Jump to content
Българският форум за музиканти

Кои плъгини биха ви били необходими


misterj

Recommended Posts

наложих си да изчакам с отговора си..... и се оказа, че това си е поредната говорилня, даже не знам защо темата вече не е там....

Едно е ясно - масово се приема че има вълшебни плъгини, и добрия звук зависи от това дали ги ползваш или не....

а моето допълнение е следното -

НАЙ ВАЖНИЯ ПЛЪГИН Е УМЕНИЕТО ДА ЧУВАТЕ ТОВА, КОЕТО СЛУШАТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 6 months later...
...реших да създам настоящата, която евентуално при добро развитие, може да послужи на начинаещи колеги като отправна точка...
...Тук говорим не за звукова карта от 100 лева и супер кондензаторен "професионален" микрофон марка Берингер. Защото, ако първоначалният ви сигнал идва от лош източник, записан е с лош микрофон, минал е през супер миксера от 200 лева, каквито и еквилайзери да слагате, резултатът ще си остане трагичен...
Да разбирам, че темата е за хора с много сериозна апаратура - микрофони Neumann, интерфейси - Metric Halo и пултове Midas, които, обаче, не знаят какви плъг-ини им трябват за да запишат нещо. Или аз нещо грешно съм разбрал?

Според мен би било много по-полезно не само за начинаещи, но и за напреднали в темата да се пише кой точно кои плъг-ини използва като марка и да даде пример какво е направил с тях, за да може хората, които четат да се ориентират по-лесно в океана от софтуер за музика кой им допада и кой - не. На мен лично са ми трябвали години да подбера софтуера за всяко едно нещо, така, че да ми допоада най-много и той се свежда до точно 11 плъг-ина, от които 7 виртуални инструменти. И съм сигурен, че има още много, които биха ми допаднали много, но не знам за тяхното съществуване. Та си представям, някой, който от вчера е решил да се занимава, колко ровене, четене и слушане го очаква.

 

Не знам - сигурно има много теми из форума именно за това кой какви VSTта ползва, но те са толкова разпръснати из разделите, че ти трябва мнооого време да ги намериш, а аз лично такова нямам, та да го губя из форумите.

 

Успех с темата! (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Цитираш мнение от 8 месеца... доста неща може да са се променили от тогава...:)

Между другото Мидас (които са по-известни с концертните си конзоли, отколкото със студийните си такива) & Метрик Хало съвсем не са върха на сладоледа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да цитирах старо мнение, но то е на този, който е направил темата, а от тогава на сам не видях нещо да се е променило. Влязох в темата точно, защото си мислех, че може да ми бъде полезна с предложения за плъг-ини, които не съм чувал а са яки - нямаше такива. За Midas и Metric Halo си прав - просто ги дадох като пример...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами изводът е, че всеки си ползва нещо, което му харесва.

Няма стандарти и темата е безсмислена.

Ето, ти ползваш 4 плъгина и си напълно доволен. Други ползват 20 и все още търсят нови и нови.

 

Така че, всеки да програмира, записва, миксира, мастерира и мастурбира както му е кеф :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.