Jump to content
Българският форум за музиканти

дали влияе на звука


rocker_vn

Recommended Posts

абе гледам доста хора свирят без капачка на пружините отзад. някой знае ли защо го правят. не ми се вярва толкова много хора да са си изгунили капачките :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са си ги изгубили и аз си махнах моята защото по-трудно се сменят струните отзад,нищо че има отвори.Иначе не знам може и друга причина да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има някво влияние, но е едва осезаемо... Аз не се кефя на идеята да се пълни с прах и боклуци, а и имам две жички точно там, и за това просто си изрязах отворите за струните да станат като един - хем ги сменям лесно, хем все пак има капаче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз ще пробвам да напъхам нещо меко там да опира в пружините, може би някакъв дунапрен, да спре "ехото" да пробвам как се чува и има ли разлика. мислех си че тая капачка има някаква връзка с това и става нещо като кутия с вибриращи пружини = ривърб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин тия пружини да вибрират. Ако ще и да блъскаш като животно по китарата - супер дебели са и са стегнати. Физически невъзможно е и капакът не виждам как може да влияе, вманиачавате се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Естествено че пружините вибрират и то от осезаемо, по-осезаемо.

Основната причина някои хора (включително и аз) да свирят без капак отзад е по-лесния достъп до пружините и тяхното настройване. Вече новите модели на Ибанез имат прорези за лесен достъп до болтовете, за които са захванати пружините, но старите модели нямат, а и повечето китари също. по същата прични някои китаристи свирят без капак за шиша.

Имаше и тема за това дали влияе на звука липсата на капак. Някой беше написал, че влияело, колко е вярно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм имал периоди на стратчето и със, и без (като съм донагласял повече пружините след нов сетъп, а веднъж бях забравил пластмасата при лютиера, и така 1-2 месеца;)). За разлика в звука според мен е пресилено да се говори, а що се отнася до това, че отворът остава отркит, и аз имах притеснения дали няма да се прецака (от търкането в панталоните) спойката на заземяването, ама не се.

Що се отнася до ползите, лично аз се сещам за две:

- изглежда яко:P;

- получаваш още един начин да създаваш шумотевица при набичен драйв (виждал съм го при Page Hamilton, сигурно го правят и други), като стържеш отзад с перцето по пружините:D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ въпросът е дали може да се усети вибрирането, според мен не. Иначе за смяната си прав и сигурно за това някой китаристи го махат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и още как. Повечето хора защо мислят тъпчат гъбички или навират маркучи в пружините? От скука ли?

Не на всички китари се усеща, не всички ги дразни, едни повече, други по-малко, но да кажеш, че не вибрират :drummer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.