Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв е тоя състейн! о.О


muzicantini

Recommended Posts

 

Добре де, ясно, че Гибсън Лес Пол има много голям състейн. Обаче забележете на 3.20 за какво иде реч???

 

Това как е постигнато - компресор ли е или просто китарата е направена да държи тон до безкрайност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе ,за фийдбек не си ли чувал,забележи ,че Мур свири с Маршъл и доста драйв,с читава китара ти лови фийдбека на метри от кабинета. Някъде бях чел,че си отбелязвал по сцената местата,където лови най добре..не знам до колко е вярно,ма тва е старо и яко куче,ако не му бях отишъл на концерта в СФ сигурно още щях да бръмча с фендера..Леспола е друг филм :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е фийдбека не е ли нещо като микрофония, смисъл, това звучи сякаш тонът просто си продължава да звучи и няма да спре ако някой не го спре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е фийдбека не е ли нещо като микрофония

 

Тъй, де. Том Морело беше казал нещо от сорта "Заставаш срещу говорителя и се надяваш да получиш фийдбек, който да не звучи фалшиво." :hysterical:

Като надупиш големия, мощен амп, някои ноти сами се поддържат, докато не ги спреш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Том Морело беше казал нещо от сорта "Заставаш срещу говорителя и се надяваш да получиш фийдбек, който да не звучи фалшиво
Кой е тоя?Ако свириш в стандартен строй фийдбека ти върти като флажолетите по грифа,само като местиш китарата спрямо амп-а,тоест в дадената тоналност няма как да е фалшиво .Оня блус фен Ангъс Йънг ги владее тия техники от 70-те още..

Надявам се някой да не си помисли,че насочения фийдбек става със скуайър от 200 лв и кОбе транзистор мейд ин чайна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във домашни условия става и със Fernandes sustainer или Sustainiac системи

,които се вграждат във китарата.Представляват един вид активна електроника

със два ключа.Като ти потрябва състеин просто цъкаш ключето и държиш

нотата колкото ти душата сака.Тоест докато ти издържи батерията(30-50часа).

:hysterical:

Редактирано от jorog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Състейнъра го знам, но тук не става въпрос за такова май, не се вижда никъде ключе за включването му по китарата.

 

Явно ще да е от дзверския амп отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да е някакъв ефект, но...същото нещо съм постигал, колкото и да е странно, с фендър-мустанг и правен Маршал с глава от 100 Вт. Надуваш всичко до дупка и става. Разбира се, трябват и тренировки :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефектът се постига много лесно, ако си познаваме гиъра и свирим с необходимата сила и гейн (последния нито много, нито малко, в случая). А особено с ЛП Стандард с кухини в тялото или още по добре с ES тип (при тях даже често това от ефект, става проблем), при един сериозно усилен амп, такива фиидбеци излизат с лекота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моя Гибсън съм го постигал дори с Маршал ампче на батерии закачено на колана на китарата дори без да го искам. Прав си че понякога е дефект.:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SUSTAIN - поддържам, подпирам, подкрепям, понасям, претърпявам (поражение, загуби и пр.), издържам, изтърпявам.

Това са повечето значения буквално.

 

При инструментите състейн е способността на инструмента да звучи дълго, или продължителността на звучене.

 

Височината на струните спрямо фретборда се нарича екшън (action). Това са разбира се английските термини за тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.