Jump to content
Българският форум за музиканти

Marshall има нова ограничителна политика,


Recommended Posts

Хайде малко да укротите топката, какво ще кажете?

Виждам, че всички се изживяват като големи специалисти, ама хайде малко по-скромно ако може?

L.D., не разбирам как в предишна тема твърдеше, че ти е по-лесно да направиш нова апаратура, вместо да ремонтираш стара (защото явно нямаш опит за това) , а сега морето ти е до колене, когато се отнася именно до стара апаратура?

Нагледал съм се и съм се наслушал на подобни изцепки, защото всеки ден се срещам с резултати от "велики" майстори!

 

Антагонизмът който цари между определени личности само разваля впечатлението от добрия форум.

 

Предлагам на модератор да затвори темата, защото отдавна вече не се пише по нея, а по-нататък може да се наложи да викаме линейки :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 49
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

^Добре, греша ли че може да се поправи?Не съм казал аз мога да гопоправя, а казах че може да се поправи!

Греша ли?

Кое е това, което не може да се поправи?

 

"не разбирам как в предишна тема твърдеше, че ти е по-лесно да направиш нова апаратура, вместо да ремонтираш стара (защото явно нямаш опит за това) , а сега морето ти е до колене, когато се отнася именно до стара апаратура"

Имам опит за отремонтиране.И го правя от време на време.Успешно.

 

Не мисля че нещо което съм казал е изцепа - ако ти да, кое?

 

Извинявам се острия тон, но имам мнение по въпроса, на което държа и ако вашето не съвпада с моето моля да се обосновете.Иначе просто си чешем клавиатурите.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неща не могат да се поправят! Тези, които от години насам не се произвеждат! И фирмите които ги произвеждат не съществуват!

Произволните замени с "модерни" компоненти не възстановяват оригинала.

Но за да е наясно човек с тези неща, трябва да се сблъсквал с тях.

В дадения случай проблемът е именно в това, че не се оценява оригинала. Може би първият, който отказа да прави промените бях аз!

Защото дали ще изпълниш желанието на някого, има и морален аспект. А моралът е относителен! Моят не позволява да се правя на Господ!

От баща си, Бог да го прости, съм научил, че когато се ремонтира някаква апаратура, трябва да се спазва точно това, което фирмата е направила. И да се прави така, че да не се разбере, че е пипана. А не като съвременните техници, които дупчат, режат, трошат и когато не знаят какво да правят,твърдят че изделието е виновно и го преправят на онова, до което им стигат малките знания и недостатъчния опит.

Имайки многогодишен опит, съм виждал и продължавам да виждам съсипани апаратури поради незнание и упорство. Последният случай беше един китарен усилвател, минал през авторизирания сервиз, където вместо да оправят възникнал проблем, променили схемата, заляли със силикон и усилвателя вече работеше така, че на собственика му се ревеше.

А какво ще кажете за случай, когато един касетен дек от върхова класа, вместо да се продаде повреден, но не строшен, му се изреждат сума ти "специалисти аудиофили" и му разкатават фамилията, само и само да изкопчат повече пари. Е, накрая го съсипаха, не взеха каквото си мислеха, но отвориха повече от седмица работа за да бъде възстановен, и собственика да остане доволен.

Спирам до тук, защото и да пиша, съм се убедил, че е все тая!

 

И пак смятам, че темата е за затваряне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е все тая.Тези неща са важни и е хубаво да се обясняват и споделят, особено за хората, които ще стават клиенти на сервизи и хора занимаващи се с ремонт.Напълно съм съгласен, НО става дума за маршал, чиито части се намират поради големия интерес към марката и поради консерватизмът на музикалното общество.

Не зная за какво става дума за този ремонт, но от чужди форуми съм следил теми за реставрации на маршали(Плексита), където са реставрирани дори и изходни трансформатори и собствениците(държащи на плекси тона) бяха много доволни.Просто не се досещам за тази част, която е безвъзвратно модната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо наистина да спрат изцепките, че вече и аз започнах да се хващам за главата. Маршала бил винтидж пък бил 2000 лв, бил колкото Плекси ама все пак е 2000 лв, а пък винтидж Плекситата, конструктивно непроменени (това, което си е Плекси, а не което всички продавачи в и-бей и не само се опитват да изкарат вариация на темата) стартират от 3-3500$ в прилично състояние. Това, че нещо е вехто не значи, че е "винтидж", по смисъла, който се влага в тази дума, когато се говори за китари, усилватели и т.н.

 

И тъй като стана ясна информацията ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.