Jump to content
Българският форум за музиканти

Магнити за адаптри


мегатон

Recommended Posts

Знае ли някой да ли неодимовите/NdFeB/ магнити стават за китарните адаптри,като заместител например на алникото в сингъл койл модела,евентулни плюсове и минуси.Разлика естествено ще има,върти ми се един проект за проба,все пак ако някой има мнение нека сподели,Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че неодимовите магнити са подходящи за монтиране в стандартен адаптер, тъй като са доста силни и със сигурност това би довело до значителна промяна в параметрите на адаптера. Не съм много сигурен, но мисля че биха повлияли и на състейна. Тези от линка на Baby Thomas са с някаква по-различна конструкция. Не мога да отрека обаче, че семплите, които са пуснали звучат убийствено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересувал съм се от темата. Да, става, но при различна конструкция на адаптера.

Заниманията с разработка на нови адаптери изисква доста сериозни познания в различни области - електромагнетизъм, вълнови теории, акустика, проста физика на ниво 8-ми клас, електроника и дреболии, които пропускам. Не искам да подценявам търсенията на отделни личности в тази област, но без сериозна теоретична подготовка и добре оборудвана лаборатория в тази област не могат да се постигнат резултати, забележими на фона на известните.

 

Това не пречи опитите да продължават :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано тия адаптерчета q-tuner доста плоско звучат и освен китайска народна музика друго несесещам какво маже да се свири с тях :rocker:.

Тука неискам да изпадам в :offtopic-001: ама L.K. тва за "добре оборудвана лаборатория" е само за пичове дето не им стиска щото и q-tuner имат добре оборудвана лаборатория ама полочението е резил, а Gibson и Fender каква лаборатория са имали 50 години :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@еднодевойче - Q-tuners са с много специфичен (и според мен много хубав) звук за чиста китара.

е добър пример.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка фирма си има ноу-хау и всеки разработчик на адаптери трябва да си изработи такова, което естествено става с опит :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@еднодевойче - Q-tuners са с много специфичен (и според мен много хубав) звук за чиста китара.
е добър пример.

 

може да не съм вече девойче ама саунда си доста .........ан. Пак ако си мераклия купи си такива да видим каде ще го ползваш тоя сраунд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.