Jump to content
Българският форум за музиканти

Вдлъбнати Прагове


Recommended Posts

yjm_scallops.jpg

 

Аз не разбрах какъв е точно смисъла на това деяние - за подобрение или за гъзария . Вие кажете :arrow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно не съм прав но според мен за да се прави по лесно вибрато!! А може би за да може Малмстийн да си побере кебабчетата! ;):D:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно не съм прав но според мен за да се прави по лесно вибрато!! А може би за да може Малмстийн да си побере кебабчетата! :D:rolleyes::rolleyes:

По принцип го водят, че така се свири по бързо но според мен не е така. Специално при Ингви това е въпрос по скоро на личен стил, (въпреки че и Ричи Блекмор свири на издълбани прагове) така както Вай има изрисувани цветя по грифа. Пък за Yngwie Malmsteen той си свири също толкова добре и на класическа ако си гледал Г3-то там направо накъса една класическа ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Малмстийн е било наложително поради зболяване на пръстите... Инак никога нямаше феновете му да го слушат и до днес! Но ако някой иска такова нещо за грифа си, трябва да има предвид, че ще трябва да свири на китарката си доста по-внимателно след като го издълбае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Scalloped frets.

Популярни са сред шредърите. Обикновено се дълбаят последните седем-девет прагчета. помага за бързото свирене подобно на високите Jumbo прагчета. Ползването на дълбан гриф, особено с тънки струни, води до фалш, понеже пръстът хлътва доста дълбоко и, ако струната е тънка и мека, тя се опъва и се получават разминавания от половин-един тон.

Много хора си изпиляват грифовете сами. Прави се с кръгла пила.

Аз имам такава дъска - Кремона, която ползвам за опитно зайче. Свири се добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я някой свирил на такава китара да сподели как е?...

Има голяма разлика и определено е много по-лесно,по-добре и звучи по-различно от обикновените китари.Например 'дърти глисандото' се свири пъти по лесно и удобно,инструмента има значително по дълбок звук и като цяло звучи по-цветно.Аз лично не бих използвал на друг тип китара след като освен че съм свирил на такава съм и притежател на такава.

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно не съм прав но според мен за да се прави по лесно вибрато!! А може би за да може Малмстийн да си побере кебабчетата! :D  :D  :D

По принцип го водят, че така се свири по бързо но според мен не е така. Специално при Ингви това е въпрос по скоро на личен стил, (въпреки че и Ричи Блекмор свири на издълбани прагове) така както Вай има изрисувани цветя по грифа. Пък за Yngwie Malmsteen той си свири също толкова добре и на класическа ако си гледал Г3-то там направо накъса една класическа ;)

Явно не си забелязал но и на...'каласическата...'са и дълбани позициите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно не съм прав но според мен за да се прави по лесно вибрато!! А може би за да може Малмстийн да си побере кебабчетата! :D:D:D

Тва за кебапчетата са пулни глупости.

Ингви като по-млад изобщо не е бил това което представлява сега и въпреки това пак е ползвал китара с дълбани позиции :D

А Ричи тогава като има нормални пръсти доста срастнати с грифа бих казал даже и той ли свири щот са му дебели?

 

Ами Стив ако обърнеш внимание на G3 също е сдълбани позиции ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я някой свирил на такава китара да сподели как е?...

Гнусно.. :D

Нещо си в гршка приятел,ако изнасилваш китарата докато свириш това е друг въпрос ,явно наистина не е за теб такъв тип китара :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата май се изчерпа. Та идеята е да се свири по-лесно, и когато правите извивки, пръстите ви не опират в дървото, и не се налага да използвате сила. Неудобен момент е, че лесно можете да качите тона, и трябва да свирите внимателно, а и ще ви е трудно да си смените прагчетата. Това е. Ако някой има какво да допълни да пише, но се въздържайте от непрекъснати коментари от рода на "Еди кой си китарист свири с така направена китара......", защото това едва ли е най-важната тема във форума, а с такива мнения я държите на първо място, при положение че не се чете много,а и малко хора ще тръгнат да си пилят грифа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.