Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни строеве


solo5

Recommended Posts

Новият строй на новата ми китара е А Е A E A C# E :thumbs_up: , но смятам да си взема по-дебели струни и да я спусна още тон надолу - G D G D G H D - ще бъде яко, а?

 

Китарата е акустична и по този начин, и с един слайд кърти умивалници, разбива вани, сваля стени и свързва хората :)

 

За сега само 7-ма струна е от бас, но като я сваля и 6-та също ще бъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

В случай, че някой иска да свири Висоцки:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_guitar

http://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Vysotsky

http://www.kulichki.com/vv/eng/

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В сферата на последната ми композиция: C# G# C# G# B E - съвсем спокойно и метализми могат да се свирят с него, макар че биченето на скали нагоре-надолу не е особено удобно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Значи, сложих на едната електричка (Кремона, от серията "Трю метъл мадъфакъ") струни от бас и две дебели от китара и сега ми е октава по-ниско - а бе, кърти си отсекъде, че даже не е и фалшива, а и съм доста изненадан, че звучи дори по-невероятно, от колкото очаквах...

 

Наскоро свирих и с един прекрасник, чиято китара беше в строй C G D A E G - е това вече ме изкърти, но не съм по-назад с баса - C G D A.

 

А бе, дет метъл и зелени маслинки \m/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

На Слепия Пазител (Blind Guardian) строя знаете ли как да го докарам?

D# A# F# C# G# D# (ест го взех от някви таблатури) Работата е че на тунера ми такова нещо като D# не изкарва. Изкарва некво Eb. Д' куестчън ис... Eb=D#. И ако не как да го докарам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам друг въпрос за същия сторй...Мога ли по някъв начин да свиря песни от тоя на стандартен, че нямам тунер апък по ухо не мога да настроя китарата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз се оправих...Попринцип свиря на стандартен ама имаше едно рифче на Слаш ,дето исках да науча , а той свири в такъв строй...Изместих всичко с по 1 прагче назад ...(примерно ако се свири опр. струна на 12 прагче ,ти я свириш на 11) само свободните не мога да изсвиря ама карай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще стане като стандартния, ако сложиш каподастер на първо прагче :rolleyes:

не неможе рамърдайте си мозъка малко :cheers2: Eb е с половин тон ПО-НИСКО от нормалния как ще стане с капо според теб???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, точно де, и като сложи капо, ще стане с половин тон по-високо, т.е. Е като в стандартния строй

 

ПС: оф, sorry, сега видях, че всъщност cursedsoul иска да направи обратното :metalist:

Редактирано от erin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден изобретих следния строй:

 

C, G, D, D, A, E

 

(от 6-та към 1-ва)

 

 

Идеален е за кухарка с метални струни. Доста интересни акорди се получават :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.