Jump to content
Българският форум за музиканти

solo5

Китарни строеве

Recommended Posts

Извратеняк.

М/у другото повечето от строевете съм ти ги пробвал. Излизат странни неща. Основно със слайд

Значи аз мнооого голям нуб и сигурно ще задам най-тъпия въпрос задван някога: Коя е първ аструна , наай-тънката или най-"дебелата". ;)

аз си свиря на испански строи и не ги сменям ... даже незнам как ще звучи друг строи

Сигурен ли си, че става въпрос за испански, а не за италиански?

така де италиянски е , понякога свиря испански глупости flamenco и тези простотии и затова се така

Италиански

Да питам тъй като нещо се заребих по блуса там какви са най-често използваните строеве :)

Аз съм на :

6- ре

5- сол

4- ре

3- сол

2- си

1- ре

Май това е строя за "slide" свиренето :) Ако има някой които свири повече блус да каже,ще съм му благодарен :)

Аз бях с такъв строй на Lap Steel-a обаче нещо доста неудобен ми се видя, та го смених на E B E G# B E (от 6-та към 1-ва), щото на другия е супер неудобно да се свирят кварти.

Да питам тъй като нещо се заребих по блуса там какви са най-често използваните строеве :)

Аз съм на :

6- ре

5- сол

4- ре

3- сол

2- си

1- ре

Май това е строя за "slide" свиренето :) Ако има някой които свири повече блус да каже,ще съм му благодарен :)

Абсолютна класика... Но въпрос на вкус. Аз лично свиря слайдове в този строй.

Блусарско. ;)

down S step, дето го водят.

6 - D#

5 - G#

4 - C#

3 - F#

2 - A#

1 - D#

Edited by Slide

Коя е настойката която се води 1 тон по-ниска от dropped D... трябва ми такава... само, че незнам нито каква точно буква се води (E или B.. не съм съвсем сигурен) нито нищо... Ако някой знае нека ми напиша как точно трябва да се настрои всяка струна.. иначе аз ползвам тунера на Guitar FX box-a и ако може някой да ми каже и каква цифра трябва да има след буквата... защото примерно има E от 1 до 6 (а това определено не е номера на струната понеже ми показаха как да я настройвам от D и номерчето не съответсва... или поне не при всяка струна) и съвсем незнам как да я настоя...

Edited by Thug

Всъшност намерих в Wikipedia как точно трябва да е буквата..само че цифрата немога да разбера... Поне това ако може да ми каже някой ще е супер. :rolleyes:

Dropped B: B-F#-B-E-G#-C#' or B-Gb-B-E-A-D' or Bb-Ab-Db-Gb-Bb-Eb

Коя е настойката която се води 1 тон по-ниска от dropped D...

drop C :rolleyes:

Коя е настойката която се води 1 тон по-ниска от dropped D... трябва ми такава... само, че незнам нито каква точно буква се води (E или B.. не съм съвсем сигурен) нито нищо... Ако някой знае нека ми напиша как точно трябва да се настрои всяка струна.. иначе аз ползвам тунера на Guitar FX box-a и ако може някой да ми каже и каква цифра трябва да има след буквата... защото примерно има E от 1 до 6 (а това определено не е номера на струната понеже ми показаха как да я настройвам от D и номерчето не съответсва... или поне не при всяка струна) и съвсем незнам как да я настоя...

Би трябвало да е Dropped C :icon_shithappens:

Настройваш китарата 1 тон по-ниско от стандарта и след това смъкваш 6-та струна, така че тя да ти е до. ( C ) :)

Edited by Slav