Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарни строеве


solo5

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Отговори 156
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам,но аз съм настройвал китара с нормален комплект струни така.

1-ва и 6-та струна са ясни.Останалите са:

2-ра и 4-та нагоре до Е, 3-та и 5-та надолу до Е.

Най-тягостно е за 2-ра струна :)

Звучи доста обемно!

 

Това е строя на живота. Първа и шеста в Ми ,четвърта и втора Ми и накрая за изненада трета и пета пак невероятно но факт в Ми. Ашкулсум .... и всички в една октава да е по интересно.

 

Мерси за прозрението вече съм нов човек.

 

п.п. :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

аз съм начинаещ

за сега най-силни емоции изпитвам когато свиря на dropped D

 

от 6 към 1 съответно: DADGBE

 

перфектен за индъстриал

 

2рата ми по любомимост е дропed C

CGCFAD

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на мен ли така ми се струва или наистина на всяка страница има поне по 2 пъти написани Drop D и Drop C строеве?

 

Щото аз не виждам никакъв смисъл от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те това е истината, от 6-та към 1-ва: C# G# C# F# A# D#.... със струни 9 на 52 и адаптери Dimarzio стават убийствени рифове и дори звучат като истински.... :band1:^_^:music336::rocker::music336:

 

p.p. справка - NEW DISEASE, метълкорец от Sofia....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какъв е смисълът да се споменават всичките Drop-еди-какво-си строеве :crying: Идеята на различните строеве е да улесни свиренето на определени неща. Дали ще е Drop-А,А#,B,C,C#,D все идеята е да можеш да хващаш power chord на последните три струни с един пръст. Просто височината на тоновете е различна...

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BlueZone, това е като при "Фукня" - и перце да си си купил, пак трябва всички да знаят че си го направил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някакъв чуждестранен форум някой беше споменал, че първоначалната идея на дроп строевете(в частност дроп ре), преди десетки години в кънтрито и блуса е била да можеш да държиш бас линия като свириш неща в ре или сол(където ре ти се пада квинтов тон). Предполагам става въпрос предимно за свирене с пръсти.

Инак и на мен ми е гот да свиря квинти само с баре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Тия дни си дрънкам в една от настройките на Джими Пейдж, използвана в "The Rain Song":

 

D-G-C-G-C-D

 

Друга негова, която ползвам и в мои собствени парчета е D-A-D-G-A-D

 

 

D-A-D-G-A-D е строй, който се използва масово в карантическата музика в Индия, ако не се лъжа. Преди време, когато разучавах композицията на Цепелин (по-скоро на Пейдж) White Summer разбрах за него, та Пейджи, който си е виден фен на екзотичните мотиви, решил да го използва :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.