Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет за Fender Stratocaster


Recommended Posts

Това поне си личи че не е Фендер,обаче има едни брадъри с дръпнати очички,които без да са идиоти си слагат надписи Gibson че и Made in USA на китарите и дори за по лаици хора изобщо не си и личи ментака!Те са по-опасните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение:

И на мен китарата ми прилича на "сбирщайн"...

Грифът е от "Орфей" и то от старите. Самозалепващи надписи китайците продават одавна в ebay и не само. Бридж-а е от "Пълдин" или "Кремона" - еднакви са. Адаптерите са си кремонски (синглите), бридж адаптера не знам какъв е. Тялото от тези снимки не мога да преценя какво е, не се вижда добре дървото.

Като заключение ще кажа: Действай смело и я постегни тая "Пепеляшка". :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бриджа мисля, че е Кремона. При орфейските, ламарината на основата е извита още веднъж над главите на винтчетата за октавите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два ярки образеца на китаростроенето от времето на соца:

ОРФЕЙ

Orfeus_Solo_00.JPG

Кремона Казанлък

p_4820794.jpg

 

Толкова дискутираната китара не е нито Орфей, нито Кремона, а е някакъв микс от минало и настояще.

На първата снимка материалът на тялото много ми прилича на MDF, а си личи че много нещата по китарата са правени в домашни условия и на любителски начала.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифа според мен е кремонски, може би му е сменян фретборда и тогава е отстранено нулевото прагче. Иначе главата си е едно към едно с тази на моята метла и са му боднати ретейнър и една лепенчица, че да стане по-купешки вида и. Бриджа също си е кремонско изпълнение, по моя докато беше с такива винтчета за височината на струните съм оставил два ката кожа, така че и него ми е трудно да го забравя. Тялото вече може би е правено допълнително, не зная. Със сигурност обаче замисъла му първоначално не е бил да бъде с пет позиционен ключ и за това са се наложили интервенциите с дрелката, за да се постигнат отворите като на фендерско тяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.