Jump to content
Българският форум за музиканти

Накитник (wristband)


Bobolin

Recommended Posts

^^Ще сънувам кошмари с тоя индивид.

Не съм убеден от действителната нужда от накитник при свирене на китара, но пък реално защо да не играеш тенис на корт с китара вместо ракета, ще е атрактивно поне :hysterical:

 

Едва ли всякакъви видове на..йници , ще ни помогнат да свирим по добре :D

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помагат, най-вече лятно време. Като се запоти дясната ръка (или лявата, ако си левичар) се зацапва финиша, кирта се трие в запотената кожа и се озоваваш в един адски кръг... като пубер се чудех защо получавам обриви там (колко тъпо несъобразителен съм бил). С накитниците си решаваш този проблем, а и изглежда яко, обаче 16 лева за бройка..... по добре баба да ми изплете черен накитник на Мегадет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като свирих на BC Rich JR V не можех без накитник. Много ми убиваше ръба на китарата, говоря специално за тази форма. Струва ми се, че за V-та са си необходими накитниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен, накитниците се слагат за обездвижване и стягане на ставите, които се намират в китката на ръката. От чисто ортопедична и механична гледна точка свиренето с натикник би следвало да води до по-интензивно изтъркване на ставите. На всички снимки по-горе, накитниците обхващат много малка част от китката :) Другото е за глезотии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагат се при тендовагенит да стягат разтегнатото/възпалено сухожилие,иначе нямаш сила да стиснеш(личен опит).А като гледам и от позьорщина/имидж ги носят някои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди свирех с накитници докато не ги потурчих някъде. И помагат при свирене. Преди време имах някаква болка в предмишницата. Не беше от свирене, понеже не свирех много и помогнаха двата накитника един в друг. Това стягаше китката страхотно, а и помагаше при пикинг да не размахвам перото твърде много. А и не мисля че трябват да се гледат големите и да се слагат накитници щото те са си сложили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, накитниците на Мъстейн и Хетфийлд са хавлиени, т.е. не стягат особено, че да предпазват китката. Както Bobolin обясни, такива ползват тенисистите основно за да си бършат потта от челото :)

 

Но ако ти е по-комфортно с такива няма нищо лошо да ги носиш.

Редактирано от Angermeans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хавлиените също стягат, зависи от размера. Естествено се разтягат по-лесно, но предимството им е, че освен че стягат китката, помагат при изпотяване и не са толкова стегнати, че да затрудняват кръвообръщението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам хавлиен накитник на дясната ръка, по-голям размер, за да не ми стяга.

Лятото предпазва от потене и залепване на китката по китарата с лаково покритие. Също и да не ми убива ръба при някои модели китари. Зимата ми придържа ръкава, да не ми се закача по флойда.

Имам обаче проблем, не мога да си намеря от по-дълките хавлиени накитници,примелно 10-12 см., като тези на Мъстейн и Бродерик. Ако някой знае от къде да си купя, да помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм търсил от тези дългите, но също без успех....

Имам от обикновените (дълги по 5-6 см), обаче те идват много къси и не са много ефективни.

 

Иначе определено намалява триенето между предмишницата и китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си свиря с ластични бинтове (около 7 - 8 см), 3 лв от аптеката. От време навреме като посвиря няколко часа повече ме заболяват китките и като ги сложа, всичко минава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко off, но все пак не се сдържах - Melanholia, какъв модел е китарката от снимката? "Мечтата" имам предвид.

Редактирано от bmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.