Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за китара..


delirium

Recommended Posts

Ами здравейте :> така малко да се представя че за първи път пиша в тоя форум.. ми начи казвам се 4о4о (принципно Християн ама рядко го ползвам) и съм от софия.. та до тук с глупостите от които никой не се интересува.. та да си дойда на думата.. от 2-3 месеца гледам китарата тъпо - в смисал свиря усърдно но без учител и сега си намерих master и ще почна да ходя на уроци при него :> а искам и да си взема китарка.. нещо от рода на 300 лева имам и се чудя дали ще ми стигнат за нещо свестно като за beginner :> аз гледах един showmaster и ми изглеждаше свестно като за начало ама на мен много неща ми изглеждат свестни та реших да се консултирам тук :>

Май е това за сега :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата и третата обява ми харесват(първата повече).

За втората не мога да кажа нищо.

:blink: Хондо съвсем не са лоши китари :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амм какво ще кажете за тоя Washburn-X12.. сега го погледнах и ми изглежда добре :> ама дайте вие експертна преценка щото мойта не върши работа.. :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дразни ЛС на Тони тои продаваше един Скуаиер(които не звучи лошо и за начинаещ става,а и не само)цената му беше някъде около 160-170 кинта нещо от сорта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти (delirium) горе долу представа имаш ли все пак каква китара искаш? Какво ще свириш? Металургия, по рок/блус, джаз?

Това някак си мисля все пак има значение донякъде за китарата, която търсиш.

Защото всяко едно от предложенията по-горе е зависимо от това все пак какви предпочитания имаш.

При всички положения обаче първо пробвай китарата дали ти е удобна (знам че трудно се преценя, когато свириш от няколко месеца, но все пак се усеща) и вземи по възможност учителя ти с теб или поне някой приятел, който се е занимавал по-дълго, за да ти помогне при избора.

 

 

edit за по-горните постове: за мен би останало неразбираемо, ако някой си вземе Скуайър пред Уошбърн Х12, ама това съм само аз - д'р'ът металяга... и фен на Уошбърн...:blink:

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи мисля си за punk/hardcore и подобни distorted нещица ама тва в далечен план иначе за сега мисля че ми трябва по-скоро нещо по-универсално докато добия техника че да мога да мисля за това "какво ще свиря".. поне аз така си мисля :>

а за удобството май всичко ще ми е удобно щото до сега съм свирил само на мойта Орфейка вкъщи която е с ненормално дебел гриф и като и свикнах на нея май всичко друго ще ми е песен :> иначе имам приятел който ще помогне като трябва да се огледа китарката дали е запазена но не знам точно какво ми трябва.. та ако помогнете ще съм ви много благодарен :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'У'кей ми хвърли един поглед и едно ухо на тоз един Уошбърн Х12 дето беше в една от обявите по-горе :blink:

Другият вариант е да се разходиш по магазините - провери и във Фактор и в

xxxx какво има. Ако не знаеш къде са - пиши.

 

За до 300 кинта ще си бъде стартова китара дума да няма ... особено ако е нова, затова колегите препоръчват с право да се обърне внимание и на обявите. Втора ръка, ако е читав и запазен инструмента, ще можеш да си вземеш по-добра..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амм.. кой е Тони? и под скуайер за 160-170 да разбирам страт нали?

да да страт ...а Тони е потребител във форума...ТОНИ

еи тука кат кликнеш ша го намериш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...за мен би останало неразбираемо, ако някой си вземе Скуайър пред Уошбърн Х12, ама това съм само аз - д'р'ът металяга... и фен на Уошбърн... :D

И аз така... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...за мен би останало неразбираемо, ако някой си вземе Скуайър пред Уошбърн Х12, ама това съм само аз - д'р'ът металяга... и фен на Уошбърн... :D

И аз така... :)

Подкрепям напълно.

 

А като дългогодишно ручило (мно'о брум ве) препоръчвам хъмбъкъри ако ш'се купува евтино. По-точно евтини Хъм бръмчат по-малко или никакза разлика от евтини сингли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми значи ще се обадя утре на момчето с Уошбърн-а и ще я зема пък остава само да се науча и да свиря ;Пп Мерси много на всички :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.