Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за начинаещ


Recommended Posts

Абе купих си наскоро една нова китара, ама нещо много й чепата формата. Има едни рога дето ми пречат и не ми е удобно, като свиря сега с нея. Чудя се дали ще се промени звукът й, ако я поокастря малко със зегето? :girl_witch: Или да не я пипам, ами да я продам и да се откажа от свиренето? Помогнете със съвет, музиканти! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

епа би си рич айрънбърд е, ама мноо ми се впива тоя късия рог в еърбега - за него се чудя дали да не го резна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет-не режи.По-добре я продай и си купи някоя,която няма да ти се впива.Аз съм рязал китара с цел да стане метъл машина...Ама си беше кремона :girl_witch: .BC rich :) После и да решиш да я продаваш ще трябва да е на мнооого по-ниска цена заради непоправимата повреда,която би могъл да нанесеш :)

 

:)

Редактирано от crionic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе идеята ми е да го резна само леко отзад да го скося, да е по-аеродинамична за шкембето. после всичко ще се боядиса и лакира и няма да личи толкова, ама се чудя дали ще се отрази на звука това в последствие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да се промени звука,особено ако свириш с яко дисторшън в несвяст :girl_witch: Но..

 

Нека някой по-запознат да изрази мнение по въпроса за звука.

 

П.П.Все пак...Не я режи горката китарка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудя се дали ще се промени звукът й, ако я поокастря малко със зегето? :headbang:

епа би си рич айрънбърд е, ама мноо ми се впива тоя късия рог в еърбега - за него се чудя дали да не го резна?

КЛАСИК СИ!!!

Не се обиждай, ама съм се смял с глас като го прочетох ... :punk_guitar:

 

Или да не я пипам, ами да я продам и да се откажа от свиренето? Помогнете със съвет, музиканти! :lol:

Не я пипай разбира се. Продай я и си ВЗЕМИ ДРУГА, която ще ти е удобна. А тази като си я пробвал преди да я купиш, не си ли установил, че не ти е удобна? Как така ще се отказваш?! Не се предавай от първият проблем, който ти излезе.

 

Кой Ironbird е точно?

 

Ironbird 1

Ironbird-1-IB1O.jpg

 

Ironbird Pro

Ironbird-Pro-IBPSB.jpg

 

Ironbird Standard

Ironbird-Standard-IBSORB.jpg

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе смешно ви на вас, а на мен ми се реве - близо 600 пари набутах :punk_guitar:

 

айрънбърд уан е модела - един приятел има същата и много ми харесва като форма, щото си е отсекъде мятаъл нали! пробвал съм я преди неговата, ама тогава свирех седнал... сега като си поръчах мойта и дойде, пробвах да свиря прав с колан и тва засуканото късо рогче адски адски ми се впива в диафрагмата. как ли не я галсих... не ми е удобно. не знам, ако я продам, едва ли мога да си избия парите с досатвката дето набутах, май ще я разкарам и се отказвам от тия глупости китарни... язък :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи сега - то е ясно, че няма как да вземеш сумата, която си платил, но винаги можеш да я продадеш на разумна загуба. Между другото, ако беше Ironbird Pro вероятноста да влезем с теб в сериозни преговори за покупка бяха големи. Относно отказването - не се самонавивай така. Нито евентуалната лека финансова загуба, нито разочарованието от покупката не си струват такова нещо като да се откажеш от свиренето. Напротив - би трябвало да ти действат още по-мотивиращо и надъхващо.

 

Между другото, има прекрасни лютиери, които могат да ти нагласят китарата точно както искаш - т.е. да ти корегират формата и да получиш даже още по-успешен като финиш инструмент отколкото е сега в момента. Удобството е ясно, че ще ти я направят както на теб ти се иска. Помисли много сериозно за този вариант и никакво отказване. Отговорът в твоят случай се крие в думите - корекция при лютиер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе я изхвърли направо и се отказвай от свиренето. Това си е жива мъка, как така 'щи се впива в диафрагмата?!!! Стани вокал, поне нЕма да се бориш с нЕкви чепати микрофони 'дет ти се забиват по тялото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, ако си я взел скоро и ако е от тукашен магазин, опитай да я замениш за нещо на същата цена.

Ако ще оставаш с нея - свиквай. Не режи нищо, а ако все пак искаш да нанесещ щета на инструмента - занеси я на лютиер, който е добър в боядисването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режеш с трион ето така:

b4f9bd15363f6574796e15592a1ad97f.jpg

Останалото заглаждаш със шкурка.

 

Но ако говорим сериозно - продай я, ще загубиш 100-200 лв, но пък с останалите ще си вземеш нещо, което да не ти опира в корема и да ти е удобно :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека се е обърнал с молба за съвет и е бил достатъчно искрен да си сподели проблема. Не мисля, че прави чест на хората, които вземат това на подбив. Аз лично пък съм вманиячен на тема удобство и далеч по-дребни детайли ме побъркват само при усещането за някакъв тип дискомфорт, който ми касае постановката, коства бързина или каквото и да било друго. Така че напълно разбирам човека.

 

GRiND BaSTaRD, нищо няма да омаскариш по китарата. Нали си наясно, че с рог и без него ЩЕ СВИРИ ТОЧНО ПО СЪЩИЯ НАЧИН. Този рог е плод на дизайнерска маркетингова мисъл в случая а не на музикална такава. И всичките и рогове да отрежеш, няма да видиш разлика в звука. Затова я занеси на читав лютиер за да отстрани досадния проблем и да ти я върне по-красива отколкото когато си я купил.

Редактирано от Bobolin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ И откъде си толкова сигурен? Вярно, че човека свири с много дистър, но промяната на формата 100% ще промени начина, по който дървото резонира. Може промяната на звука да не е толкова ушевадна, но според мен ще я има. Друг е въпросът, дали той ще я чуе :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.