Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни строеве


solo5

Recommended Posts

Има един много тарикатски лисабонски строй:

 

D A B E A B (от 6-та към 1-ва)

 

По принцип е за португалска китара и е една октава над обикновената, ама и ниско пак става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

бе хубава тема,но си с букви се пише "h" , a "b" e си бемол.Така е в европа.в америка си е "b" a си бемол е "b flat ".уточнявам за да няма заблудени хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пък ние да не сме в европа че да го пишем H ;) ... бтв , почти никъде вече не се среща Н . Масово се пише В .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Чудя се защо така. Аз съм си го учил H - си, а B - си бемол и като видя B винаги си мисля, че трябва да е си бемол и много ме бърка. :S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Защото европейската система (по която сте обучавани вие/ние - H и B ) бива изместена от американската (B и Bb).

 

Поздрави,

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

хах ... цялата тема прерових и кви ли не глупости имаше като тези по горе ... въпроса на много хора беше : ДАЙТЕ РУСКИ, ДАЙТЕ ИСПАНСКИ !!! ТОВА Е ! И аз също искам да знам така че или ги дайте тея два основни строя, като да знам кой е руски кой испански а не само нотите да ми изреждате .... нали все пак за това е темата ... как може да няма двата от трите основни строя :P еееее навсякъде само някви строеве на някви мандрахуняци НО НЕ И тези двата!!! Добре може и да ги има някъде написани, но като ми надраскате 6 буквички и аз не съм го пробвал тоя строй откъде да го знам подяволите ...... и кофтито е друго : няколко човека попитаха за това, ноо всеки си знае своето и пише без да гледа ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето малко настойки за различни строеве на 6 струнна китара:

 

Guitar Standart -> E B G D A E (от 1-ва към 6-та)

Guitar Drop D -> E B G D A D

Guitar Open A -> E C# A C# A E

Guitar Open C -> E C G C G C

Guitar Open D -> D A F# D A D

Guitar Open D7 -> D C F# D A D

Guitar Open Dsus -> D A G D A D

Guitar Open E -> E B G# E B E

Guitar Open Em -> E B G E B E

Guitar Open Fm7 -> Eb Ab Eb C Ab F

Guitar Open G -> D B G D G D

Guitar Open Gm -> D Bb G D G D

Guitar Open G6 -> E B G D G D

 

:):greenangel:

 

Испанският (стандартният) го има още в първия пост, а и кой не го знае ? ;) Не мисля, че е от жизнена важност да се пише строй, който всички знаят.

Строеве бол, всеки може да си измисли свой собствен, който да му е най-удобен за свирене, затова тук се споменават по-непопулярни такива току виж на някой му хареса този на пръв поглед изчанчен строй на някой от "мандрахуняци"-те. Аз нямам нищо против да пробвам строя BAGDAD например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах откъде дойде тази заблуда, че EADGBE е испански строй...

 

Ето това е испански строй: DGDGBD, а гореспоменатия е италиански.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Испанският (стандартният) го има още в първия пост, а и кой не го знае ? :) Не мисля, че е от жизнена важност да се пише строй, който всички знаят.

Строеве бол, всеки може да си измисли свой собствен, който да му е най-удобен за свирене, затова тук се споменават по-непопулярни такива току виж на някой му хареса този на пръв поглед изчанчен строй на някой от "мандрахуняци"-те. Аз нямам нищо против да пробвам строя BAGDAD например.

 

OMG ... Tи си пробвай BAGDAD ама земи първо научи основния строй на който доста велики банди са дарили доста за рок музиката ... ей хора тва е форум за музиканти от ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ .... айде малко по представително и такива изцепки като бъркам испания с италия и тем подобни да няма. и поста на Valserp със строевете за пояснение на някой да не се обърка е от 1ва към 6та струна . Благодаря за ВЕЧЕ предоставените испански и руски строй, да се надяваме че това са верните :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е испански строй: DGDGBD, а гореспоменатия е италиански.

 

Ето едно класическо недоразумение между културите. Хората терсене Хамер'канците наопаки.

 

аз т'ва отколе си го знам като OPEN G (покрай изданията с печат "юбиса бизнес" освен ако B не е Нb, което е друга история и изобщо да го...

Иначе си му викам "китарата в Сол" и с единия пръст акордец, и толкоз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.