Jump to content
Българският форум за музиканти

Слушалки с кабел или безжични?


CHINOSZ

Recommended Posts

Здравейте на всички, искам да попитам кое е по-добре за начинаещ композитор като мене.Тъй като мисля да си купувам някакви слушалки до към 250 лева, та се чудех дали да са безжични или с кабел.Чел съм в другите форуми, а може би и тук ,че тези които са безжични им се губи качеството на звукът по трасето (ако може така да се каже :D ) .Дали има нещо вярно?И бихте ли ми препоръчали нещо като модел по ваше усмотрение? Благодаря много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за тези пари няма да можеш да си вземеш добри безжични, но за сметка на това може да си вземеш доста добри жични такива. Моите предложения са:

 

AKG K-271 MKII

 

BEYERDYNAMIC DT-770 PRO - 80 или 250 омовата версия зависи на какво ги слушаш.

 

BEYERDYNAMIC DT-990 PRO - ако не ти пречи, че ще се чуват малко и отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези дали няма да са добри: Ето виж?

 

 

edit: аз попринцип съм превърженик на Philips, но съм чувал добри отзиви и за SENNHEISER...

Редактирано от CHINOSZ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От SENNHEISER SENNHEISER HD 380 PRO

 

За Филипс незнам - лично аз никога не бих си взел Филипс. BEYERDYNAMIC - Това е марката.

 

Изборът зависи и от това за какво ще ги ползваш основно. Ако е повече да си слушаш само музика ги избирай по-твой вкус - отиваш в магазина и пробваш с любима музика. Ако ще правиш музика на тях написал съм ти мойте предпочитания - изборът е твой !!!

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sennheiser HD 380 PRO, а тези са още по-добри, но и парите и са много добри :slap: .Но пък за 2 месеца бих могъл да ги сабера тези пари... Sennheiser Consumer Headphones PXC 310 BT както и тези...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се включа по темата като търсеш слушалки:

 

Взех си преди около половин година Sennheiser HD 575 - и много приятни на звук и като

удобство достатъчно дълбоки, и меки...

 

Проблема се оказа, че на ниските след има няма седмица почнаха да жужат и при по-силен звук

в ниските честоти (звук от пиано, синт басс и тн.) жужеше повече, смениха ми ги и със новите сред седмица пак същото...

 

Та ги дадох на брат ми да си ги ползва за всекидневна употреба, и аз си търся

слушалки, които да са направени да понасят такава употреба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Mike_MnD това което казваш за Sennheiser наистина ли е така...Тогава да се насочвам към друга марка, примерно BEYERDYNAMIC.Но пък дали имат безжични модели...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МИ това което ти казвам е така за този модел, който аз си купих.

За другите им модлеи, не мога да кажа нищо...

но този със сигурнсот е направен за по друг тип музика (класическа например) и филми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Beyerdynamic са професионална и уважаваща себе си фирма, и, следователно, нямат безжични слушалки. Освен модела RSX 700, стриктно позициониран като "за домашно развлечение".

Принципът на работа на безжичните слушалки е следният: поради доста стеснения динамичен обхват на FM-модулацията (ок. 40 dB) се налага прилагане на компандерни схеми в тракта на сигнала, което неминуемо води до изкривено предаване на нюансите на звука. Не е задължително това да е лошо в домашни условия, но при работа е крайно противопоказано.

Dixit.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също бих препоръчал AKG K-271 MKII, преди няколко месеца им бях хвърлил око, но в Томан нямаха на склад, поради което взех АКG 272HD, които поне според описанието имат същите технически данни, и от тях съм предоволен. Които от тях да вземеш, няма да сбъркаш. BEYERDYNAMIC DT-770 PRO също е перфектен избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

да вече си пормених мнението и аз, и ще се насоча към някои с кабел.А да попитам попринцип Beyerdynamic ли се водят като най-добрите в бранша или името не е от значение за качеството?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марките в наши дни са относително понятие...

Всички сериозни фирми имат професионални модели, а изборът между тях е по-скоро въпрос на лични предпочитания - все едно да избираш между Мерцедес, БМВ, Ягуар, Мазерати, Бентли...

Е, има и РолсРойс :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, има и Зонда, Ферари и т.н. :)

При всички случаи - жични и "затворени".В "Динакорд" ще ти кажат и покажат.

И щом ще правиш пари от тях - не жали пари за тях!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.