Jump to content
Българският форум за музиканти

Prs Guitars


Arcturus

Recommended Posts

Paul Reed Smith са китари които ми привлякоха вниманието след като гледах едно DVD на Opeth.Открих ,че Mike Åkerfeldt има сигничър модел, който може да видите тук PRS.Някой чувал ли ги е? Май са американска фирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива са. Сериозни инструменти! Звучат еднакво добре и в ръцете на Карлос Сантана и в тези на Джордж Линч. Имат доста подписани модели, а и има защо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора са ги чували, ама кой ги е пипал :hysterical: Скъпи китарки са. Имат и бюджетна серия SE (Student Edition). Не само пича от Opeth, ами и единия от Cradle of Filth - Paul Allender има Signature серия, но от ниския SE клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах. Пипах. :beer:

 

"Евтината" корейска серия не си заслужава. Голяма глупост е, а цената й - висока. :nono:

 

Американските пеереси, които са по 4-6 хиляди долара са страхотни. Има обаче едно "но" - лично за мен. Грифовете им са дебели. Не понасям такива. Никога, дори и да имам толкова пари, не бих си взел пеерес. Впрочем - въпрос на вкус. Мойте пръсти са къси, на някои колеги пък са достатъчно дълги... :greenangel:

 

Ако си падаш по този тип звук, по-евтин ще ти излезе американският Гипсан, дори да е Стандарт (на старо). И е по-удобен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRS е супер корава американска марка китари ! :)

Пипал съм само една оригинална / на наш съфорумник/ и едно SE... :nono:

Да свириш на такава китара е страхотно преживяване , а да я притежаваш си е цяло щастие!

Повечето известни/ и богати/ китаристи имат по някое PRS в колекциите си.Чувал съм за модели с цени от 10, 20 и нагоре хиляди $ !

Аз поне си мечтая за една китарка от тази марка дори и употребявана, както и от Джон Сър , Мюзикмен,Карвин и някои други :greenangel:

 

:beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Въпрос на вкус.

 

Имам една от евтината корейска SE серия и за мен е една от най удобните и верни китари които съм хващал. Сравнена с Лес Пол Студио(също много приятна и яка китара :greenangel: ) - ПРС-а по ме радва... :) Пробвай я и я чуй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един музикант от Шумен ми каза , че SE серията били със същия хардуер като оригиналните ...ако знае някой повече по въпроса да сподели!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пол Рийд Смит имат и тънки и дебели профили на грифове.

Стандартните американски модели се движат между 1500-600 до 5000 долара (грубо).

 

Тези за по 10 000 - 12 000 са така наречения Private Stock. Демек къстъм шопа им.

Редактирано от Kalmar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм приемал PRS за "третия брат" на големите - Гибсън и Фендер. Просто другите две компании имат дъщерни фирми, евтини серии, пък и са по-нашумяли в България, че и като цяло (поради факта, че нямат евтини серии и дъщерни компания, съответно...).

 

Наистина не се сещам някой китарист да няма поне един PRS в колекцията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветан Недялков дълго време за основна китара в шоуто използваше PRS Custom. Имаше много як и пробиващ звук, много повече ми харесваше от Music Man BFR Petrucci с който свири сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Yo The Real, ти да не си пиеш кафето с повечето световни китарни величия и да им разглеждаш какво имат окачено по стените в спалните, че толкова генерални изводи вадиш. Фенщината е едно. Преиграването вече доста фалш става.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Май доста се поизхвърлих... както и да е, всичките ми любими китаристи съм ги виждал с PRS-и да свирят.

 

Мисля, че така е по-добре. Благодаря за уместната забележка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Аз пък се опитах да се сетя, кой от любимите ми свири с тях.

Само Сантана ми изникна веднага, без да се замислям.

Но второ четене Джони Хайленд.

Естествено, веднага се сещам за Чад Крогер и камара ню-американ метъли, ама не са ми любими.

 

Всъщност имаше отворена тема за фирмата във форума....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.