продават платове и разни тъкани, или (препоръчвам) поръчка от чужбина.

 

 

В случай, че не е схванато - не става въпрос за HiFi, нито за P.A.!

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квалификации не съм правил за никой конкретно. Просто споменах, че има хора всякакви, това вече ти как си го разбрал е друга работа. Темата се върти около чертежа и изработката, а не около кавичките които спомена няколко пъти и акустиката за която писа.

1. Поздрави.

2. Много ми харесва, колко систематизирано се изказваш.

3. :surprise:

 

По темата; Някой колега знае ли от къде може да се открие плата, който покрива, предната част на кабинета (говорителите).

Благодаря.

 

Правиш вмятания съдържащи определения по повод на конкретни изказвания, т.е. - правиш насочени квалификации.

Около каквото и да се върти темата, в нея стана въпрос и за други работи, освен чертежите.

 

1. Много здраве

2. Пожелавам възторгът да ти донесе положителен тласък

3. Дано е на узряване! (...че само зеленясване ...)

 

Grill cloth - да се намери в БГ не е много лесна работа. Аз преглеждам за такъв тип материи от време на време, но досега (10-на години) съм намерил за удачно (и то доста компромисно) да използвам само два вида тъкани, които така и не срещнах втори път в търговската мрежа. Преди време из Форума имаше данни за някакви наличности на grill cloth в Сф., но освен, че нямаше избор останах с впечатление че количеството е ограничено и няма да се подновява.

Затова си доставям тези неща от чужбина - удобни (за обработка и работа); качествени; функционални и естетични. Подробности и "лекции" (т.е. - повече от 3 изречения )- на ЛС!

Така, че според моите преживявания - по-регулярни проверки из места, където се продават платове и разни тъкани, или (препоръчвам) поръчка от чужбина.

 

Благодаря колега и аз стигнах до този извод за Grill cloth-а. Имам познат в Германия май той ще го взима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:surprise:lyu_records и docc, не цитирайте предходното мнение. Досадно е да се чете всичко по два пъти. Използвайте бутона "Нов отговор" Редактирано от g_vayov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата; Някой колега знае ли от къде може да се открие плата, който покрива, предната част на кабинета (говорителите).

Благодаря.

 

Колега, от сайта, който самият ти си дал: http://megavoice.bg/?pid=78&product=352

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.