Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall има нова ограничителна политика,


Recommended Posts

Да не говорим за хора, които произвеждат криминални копия на добили популярност усилватели или ефекти,

нанасяйки двойна вреда на съответната фирма производител.

Първо предлагайки по-евтини джаджи, отнемат законно заслужената печалба на фирмите, които са вложили

своето ноухау за разработка...

 

E, стига марката да е друга, повечето от обвиненията отпадат :greenangel:.

Все пак усилвател, на който пише "Шамаршал", не е Маршал.

Па мое и да звучи по-като Маршал (аз под тоя звук си представям старите такива),отколкото съвременните Китайски.

Фирмата сама си пикае на реномето,като се изнася при жълтите -ма (лаком) гъз глава затрива..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Па мое и да звучи по-като Маршал (аз под тоя звук си представям старите такива),отколкото съвременните Китайски.

Фирмата сама си пикае на реномето,като се изнася при жълтите -ма (лаком) гъз глава затрива..

 

И кои "съвременни" модели - наследници и носители на традиционното звучене, и концепция на марката, се произвеждат в Китай (Индия; Виетнам ... Хасковско)?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още не става ясно, кои модели, или чарковете им (дето ..."пикаят на реномето"...) се произвеждат в Китай (и прочие места)?!

Ще ми се да знам и аз!

 

После пък ще ми се прииска да науча, кои от новите модели (от тези, които имат за задача, и от които се очаква, да копират по-ранни образци) не звучат като старите (или, дори с по-добри динамични показатели)!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Имах преди 10-15 г нов Плекси,уж рейшу или както се води,но старите го отвяват,не претендирам да знам всичко за Маршал и въобще,затова не мога да си обясня защо старите звучат по добре (логиката е ,че не са същите компонентите) - мога само да го чуя,и на усещане при свирене,е то същото..

Абе то знае ли се,може и само лампите да дават разлика..да кажат технично грамотните.

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че точно китайците са виновни за спадането на качеството. Виновни са фирмите, които с цел да свалят цената или да вдигнат печалбата влагат по-некачествени компоненти и не упражняват достатъчен контрол. Един траф дали ще го навие чичо Ли или чичо Ханс няма значение, ако и двамата спазват правилата и ползват правилните материали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом Маршал са решили така - така да е. Вярно, че това е минус за сервизните техници, но от друга страна не мисля, че това ще спре интусиастите да си модват амповете. И не виждам нищо лошо в това да промениш нещо което не те кефи. Все пак си си платил усилвателя и можеш да си правиш с него каквото си искаш ако ще да е и винтидж от 60-те, всеки сам си решава и това. Че може да го повреди безвъзвратно си е за негова сметка.

А пък изказването на Тони с тези "криминални копия" - направо ме разсмя. Няма нищо нередно да използваш дадена схемова основа и да промениш нещо, нали на тези изделия не пише МАРШАЛ. Има много ефекти за китара, които схемово се различават съвсем малко и са на различни производители - Какъв е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живи и здрави, а относно "краденето" - ми, те и Маршал не е като да не са "копирали" Фендер Басмен (и то без наличието на Интернет :thumbs_up: ) като старт :)

 

Иначе, аз си свиря на басчето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя цялата тази индустрия се базира на крадене, ривърс енджиниъринг и модване.Те така са се получили "големите".

Тони - не виждам как тоя мод е бил толкова пагубен и безвъзвратен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя цялата тази индустрия се базира на крадене, ривърс енджиниъринг и модване.Те така са се получили "големите".

Тони - не виждам как тоя мод е бил толкова пагубен и безвъзвратен...

E, то това щото в една друга тема му казаха, че не може да свири, и той 'зе че се обиди :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става на въпрос за Маршала на Пешо от Видин, то той си беше едно желязо преди мода и си остана такова и след мода. Познавам и собственика и въпросния Маршал. Невиждам къде е проблема някой да изпълни желанието на клиента си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казал съм, каквото съм казал и заставам за думите си.

 

Знам един, съсипал винтидж Маршал с пазарна стойност около 2000 лева.

Който не е напълно наясно с материята, но (може би) е специалист в други области, нека да си трае.

Съсипаният винтидж Маршал е със стойност, не по-малка или приблизителна на Маршал Плекси.

Това, че някой не може да оцени нещо си, е проблем на оценяващият.

 

Точно по този въпрос, реплика/корекция бих приел единствено и само от docc @.

Просто, защото е доказал се експерт.

 

До ликид дет - съсипията е необратима и нито ти или който и да е друг техник, ще го върне от небитието.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Пиша се liquid_death, а не лики-нещо -си-там.

Това е амп!!!Не е човек.Няма небитие.Няма душа.

Всяка една част може да бъде заменена(или отремонтирана) с оригинална такава и изделието да бъде въведено в оригинал!ВСЯКА ЕДНА, дори и изходния траф!

Няма изключения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.