Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво да направя, за да не ми ръждясват струните?


Stagg

Recommended Posts

Здравейте!

От Търново съм, имам неприятен проблем със струните си. На всеки месец съм принуден да ги сменям, защото ръждясват. Да уточня, че винаги, когато започна да свиря си мия ръцете. Използвам струни за ел. китара 009мм. Stagg. Свиря от 5 год. Ако има някой, който да разбира, моля да напише за някой лубрикант, който да забави ръждясването, който да мога да намеря в Търново. Ако трябва, дори мога да си купя друга дебелина или марка струни.

Редактирано от Stagg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Браво за добрият навик да си миеш ръцете преди да свириш,така струните са в по-добро състояние по-дълго време.Относно проблема ти,то той е в лошите струни(Stagg),така че смени марката.Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай ръждопреобразувател !!! :) - майтап де.

 

 

Ами смени марката - явно струните Стаг не стават щом ръждясват толкова бързо. Аз лично ползвам D'Addario и досега такъв проблем не съм имал.

(апа колегата отгоре ме изпревари относно смяната на марката)

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, мисля да си взема Gibson или D'Addario, май струваха около 25лв. Ще ги преглътна, защото понякога, когато направя някой по - агресивен слайд, даже си порязвам пръстите.

Редактирано от Stagg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай и Elixir - на същата цена са като на Gibson, но за сега не съм имал оплаквания от тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой хора казват, че ако си държа китарата в калъфа, струните няма да ръждясват, дали има някаква истина в това?

Редактирано от Stagg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А,бе-откъде го купувате този еликсир,имам чувството,че всеки 3-ти от форума свири на еликсир.иначе в бг магазин не съм видял да се продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм от Търново и не мога да ти помогна със струните, защото знаеш какво продават тука.Стаг си ръждясват както и всички други само че някои по-бавно.На Стаг и бързо им изчезва блясъка.Аз съм с Дадарио и съм доволен.Можеш след всяко свирене да минаваш със суха кърпа.Това помага да избършеш под струната където се събира мръсотия дори и да си си мил ръцете.И аз ги мия по 100 пъти на ден,но пак се натрупва.Другото е фаст фрет(има на Dunlop,GHS и други) което помага при слайдовете и запазва струните по-дълго и третото е наистина да прибираш китарата.От въздуха струните се оксидират по-бързо(зависи и в каква влажност на стаята стои китарата)и се скапват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не ръждясват струните, сменяй ги по често :). Също така открий кои струни сздържат най-дълго при ТВОЯТА пот. Това е важно и не е майтап.

Горе ти казаха за еликсир - добри са, да. Отделно от това, можеш да ги забърсваш след свирене качествено. Има и препарати за целта, които обаче не съм сигурен колко помагат. Дори да няма и следа от ръжда по струната, тя пак влошава звуковите си качества със свиренето(умора на материала). Имай го предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.